MobilMania.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Samsung S8500 Wave - obecná diskuze, FAQ

Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 9. 2010 11:19 Odeslat příspěvek
Vážení, Wave mám asi 3 měsíce a na něco se zvyknout dá, s jinými věcmi se stále těžko smiřuju. Upřímně řečeno - nemám čas prokousat se celým fórem, takže pokud někdo znáte aspoň dílčí odpovědi, budu za ně vděčný - a asi nejen já.
Po některých zkušenostech nechci bezhlavě updatovat a pak zjišťovat, že update je krokem zpět.
1) Za velkou tragedii považuju kalendář - existuje někde třeba i placená alternativa, která by byla propracovaná jako kalendář u OS Nokia (ne Symbian). U Samsungu znají pouze typy akcí "schůzka" nebo "výročí". Co takhle "volání" nebo "úkol"? Proč kalendář nepracuje s kontakty? Proč mám pro úkoly lézt do jiný aplikace?
2) Další velká tragedie je Kies - proč nemůžu v tomhle programu psát sms? Zlatá Nokia PC suite... A připojení notebooku přes Wave k netu je taky peklo - sportka vyjde častěji. Tedy pokud se vůbec Kies spojí s telefonem, to taky chodí podle konstelace hvězd.
3) Připojení notebooku (Vista) přes Wave k netu mimo Kies - někdy se podaří, jindy ne. Častěji ne.
4) Smajlíky - sice prkotina, ale zdržující.
5) HUdební přehrávač - nemožnost řazení celých alb podle interpretů je taky docela pruda.
6) Navigace - mám ji zaplacenou, stáhnutou spoustu map - ale když jsem se chtěl v Mělníku podívat kde stojím v centru města, ukázala se mi jen zelená prérie. Stejně tak třeba Říčany! To jsou nějaký mapy?! Já nepotřebuju aby mi někdo říkal jestli mám jet doprava nebo doleva, já chci na mapě vidět, kde jsem. Je nějaká alternativa? Tohle je horror....k ničemu.

Kdyby ten telefon neměl tak skvělý displej a video (foťák je super do chvíle, než začnete používat zoom) už by letěl...zvažuju přechod na S9000 - ale dřív chci dát vlnce ještě šanci, taky kvůli designu a kovovýmu provedení, plast Galaxy mě moc nenadchnul.

Díky všem, kteří nějak pomůžete!
Petr.
Poslední příspěvek

Offline - Junior Profil 
19. 9. 2010 11:28 Odeslat příspěvek
2)KIES používám a máš pravdu připojení přes kabel v mém případě v režimu KIES (Ostatní včetně velkkapcitního tedy MassStorage dobré...)je někdy problém...jednou se to chytne na první pokus a jindy musím kabel opětovně připojit....vidím problém v Win7 které používám také,třeba to příští verze napraví.Ohledně připojení k internetu přes mobil bude to s tím souviset ale nepoužívám jej takže nemohu sloužit.

6)Nemám navigaci koupenou,čekám až samsung zprovozní placené aplikace i v ČR a snad tam potom budou alternatiovy ve formě Sygic či slibovaného NDrive ten měl být zdarma.Klidně si aplikaci koupím když bude na vyzkoušení demoverze/trial a budu spokojen.
Route66 je zdarma platí se stejně jako kdysi u nokia maps navigační modul vč. hlasu jako takový....jinak běží tuším jen 30dní.

Offline - Junior Profil 
19. 9. 2010 11:37 Odeslat příspěvek
Konicek píše
Jo byl jsem se zobrazováním taky spokojen, ale od včerejška co jsem donesl domů mobil z reklamačky, tak prohlížeč zobrazuje mobilní stránky:)... nic jiného mi nezbyde, než se zkusit zeptat ještě u operátora během týdne

Konicek: Když sjedeš dolů a podíváš se na samý konec stránky, tak většinou máš možnost si vybrat mezi Mobile/PC či Mobilní verze/Fullsite. Např. když jdeš na Facebook, automaticky ti najede formát pro mobil, ale pokud sjedeš na spodek stránky, můžeš si přepnout na klasické zobrazení. Samozřejmě v tom případě ne vždy máš plnohodnotnou internetovou stránku, občas chybí nějaká flashová grafika atd. Dej vědět, zda to pomohlo, pro mě to u mnoha stránek tak funguje včetne Seznam.cz a Youtube

-- 19. 9. 2010 12:50 --

John12 a 7luke:
máte pravdu, Nimbuzz mi zatím neumožňuje volat na Skype kontakty (to jsem zjistila až dnes ráno), ale na oficiálním webu, odkud jsem si prográmek stáhla, jasně mluví o hlasových i videohovorech zdarma svým přátelům v online kontaktech: http://www.nimbuzz.com/en/mobile/ podívejte se i na to video u textu. Takže nechápu, proč to nejde a v menu chybí i slova jako hovor atd. Sice mám svůj Wave ráda, ale něco se musí už udělat, nemůžeme vždycky zůstat bez všech užitečných aplikací (např. plnohodnotný Skype) když je uživatelé ostatních značek vesele používají. Bada je holt nový operační systém, je třeba spoustu prográmků mu ušít na míru, ale javu přeci zvládá... No snad se brzy dočkáme Skypu a Msn. Ale Nimbuzz je zatím fajn. A kdyby se vám aplikačka nepřipojila na internet, jděte na wap.nimbuzz.com/m

Naposledy upravil Petra_Skachova dne 19. 9. 2010 12:22, celkově upraveno 1

Offline - Junior Profil 
19. 9. 2010 12:21 Odeslat příspěvek
S kalendářem také zápasím. Kies mi funguje bez problémů, ale je lepší si nejdřív pustit přímo kies a pak připojit telefon a poté je telefon během pár sekund. Pokud myslíš připojení přes mobilní přístupový bod, tak to jsem zkoušel jen párkrát, ale vždy bez problému. Mám firmware JH3, vše mi šlo stejně i na starším firmwaru, a v notebooku XP.

Offline - Junior Profil 
19. 9. 2010 12:37 Odeslat příspěvek
Na iDNES.cz objevili Ameriku:

http://mobil.idnes.cz/nejlepsi-smartphone-pro-kazdeho-recenze-samsung-s8500-wave-pmf-/mob_samsung.asp?c=A100909_152505_mob_samsung_jm

Offline - Junior Profil 
19. 9. 2010 12:40 Odeslat příspěvek
dotaz na Petru Skachovou. Ahoj,mohla by si mi prosim pomoci SZ pomoci ohledne nimbuzzu??? Prosim,prosim,nejak ho nemuzu rozbehnout,je treba se nejak registrovat,jako treba u palringa??? parlingo je pravek,jak graficky,tak systemove. je vubec nimbuzz aspon trochu podobny qipu???? Jimm nechci nelibi se mi. predem moc dekuji

Offline - Junior Profil 
19. 9. 2010 12:44 Odeslat příspěvek
mr.gee píše
6) Navigace - mám ji zaplacenou, stáhnutou spoustu map - ale když jsem se chtěl v Mělníku podívat kde stojím v centru města, ukázala se mi jen zelená prérie. Stejně tak třeba Říčany! To jsou nějaký mapy?! Já nepotřebuju aby mi někdo říkal jestli mám jet doprava nebo doleva, já chci na mapě vidět, kde jsem. Je nějaká alternativa? Tohle je horror....k ničemu.

Nesmysl. Nemáš stáhnutou mapu (ČR, 120 MB) nebo je chyba jinde, ale mapy jsou dobré a podrobné. Navigaci jsem používal celých 30 dnů, kdy mi fungovala... A to na velké části ČR i v Německu, Francii a Itálii. Vše bez problémů (kromě někdy delšího čekání na signál, ale když o tom člověk ví a počítá s tím, není žádný problém). Zkus se v tom ještě povrtat...

19. 9. 2010 12:51 Odeslat příspěvek
Nejde mi o navigaci, ale o kvalitu map - je normální abych měl místo Říčan zelenou široširou prérii?

Naposledy upravil Fíla dne 19. 9. 2010 17:30, celkově upraveno 1

příspěvek upraven

Offline - Junior Profil 
19. 9. 2010 12:59 Odeslat příspěvek
Ahoj,tak jsem uspesne abgrejdoval telefon prez Kies.Bez zadnych problemu.Ale narazil jsem na problemek.Mel jsem nainstalovanej programek Radio 105 a k tomu doinstalovany CZ radia.Vse makalo v pohode.Nyni po preinstalaci telefonu mam znova nainstalovane radio 105 ale uz se mi nedari tam doinstalovat ty CZ radia.nemate s tim nekdo nejakou zkusenost?Diky za rady

Offline - Junior Profil 
19. 9. 2010 15:23 Odeslat příspěvek
Ja mam taky wave s JH3 a bezproblemu jsem pouzival RADIO 105+CZ na JF1 tak i ted s JH3 (vyzkouseno pred chvili) Jedine kde jsi mohl pochybit tak jsi proste pri instalaci CZ nenasmeroval aplikaci na pametovou kartu wavu.

Offline - Junior Profil 
19. 9. 2010 15:52 Odeslat příspěvek
Podle odkazu Petry Skachove (m.getjar.com) lze free stáhnout Live TV and Radio a tam jede bez problémů stream Ocko.
Nepodařilo se někomu rozjet CT24 nebo TA3?

19. 9. 2010 16:07 Odeslat příspěvek
Citace
Nejde mi o navigaci, ale o kvalitu map - je normální abych měl místo Říčan zelenou široširou prérii?

Stáhni si mapové podklady, evidentně je nemáš. Na webu navigace jsou ke stažení mapy téměř celé Evropy zdarma. ČR má cca 120 MB.

Offline - Junior Profil 
19. 9. 2010 16:42 Odeslat příspěvek
když už jsme u té navigace, ted sem jí rozchodil a chci se zeptat, jak je to s poplatkama. Potřebuju internet, wifi nebo jede normálně přes sít? Nebo jestli se platí satelitní a normální 2d/3d ne? Mám ji poprvé v životě tak mě omluvte

Offline - Junior Profil 
19. 9. 2010 16:48 Odeslat příspěvek
damca píše
Ja mam taky wave s JH3 a bezproblemu jsem pouzival RADIO 105+CZ na JF1 tak i ted s JH3 (vyzkouseno pred chvili) Jedine kde jsi mohl pochybit tak jsi proste pri instalaci CZ nenasmeroval aplikaci na pametovou kartu wavu.

Prave ze jsem to uz delal po nekolikaty a vzdycky mi to chodilo.Az ted co jsem prejel na novou verzi JH3 tak to sice nainstaluju ale nespoji se to.Tak nevim

Offline - Junior Profil 
19. 9. 2010 17:09 Odeslat příspěvek
Me Radio 105 na JH3 normalne chodi...nastav instalaci v Aplikace na pam. kartu,instaluj nejdriv z SamsungApps aplikaci a pak na X: pismeno karty z PC ty soubory jede to.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 425, 426, 427, 428, 429, 430, 431 ... 742  Další stránka
Stránka 428 z 742 [ Příspěvků: 11117 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies