MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Samsung SM-N910 Galaxy Note 4 - obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
3. 1. 2016 23:53 Odeslat příspěvek
Neměl sem problém se 4.4 a nemám ani na 5.1 vůbec nechápu že si pořád někdo stěžuje já nemám na co vše šlape bez problému.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
4. 1. 2016 09:39 Odeslat příspěvek
Nevím mel jsem lili na s5 a teď na note a je z mého pohledu méně stabilní a ty inovace co přináší jsou tak malé ze je podle mého názoru jednoduší zůstat u kit kat


Offline - Junior Profil 
4. 1. 2016 14:57 Odeslat příspěvek
doporucuji zustat u KitKat. Pokud nekdo bude provadet downgrade z Lollipop tak pred nahrati KitKat vyndejte SIM, a po nahrati nezapinejte wifi. Musite vypnout automaticke aktualizace ,to ale nepomuze dlouhodobe. System se bude po nejakem case stejne zase chtit aktualizovat na Lollipop, takze se musi zakazat "SyncmlDM.apk" pres aplikaci Debloater (musi pouzit ti co nemaji root, kdo ma root to muze zakazat treba v Titanium B.), potom muzete teprve vyuzivat mobilni data nebo wifi.


Offline - Junior Profil 
7. 1. 2016 12:47 Odeslat příspěvek
Doporučuji aktualizovat okamžitě ihned a vše.
Dělám to tak od prvního Smartphone Nokia 7650 a i od prvního Komunikátoru Nokia 9110, a v podstatě až na výjimku jsem nikdy neměl žádné potíže, jen neustálé vylepšení stability, výkonu a nových funkcí.
To, že má někdo potíže není většinou aktualizacemi ale uživatelem.
Pracuji na Note4 denně několik hodin a i 5.1.1 šlape skvěle!
Doslova to je mašinka pro hackery, dneska stáhnu za pár minut tolik dat, že to bych před 15ti lety neuložil ani do 100ks komunikátorů...
A ten bleskový skutečný animovaný multitasking (né simulovaný) kdy jede na pozadí 50ks aplikací, to je vrchol techniky.
Nebo upload/dokumenty/poslední, to je dokonalost největší!
Mám výkonný Tablet Asus s 5.1.1 bez Samsung TW a bez S-Pen , jak jinak, a Ten Asus je tak pro děcka na hraní, neumí to nic!!!!!!!!!! Ale to je můj subjektivní pohled, když využíváte Note4 naplno, pak Vám nic jiného nevyhovuje, protože bez TW to nic neumí!
Kritizované sekání a Lagování způsobuje často spojení.
Tedy připojení na wifi, automatické přepínání mezi routery nebo když máte jednu wifi ale padají data ve stabilní wifi..
Případy, kdy je wifi slabá ani ne komentuji, to se sekne občas i celá hra a spadne, nebo aplikace, ale kdo ví, zda je to aplikací nebo telefonem? Nikdo, ale všichni nadávají na TW. Komedie...

Aktuálně mám jen problém s přenesením souborů z Dropbox přímo do SD karty.
Musím jako mezikrok přenášet nejprve do paměti telefonu.
Má někdo řešení?
Zkoušel už někdo 256GB paměť.karty?
A nepište že max je 128... :-D

Obrázek


Offline - Junior Profil 
7. 1. 2016 14:40 Odeslat příspěvek
Já také optimismus kolegy nesdílím měl jsem kit kat a super teď lili už zlobí třeba WiFi se my doma nepřipojila a to mám internet 200 MB za sekundu nebo se sám od sebe aktivoval podpora stahování nebo jindy zase porad notifikace ukazovala ze mam zprávu z viber která byla dávno přečtena a vždy pomůže restart ale jak píše kolega udělám asi downgrade zpět lili se prostě nepovedl a píše to půlka zeměkoule stačí se podívat na XDA devolpers jen v Čechách porad každý píše: když je chyba tak pouze na straně uživatele.. je to pozůstatek komunismu kdy jsme si něco koupily a bylo naší povinností si vše dat dohromady.

-- 7. 1. 2016 14:41 --

Jen předesílám ze když udělám upgrade tak rovnou před a po full wipe automaticky


Offline - Junior Profil 
7. 1. 2016 15:34 Odeslat příspěvek
s těma 50 aplikacemi na pozadí se to sice tváří že opravdu jedou ,ale po otevření některé z nich se daná aplikace načíta od začátku. Musel by jsi mit v pozadi možna tak 5 aby ti nespadly a mohl pokračovat v rozdělané činnosti (např. v rozehrané hře). Osobne bych uvital tzv. zamknuti aplikace, ktere je napr. u Miui rom a zamezil tim pádu. Ale nechci rootovat.

Navíc na KitKatu neni tak agresivni RAM management oproti Lollipop kde ta aplikace spadne mnohem dřív. Zapnuti telefonu trva kratsi dobu. Vyuzita pamet po zapnuti kolem 800mb. U Lollipop bylo tak 1,6gb. Pripada mi ze je i lepsi ostrost v UI. Pro me lepsi sprava baterie a taky napr hra GT Racing 2 nebo WOT Blitz (60fps) je o hodne plynulejsi, ale to je spis o optimalizaci a muzou vydat patch i pro Lollipop.
Jestli nekdo budete delat ten downgrade tak fakt hlavne nezapomente zakazat tu aplikaci "SyncmlDM.apk". Ja mel z toho nervy jak to furt znovu stahovalo Lollipop.

Ja mam tuto oficialni KitKat ROM: N910FXXU1ANK4 a maximalni spokojenost.


Offline - Junior Profil 
7. 1. 2016 23:58 Odeslat příspěvek
To je tak kdo nemá problém tak sem nepřijde a těch je většina pak je tu par co mají problém ať si ho způsobili sami nebo mají vadný kus.No a pak je tu řada ufňukánků co kňučí jééé ještě nemám LL co ten samsung dělá no a poté když jim přijde LL tak dřív než si ho osahají tak už zase kňučí jak stojí za houby nechci bít sprostý.Mám hodně času tak jsem tu denně a pročítám různá fóra třeba Sony tam snad není den kdy by někdo neutopil některý ze slavných řady Z poněvadž si myslí jaké je to perfektní brát si rádoby vodotěsný mobil do bazénu či ho házet v hospodě do piva.Sony už na to také přišlo co je stojí reklamace utopených mobilů a u poslední řady Z5 už jim vodotěsnost skrouhla teď to už nebudou mít tak jednoduché.Nevěřím tomu že já osobně měl zázračné štěstí že jsem neměl sebemenší problém s SIII ani S4 ani S5 ani teď momentálně s N4.SIII jsem po více jek třech letech používání dal ještě protihodnotou na N4 vykoupili ji za 2500kč Doma mám ještě S1 a stou mám problém poněvadž jsem poprvé a naposled zasáhl do systému nejsem schopen ji zprovoznit.Syn má S4 manželka S5 já N4 a bez jediného problému.To si to každý rotuje a bůh ví co ještě a poté tu fňuká.Kdybych se vrátil nazpět v diskusi tak bych tam možná našel stejné Nicky jak brečí nad KK pak brečí kde je LL a teď zase brečí že KK byl lepší a kde je MM a je to pořád dokola.Nemám důvod si vymýšlet a kdyby byl problém tak bych ho ventiloval a řešil když nemám tak nemám.


Online - Junior Profil 
8. 1. 2016 07:40 Odeslat příspěvek
Posledni dve naprosto zbytecne stranky me jen utvrdily v tom, ze je to silne individualni at uz z jakehokoliv hlediska a duvodu. Takze kdybych se vratil k puvodni otazce, ktera to odstartovala, reknu jen at si vyzkousi oba a sam se rozhodne.


Offline - Junior Profil 
8. 1. 2016 08:02 Odeslat příspěvek
Vyuzita pamet po zapnuti kolem 800mb. U Lollipop bylo tak 1,6gb.
Ty toho o zřejmě o Linuxu moc netušíš, viď? Argumentovat správou využité RAM je velmi hloupé. Je to zcela opačně, než se domníváš, ale jak již zaznělo, půl zeměkoule se domnívá totéž, tak to zřejmě bude pravdou... No,bohužel nikoliv... Množství nekoreluje s pravdou, spíše opačně


Offline - Junior Profil 
9. 1. 2016 07:38 Odeslat příspěvek
TouchWiz u Lollipop proste bere vetsi mnozstvi RAM, proto je potom pad mnou spustenych aplikaci mnohem driv, (a multitasking se zameruje vice na dokumenty nez na aplikace) ale mluvim o nerootlem telefonu. Az bude mozny root bez prepnuti knoxu, tak do neho pujdu.

Taky se mi u Lollipop hrozne libily ty menici se barvicky ve stavove liste, Vam taky? Fakt jak nekde v cirkuse kua!. Hlavne ze u Google Chrome (ktery pouzivam casto) zustava porad cerna, coz je uplna parada pro Samsung Amoled, chapu ale ze nerovnomerne vypalovani displeje nekdo neresi. Ale ja osobne I kvuli takove blbosti pro nekoho napr jsem radsi u KitKatu.


Offline - Android Maniak Profil 
9. 1. 2016 08:22 Odeslat příspěvek
nak se mi nezda ze by note neumel prepnout barvu listy,vypnout zmenu barvy listy pri batery criticall,neumel amoled rezim, imersive rezim a dalsich x variant kdy si vybiras jak chces aby to fungovalo a vypadalo v pripade barev.touchwizz jsem posledni roky videl jenom letmo - kdyz sem odstranoval,nicmene pokud to neumi je to porad stejnej zbastlenej zmetek jako byl vzdycký.


Offline - Junior Profil 
18. 1. 2016 17:28 Odeslat příspěvek
Zdravím,nevíte někdo jestli je možné vyměnit základní desku v note 4 z původní qualcomm za verzi exynos ? Jedna se o identický vnitřek ?

A možná ještě jeden dotaz. Nebyl by někdo tak laskavý a nenainstaloval si CPU temp a nesdělil mi teploty při běžném používání a max. zatezi ? Note 4 je teplejší telefon,ale zajímá mě přibližná teplota od lidí co mají telefon bez úprav kernelu,nebo firmwaru.

Dodám svoje :
Běžná práce net atp. 45-50 ,po 20min. 50-60

Náročné aplikace :
telefon po restartu 70-80 než nabehne
Hraní her do 5ti minut 70-80

Ačkoliv jsem částečně problém odstranil jiným kernelem,kde jsem snížil napětí a udělal dalsi upravy,tak se mi tyto úpravy a hlídání jestli program naskočil a úpravy aktivoval,moc nelíbí.
Proto mě zajímají běžně teploty ostatních,zda je to normální,nebo ne. Uvažují o nové základní desce,ale asi by dost zamrzelo kdybych po instalaci nové desky zjistil,že jsem si nepomohl...

Případné překlepy omluvte,psáno na telefonu.
Děkuji za odpovědi.


Offline - Junior Profil 
19. 1. 2016 09:35 Odeslat příspěvek
já si myslím že snapdragon takhle nehřeje.. aspoň jsem to takhle nikdy nepocítil..


Offline - Junior Profil 
20. 1. 2016 22:39 Odeslat příspěvek
A jaké teploty čekáš? Mínusové?
Telefon nemá žádný aktivní chladič. Dokud se telefon nepřehřívá a nevypíná, tak řešíš zbytečn věci.

A nemyslím si, že by šlo prohodit desky.


Offline - Junior Profil 
23. 1. 2016 15:36 Odeslat příspěvek
Sorry ze jsem se na diskuzním fóru vůbec na něco zeptal... Slovo nepřehřívá bych při 80 stupních asi nepouzival.

A ano,vím že telefon nemá aktivní chlazení,ne jeden telefon jsem již opravoval,tudíž jsem si jaksi všiml.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 80  Další stránka
Stránka 57 z 80 [ Příspěvků: 1194 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies