MobilMania.cz

Přihlásit se

Předchozí stránka  |  Další stránka

Samsung Galaxy S7/S7 Edge - obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
11. 3. 2017 20:52 Odeslat příspěvek
Reset myslis tovani nastaveni? To ne, to se me nechce.
Poslední příspěvek

Offline - BAN Profil 
11. 3. 2017 21:05 Odeslat příspěvek
Ne pouze restartuj mobil me to pomohlo a uz se to neobjevilo :)

Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 3. 2017 00:48 Odeslat příspěvek
Po prechode na Nougat mám problém s tým že mi telefón neustále ukončuje spustené aplikácie, resp. po otvorení nedávnych aplikácií je zoznam prázdny príp. sa v ňom nachádzajú 2-3 aplikácie. Spraví to pravidelne cez noc, prípadne aj počas dňa po pár hodinách akoby sa umelo snažil udržiavať voľnú RAM na úrovni ca. 1GB pričom využitie RAM ak aj mám pospúštané všetky svoje bežné aplikácie je 2,7GB + 0,5GB rezervované + 760MB voľné. Po pár hodinách mám voľných 1,0GB a tak 70% aplikácií ktoré spustím sa začnú načítavať odznova, ťahať dáta zo servera a proste to zaberá čas, pri 6tke to nerobilo.

Úplne jednoduchý príklad... platenie tovaru v obchode > bezkontaktný terminál ; pri A6 mi aplikácia Mobilepay bežala stále spustená na pozadí a spotreba RAM a batérie je zanedbateľná; odkedy mám Nougat tak už asi 5x sa mi stalo že idem platiť, aplikácia sa začne spúštať a aktualizovať si nejaké údaje s bankovým serverom a tu nastáva problém; ak som náhodou iba v 2G a mám Edge či nedajbože G dáta tak aplikácia sa aktualizuje aj 2 minúty a počas tejto doby nie je možná platba cez NFC pretože všetko tak akosi "zamrzne".
Najrýchlejšie riešenie je vypnúť mobilné dáta čím aplikácia okamžite prejde do offline režimu a môžem okamžite zaplatiť priložením telefónu na terminál. Celý tento nezmysel prišiel s Androidom 7 pretože pri A6 tým že apka bežala na pozadí si nič automaticky neaktualizovala a aj keď som mal iba "E" tak som telefón hodil na platobný terminál a do pár sekúnd prebehla platba a o nejaké spojenie so serverom som sa nestaral,-

Scenár 2> potrebujem v práci pre prístup k citlivým dátam vygenerovaný kód z internej aplikácie ako tretí overovací prvok; otvorím na telefóne aplikáciu ktorá samozrejme okamžite spadne pretože bola predtým "uspaná" a musím ju teda spúšťať odznova, čakať než sa prihlási na server a začne generovať kódy.

V nastaveniach - údržba zariadenia - batéria - rozšírené som vypol "monitor spotreby" ; telefón mám neustále v režime vysoký výkon a ďalej mám nastavené aby sa "nepoužívané aplikácie" dali do režimu spánku až po dobe 5 dní - nastavoval som to keď mi telefón zobrazil info že niečo dal do režimu spánku no vždy sa jednalo o 1-2 aplikácie; pri akej príležitosti mi ukončuje všetko čo bolo spustené som ešte nevypátral.
Celkom reálne by som s telefónom chcel bežne pracovať a mať permanentne voľný 1GB RAM nech to stojí čo to stojí je určite to čo pri práci s telefónom nepotrebujem.

Nemáte niekto podobnú skúsenosť príp. neviete kde hľadať a čo ešte treba vypnúť aby mi telefón za žiadnych okolností nevypínal samovoľne aplikácie? Pravda je že po prechode z A6 na A7 som sa ešte nedokopal k factory resetu pretože obnovenie niektorých funkcií a aplikácií je značne komplikované (no nie nemožné ale mám to asi na 3-4 hodinky hlavne vnútrofiremné procesy a inštalácie zariadenia).

Offline - BAN Profil 
13. 3. 2017 05:38 Odeslat příspěvek
Me teda neukoncuje nic zajimave :D udelej factory a uvidis..jinak Ram ma byt zaplnena ne prazdna

Offline - Junior Profil 
13. 3. 2017 09:41 Odeslat příspěvek
Já objevil jiný nedostatek, týkající se S7 a její notifikační diody.
Dioda nebliká pokud mi příjde email (seznam) nebo zpráva z badoo. Dříve to fungovalo.
Ostatní funguje.
Notifikační dioda má přecijen výhodu oproti AOD (spotřeba).
Navíc je smutné, že barvu led si mohu určit jen u whatsapp.

Offline - Junior Profil 
13. 3. 2017 10:23 Odeslat příspěvek
Manager led diody https://play.google.com/store/apps/deta ... ghtmanager
Vyberes-pridas aplikaci, zvolis barvu a hotovo. Muzes si udelat test jestli je vse v poradku.

Offline - Junior Profil 
13. 3. 2017 11:21 Odeslat příspěvek
Má někde podobný problém - v kontaktech po pravé straně je abecední lišta. Pokud vyberu písmena počínaje E a dále, tel. seznam se zobrazí na jiném písmenu. Příklad - vyberu "M" a kontakty se zobrazí na "H", vyberu T kontakty mám od P.

Offline - Junior Profil 
13. 3. 2017 11:46 Odeslat příspěvek
Nemám s tím problém. Vždy to mám tam, kde chci.

Offline - Junior Profil 
13. 3. 2017 11:50 Odeslat příspěvek
sinco píše
Manager led diody https://play.google.com/store/apps/deta ... ghtmanager
Vyberes-pridas aplikaci, zvolis barvu a hotovo. Muzes si udelat test jestli je vse v poradku.

Ach jo, zase provizorní řešení třetí stranou :roll:

Offline - Junior Profil 
13. 3. 2017 12:05 Odeslat příspěvek
Jak provizorni. Je to funkcni reseni. Jo neni to soucasti systemu,nedal to tam vyrobce founu, to beru. Ale tak jako dalsi app ktere jsem si stahl a pouzivam. Zase na druhou stranu by me nastvalo kdybych tam mel spousty app ktere nepouzivam, nepotrebuji a nikdy potrebovat nebudu. A co s tim ? Nic, musim je tam nechat. Tohle me zere vic.

13. 3. 2017 12:15 Odeslat příspěvek
Ahojte, chcem sa opytat ci uz niekto mal problem ze sklicko na S7 fotoaparate prasklo bez toho aby Vam mobil spadol? Mne sa to stalo vcera. Nasial som viac clankov o tomto probleme ale Samsung to zatial nechce riesit v ramci reklamcie.

Offline - Junior Profil 
13. 3. 2017 12:42 Odeslat příspěvek
U mě ta abecední lišta v kontaktech nefunguje vůbec. Vždy mě to hodí na konec seznamu.
ETL, čistá instalace bez obnovy dat

A ještě je teda docela vtipný špatný překlad co jsem objevil v seznamu aplikací. V nabídce, Třídit se zobrazí možnost "Vlastní objednávka" :D Myslím, že tím autor chtěl spíše říci "Vlastní pořadí"

Co mě pak nebetyčně se*e je nefungující některé aplikace od Samsungu kvůli rootu. Což jak jsem pochopil je vlastně nevratný proces (eFuse, Knox woid 0x1).

Každopádně je vidět, že je to první verze. Nedostatků je tam relativně dost.

13. 3. 2017 12:54 Odeslat příspěvek
BaldaP píše
0l0l píše
2. jak si v nougatu prepnu v defaultni aplikaci na emaily zobrazeni pouze konkretniho uctu. mam 3 ucty a vidim vsechny emaily pomichane dokupy (vlevo nahore je PRIJATE - vsechny ucty) u andr 6.x stacilo tapnout na ono prijate a vyjela roletka kde jsem si vybral konkretni ucet a na obrazovce jsem tak mel vyselektovane pouze emaily k tomuto uctu

Já to tam mám úplně stejně jako na 6.0.1. Rozkliknu vlevo a mám je tam hezky seřazené pod sebou.

diky, ano je tam skryty levy panel, ktery vytahnete pretazenim, bohuzel neni nikde naznaceno ze by tam mohl byt.

-- 13. 3. 2017 12:54 --

Carllos VoIP píše

to je uplne jine theme

Offline - Junior Profil 
13. 3. 2017 13:03 Odeslat příspěvek
mytrix: A nejenom app od Samsungu. Posledni foun byl LG G3 s root. Sice jsem root vyuzil ale mrzelo me ze nejaka apka zase nefungovala protoze root. S7 root nema takze ony app funguji jak maji. Jen me schazi root a s tim spojeny xposed modul a... No je to neco za neco, vecne dilema.

Offline - Junior Profil 
13. 3. 2017 14:11 Odeslat příspěvek
No o tom, že knox a tím spojené aplikace při rootu nefungují jsem věděl. Co jsem nevěděl a dozvěděl jsem se bohužel až nyní, že je to nevratný proces. Takže i když teď na telefonu root nemám, tak již stejně nikdy nelze knox a navazující aplikace provozovat.

Co jsem pátral, tak to má na svědomí elektronická pojistka přímo na desce, takže je to neřešitelné.

Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 203, 204, 205, 206, 207, 208, 209 ... 410  Další stránka
Stránka 206 z 410 [ Příspěvků: 6147 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk

Hledat
Přeskočit na

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies