MobilMania.cz

Přihlásit se




S23 po par dnech vadny displej

Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 3. 2023 19:38 Odeslat příspěvek
Ahoj, mám novou S23. Telefon je pecka, jsem naprosto spokojena, ale po par dnech se mi na displeji objevila dost zahadna vada. Pri beznem pouzivani se mi objevily 4 body ve tvaru kostky (neco jako logo od windows) jineho odstinu nez bylo okoli. Pri pouzivani se obrazec ztmavuje a svetla, zda se ze zcela nahodne. Kdyz spustim test barev, tak vada videt nejde. Kdyz je telefon zamknuty a je obrazovka cela cerna tak nic okem nevidim, ale optika fotaku moji stare S21 ukazuje tento ctverec ve fialove barve. Jde to vyfotit krasne. Jak je mozne ze oko vidi displej krasne cerny bez zavady a pritom na druhem telefone kterym se divam na displej pres fotak vidim janse ze ten bod co tak meni tmavost/svetlost sviti fialove? :eh Jestli tomu nekdo rozumi budu rada za vysvetleni. Googlila jsem kde se da, ale mrtvy pixel vypada jinak, vi nekdo co to je?? Software mam aktualni, ale obavam se ze to dalsi aktualizace nespravi. Reklamace se desim. Minule se mi vratil telefon se skrablym displejem. Dost spatne, ja si ho hlidam, lestim a mam vzdy v top stavu. Mobil mam 3 tydny na vraceni ve 14ti dnech to uz neni. Dekuji za kazdy napad a radu.
Poslední příspěvek


Offline - MobilManiak Profil 
6. 3. 2023 20:41 Odeslat příspěvek
Takže jde vidět jen pomocí foťáku a nebo i klasicky? Pokud foťák tak asi má infra a on se odráží od foťáku u S21 je Laser Autofocus a ten jde vidět pomocí foťáku, Takhle to funguje i u ovladači..


A pokud je to vidět i okem jen někdy tak dát na reklamaci a ukázat jim to.


Offline - Junior Profil 
6. 3. 2023 22:05 Odeslat příspěvek
V jakém místě displeje toto přesně má být? Jsou to náhodná místa nebo stále jedno konkrétní? Pokud okem není vidět, nabízí se mi otázka, proč to vůbec řešit? Jestli je vidět jen optikou jiného telefonu, není nic snazšího, než s ním udělat fotku a pokud na ní bude vidět, poslat sem, protože takhle z popisu to působí dost zvláštně.


Offline - Junior Profil 
7. 3. 2023 06:10 Odeslat příspěvek
A není to náhodou v místě čtečky otisků?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 3. 2023 07:06 Odeslat příspěvek
Obrázek

Dobre rano, neni to v oblasti ctecky prstu, ale nahore kousek od prustrelu. To co lze na fotkach videt fialove vidim jen kdyz to vyfotim. Pouhym okem vidim displej krasne cerny. Ukazala jsem to vice lidem a kazdy to vidi tak stejne - okem ne, ale pres optiku fotaku na S21 ano.
Pri beznem pouzivani je to jen lehce tmavsi nebo svetlejsi - mym okem. Vadi to hlavne proto, ze se ta intenzita meni - tmavne a svetla. Nevim jestli nahodne nebo to reaguje na to co delam, kdyz s telefonem pracuji.
Snad se najde nekdo, kdo se s podobnou vadou setkal a vysvetli co a proc se s telefonem deje. Taky jestli mam cekat, ze by se to mohlo rozsirovat.
Je jasne ze to asi skonci reklamaci, ktere se desim. :-( Daji se reklamovat vadne pixely kdyz jsou jen 4? Navic pri testu barev to okem nevidim vubec, pri beznem pouzivani obcas, tak aby mi reklamaci nezamitli.
Telefon stal dost penez a jeste se u me poradne nezabydlel, to fakt nastve. Doposud se Samsungama ktere jsem mela problemy nebyly.

http://imgway.cz/s/hqcV


Online - Kolemjdoucí Profil 
7. 3. 2023 08:52 Odeslat příspěvek
Řekl bych, že to je to proximity senzor. Je to ve výřezu flipu a i se zavřeným flipem to reaguje na přiblížení.


Offline - Junior Profil 
7. 3. 2023 08:55 Odeslat příspěvek
Je to snímač okolního světla a snímač vzdálenosti (proximity senzor). Dříve to měly mobily v horním rámečku u sluchátka. Od doby, co je displej přes celou čelní plochu, tak jsou ty senzory pod displejem.

Je to uvedené i v návodu k použití.

Přílohy

Screenshot_20230307_085033_Adobe Acrobat~3.jpg
Screenshot_20230307_085033_Adobe Acrobat~3.jpg
[ 86.41 | Zobrazeno 37 krát ]




Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 3. 2023 09:42 Odeslat příspěvek
Mockrat dekujiii, hned jsem o dost klidnejsi, opravdu se bude jednat o snimac vzdalenosti/svetla, lokalita souhlasi. Je normalni, ze behem bezneho pouzivani, napriklad prohlizeni fotek snimac poblikava meni svou intenzitu zesvetluje se a ztmavuje se? Mozna ze ma nejaky problem, ze nepracuje spravne. Predpokladam, ze tam neni proto aby uzivatele rusil, pri pouzivani, ze spravne by o nem clovek nemel ani vedet.


Offline - Junior Profil 
7. 3. 2023 10:10 Odeslat příspěvek
To bude asi fakt na posouzení servisem. Já jsem si nikdy ničeho nevšiml. Nevím, že tam ten senzor je.


Offline - Junior Profil 
7. 3. 2023 10:26 Odeslat příspěvek
Jestli ti spíš nevadí PWM regulace jasu.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
14. 3. 2023 18:01 Odeslat příspěvek
Henryka píše
Mockrat dekujiii, hned jsem o dost klidnejsi, opravdu se bude jednat o snimac vzdalenosti/svetla, lokalita souhlasi. Je normalni, ze behem bezneho pouzivani, napriklad prohlizeni fotek snimac poblikava meni svou intenzitu zesvetluje se a ztmavuje se? Mozna ze ma nejaky problem, ze nepracuje spravne. Predpokladam, ze tam neni proto aby uzivatele rusil, pri pouzivani, ze spravne by o nem clovek nemel ani vedet.


Ahoj, díky tomuto vláknu už vím, o co se jedná.
U mě na S23+ při použití světlého motivu není senzor přes den vůbec viditelný, ale při použití tmavého to i přes den vypadá přibližně takto. V noci, při použití Extra ztumeného režimu, je to ještě viditelnější.
Otázka, zda je to vlastnost nebo reklamovatelná vada...

Přílohy

IMG_20230309_181619.jpg
IMG_20230309_181619.jpg
[ 348.01 | Zobrazeno 43 krát ]

IMG_20230309_181645.jpg
IMG_20230309_181645.jpg
[ 353 | Zobrazeno 47 krát ]


Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 11 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies