MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Samsung Galaxy A50 - obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
25. 5. 2019 22:09 Odeslat příspěvek
Tak abych se vratil k aktualizacim. V poradi druha aktualizace, kterou jsem zde jiz letmo popisoval, mela i sva negativa. WiFi se zacala samovolne odpojovat od routeru a to tak ze velmi casto, hlavne po uspani pristroje, a k automatickemu pripojeni po odemceni vetsinou nedoslo, musel jsem vypnout wifi modul a znovu jej zapnout. Tuto chybu napravila zatim posledni aktualizace s datem opravy zabezpeceni 1. kvetna 2019. Krome opravene wifiny by se take mela zlepsit stabilita fotoaparatu, kvalita obrazku z fotoaparatu (coz mohu potvrdit) a dalsi opravy napr. zabezpeceni a jinych chyb. Jeste ale o jedne veci se musim zminit, jedna se o probuzeni displeje zvednutim telefonu. Tato funkce se nekdy odmita spustit, je treba bud stisknout tlacitko on-off nebo poklepat na displej. Problem se objevil po instalaci druhe aktualizace v poradi a zatim jej ani treti aktualizace zcela neodstranila. Jinak je u mne vse v naprostem poradku.
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 6. 2019 08:05 Odeslat příspěvek
Zvažuji také nákup nového telefonu a rozhoduji se mezi tímto Samsung A 50 a HUAWEI P 30 lite. Chtěl bych se zeptat na kvalitu fotek těch kteří už telefon mají. Když jsem procházel fotky v recenzích tak mám pocit, že některé fotky ze Samsungu jsou zabarvené do červena ( nepřirozeně ). Je to opravdu tak, že tento telefon fotí fotky více zabarvené do teplé ( červené ) barvy? Jde to někde změnit a nestavit?


Offline - Junior Profil 
21. 6. 2019 23:48 Odeslat příspěvek
1. Samsung Galaxy A50 je po všech stránkách výkonnějším a lépe vybaveným smartphonem než HUAWEI P 30 lite.
2. Po poslední aktualizaci se mimo jiné zvedla kvalita fotoaparátu a je to hodně znát. Na rozdíl v rozlišení se moc nedívej, není to jediný ukazatel kvality a už vůbec není rozhodujícím. Porovnával jsem fotky pořízené Galaxy A50 a Xiaomi Redmi Note 7 který má stejné rozlišení jako P30 lite a rozdíl mezi pořízenými snímky byl opravdu minimální. Srovnával jsem dokonce Galaxy A50 se svým starým foťákem Sony Cybershot DSC-HX50 a byl jsem velmi překvapen o kolik lépe Galaxy fotí (samozřejmě zoom jsem v potaz nebral).
3. Můžeš si v nastavení fotoaparátu Galaxy A50 vypnout předdefinované nastavení scén a pak porovnat výsledky


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 6. 2019 16:11 Odeslat příspěvek
A jak moc chybí optický zoom u A50 ?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 6. 2019 19:46 Odeslat příspěvek
Děkuju za odpověď.
Ještě dotaz, to předdefinované nastavení scén má vliv na zbarvení fotek? Omlouvám se zatím jsem jen porovnával fotky v recenzích. Praktickou osobní zkušenost nemám a poradit si určitě nechám. Ještě se zeptám pokud bych fotil do formátu 16:9 ( protože standartní fotky jsou 3:2 ( bohužel tento formát žádné mobily nepochopitelně nepodporují ) je úbytek rozlišení znatelný nebo ho netřeba řešit. Díky.


Offline - Junior Profil 
25. 6. 2019 20:54 Odeslat příspěvek
Mne osobne nechybi zoom vubec, na rozdil od jinych "znalcu" neocekavam od telefonu stredni tridy ze bude mit fotak jako digitalni zrcadlovka za 50 litru. Na stredni tridu jsou fotky odpovidajici a ja jsem spokojen.

Pri prepnuti do "full" formatu samozrejme dojde ke snizeni rozliseni, osobne to neresim a fotim radeji vse "naplno" cili 3:4H (3:2 neexistuje), kdyz bych mel potrebu pouzit obrazek 16:9, asi bych pouzil orez. Vetsi rozdil v rozliseni ale nastane v pripade pouziti sirokouhleho fotoaparatu, ten ma rozliseni "jen" 8MPx na rozdil od hlavniho objektivu ktery pracuje v rozliseni 25MPx. Sirokouhly fotak ma i nizsi svetelnost a uz pri drobnem ubytku svetla je na fotkach znat sum.


Offline - Moderátor Profil 
27. 6. 2019 20:26 Odeslat příspěvek
Huawei P30 Lite vs. Samsung Galaxy A50 duel
https://www.mobilenet.cz/clanky/huawei- ... duel-38237


Offline - Moderátor Profil 
29. 6. 2019 12:08 Odeslat příspěvek
Aktualizace Samsung Galaxy A50 přináší Noční režim a zpomalené videa
https://www.mojandroid.sk/samsung-galax ... zim-video/


Offline - Místní informátor Profil 
10. 7. 2019 15:35 Odeslat příspěvek
SROVNÁVACÍ VIDEORECENZE: Samsung Galaxy A50 / A70: Skvělé focení i ve střední třídě!



Offline - Junior Profil 
30. 7. 2019 19:30 Odeslat příspěvek
ten clanek uz je mesic stary a aktualizace nikde


Offline - Kolemjdoucí Profil 
31. 7. 2019 08:08 Odeslat příspěvek
OTA sice stále nic, ale pokud použijete program Smart Switch (verzi pro PC), tak vám po připojení telefonu umožní aktualizaci stáhnout a nainstalovat. Mám to z webu XDA developers, včera večer jsem úspěšně aktualizoval.


Offline - Junior Profil 
31. 7. 2019 15:08 Odeslat příspěvek
perfektni, funguje ;-]


Offline - Mírně pokročilý Profil 
31. 7. 2019 16:57 Odeslat příspěvek
Dnes aktualizace, ale noční režim nikde :-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
31. 7. 2019 17:29 Odeslat příspěvek
restartoval jsem nastaveni fotoaparatu a nocni rezim tam je


Offline - Mírně pokročilý Profil 
31. 7. 2019 20:27 Odeslat příspěvek
Funguje, díky za radu
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 17  Další stránka
Stránka 4 z 17 [ Příspěvků: 254 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies