MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Propojení s PC

Offline - Junior Profil 
21. 5. 2020 11:40 Odeslat příspěvek
Ahoj, koupil jsem si Samsung Galaxy A70 a zjistil jsem,že se mi nechce zobrazit ani po připojení k PC a ani příručka nic neříká. Telefon mám připojený přes USB,odemčený a nikde nevidím kde se má odsouhlasit nebo povolit připojení.Telefon jsem otevřel,připojil kabel a nic,pouze se telefon nabíjí...Nevíte někdo co s tím?Děkuji ;-)
Poslední příspěvek


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 5. 2020 12:25 Odeslat příspěvek
nový mobil? jaký windows užíváš?


Offline - Junior Profil 
21. 5. 2020 13:09 Odeslat příspěvek
Stačí si v mobilu nastavit připojení USB jako přenos souborů. Je to někde v nastavení, už nevím. Rok Android nepoužívám, ale bude to určitě tím.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 5. 2020 13:22 Odeslat příspěvek
Některé kabely jsou jenom nabíjecí a nejdou přes ně data.


Offline - Junior Profil 
21. 5. 2020 19:18 Odeslat příspěvek
Zkus do compu nainstalovat AdbDriverInstaler, mě to pomohlo


Offline - Junior Profil 
23. 5. 2020 10:25 Odeslat příspěvek
Tak nainstalován a co mám udělat dál,nějak se nevyznám


Offline - Junior Profil 
23. 5. 2020 11:45 Odeslat příspěvek
Jirkafil píše
Tak nainstalován a co mám udělat dál,nějak se nevyznám

A co to nastavení Připojení USB v telefonu, to nepomohlo?


Offline - Junior Profil 
23. 5. 2020 14:18 Odeslat příspěvek
Android telefon zvycajne po pripojeni k PC vyhodi na vyber niekolko druhov propojenia (len nabijanie, prenos suborov, prenos multimedii...) ... nic take sa nedeje?


Offline - Junior Profil 
24. 5. 2020 09:11 Odeslat příspěvek
Otevřu mobil,připojím kabel a nic,stále se nedaří propojit,pouze se nabíjí....


Offline - Junior Profil 
24. 5. 2020 10:53 Odeslat příspěvek
Pane Bože, chlape, z kama jsi přišel? https://support.google.com/android/answer/9064445?hl=cs Pokud to nenabídne, musíš najet do telefonu v sekci nastavení a připojení USB kde zvolíš přenos souborů.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 5. 2020 13:08 Odeslat příspěvek
Proč kabel? Není lepší využívat služby Google přes Wi-fi? Přenesou z PC do mobilu a opačně to co potřebuji.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
24. 5. 2020 15:47 Odeslat příspěvek
Musíte aktivovat režim pro vývojáře. Až se vám aktivuje, musíte povolit "ladění usb" ,pak se už připojí k pc. Postup zde:
http://global.drfone.biz/cs/usb-debuggi ... s7-s8.html


Offline - Junior Profil 
26. 5. 2020 10:01 Odeslat příspěvek
_Rocco_ píše
Pane Bože, chlape, z kama jsi přišel? https://support.google.com/android/answer/9064445?hl=cs Pokud to nenabídne, musíš najet do telefonu v sekci nastavení a připojení USB kde zvolíš přenos souborů.

Neboj nejsem z jiné planety,ale fakt to nejde propojit a zkusil jsem to podle tohoto návodu a vůbec nic se neukázalo.
Odemkněte telefon.
Připojte telefon k počítači pomocí kabelu USB.
Na telefonu klepněte na oznámení Nabíjení zařízení přes USB.
V sekci Použití USB vyberte Přenos souborů.
V počítači se otevře okno Přenos souborů. V něm přetáhněte soubory.
Až budete hotovi, telefon ve Windows odeberte.
Odpojte kabel USB.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
26. 5. 2020 20:19 Odeslat příspěvek
Častá závada a velmi častý dotaz napříč všemi značkami.
Možné příčiny nefunkčního připojení telefonu pomocí kabelu k PC. (Ano – přenos dat lze řešit i bezdrátově, ale zde se nyní řeší nefunkční přenos po kabelu.) Podmínka je, že samotné PC je Ok.

a) Problém uživatele – neumí si na telefonu zvolit (povolit) přenos souborů – poměrně častá závada.
b) Vadný, popřípadě nevhodný USB kabel – častá závada.
c) Mechanická záležitost – uvolněné, nebo utržené datové piny USB od DPS. Konkrétně datové piny mají nejmenší pájecí plošky a velmi trpí na nešetrné používání USB kabelu. Popřípadě mechanicky zdevastovaný samotný USB konektor – velmi častá závada.
d) Softwarová závada, procesor nezpracovává data, nutný přepis SW, Hard reset apod. – nejméně častá závada.
e) Elektronická závada – nefunkční datová komunikace. Datový vstup čipu bývá na své sběrnici USB_DM a USB_DP proti předpětí „z venku“ chráněn zenerovou diodou (popř. transilem) a sériovým rezistorem o hodnotě cca 2R. Právě rezistor bývá často přerušen a dioda proražena na jednom, nebo obou vstupech. Čip to vydrží, ale PC telefon vůbec nevidí. Po výměně zenerek a rezistorů je datová komunikace opět funkční. Tato závada se dá poměrně rychle a přesně zjistit i bez rozebrání telefonu pomocí multimetru – méně častá závada, ale není až tak neobvyklá. Navíc tato závada bývá příčinou, když všechno ostatní selže.
Tuto, či trochu jinak řešenou přepěťovou ochranu používají všichni výrobci mobilů.

K Tvému konkrétnímu Samsungu: Pokud máš naprostou jistotu, že máš PC Ok a zároveň máš jistotu v dobrém kabelu a USB, zbývá bod e. Pokud máš multimetr a umíš změřit úbytek napětí pomocí bzučáku na datových pinech USB - ideálně na starém USB kabelu, kde jednu koncovku odstřihneš a dostaneš se k samotným drátkům a napíšeš mi hodnotu, jsem schopen ti říci více.
Pokud je to složité, lze konkrétně u značky Samsung (ale pouze u značky Samsung včetně nabíječky Samsung) tuto závadu zjistit tak, že nabíječku máš připojenou přes měřič proudu (Charger Doctor). Např.:
https://www.amazon.com/Homern-Charger-V ... B073YDHCJP
Přes originální nabíječku Samsung a měřič proudu lze zjistit datové poškození. Pokud tomu tak je, telefon nabíjí pouze do 0,5A i při vybité baterii. Pokud je datová komunikace OK, nabíjí více než 0,5A (1A atd.) Originál Samsung nabíječky mají na datových pinech 1,2V a telefon s tím počítá. Ale platí to jen pro Samsung - je to trochu komplikované, zdlouhavé na vysvětlení a mimo daný problém.


Offline - Junior Profil 
27. 5. 2020 11:19 Odeslat příspěvek
Tady bych se ho zastal, mám A40 a předvolbu na chování kabelu v nastavení jsem nikde nenašel. Samsung to má asi jinak. Podíval bych se do správce zařízení v PC, jestli tam neni nějaký zařízení s otazníkem. Zkusil bych jinej počítač, pak se ukáže, jestli je kousnutej telefon nebo PC.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 17 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies