MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Samsung Galaxy Z Fold 2

Offline - Junior Profil 
2. 9. 2020 19:54 Odeslat příspěvek
Příloha
Fold 2.1.jpg
Fold 2.1.jpg
[ 26.41 | Zobrazeno 111 krát ]


Příloha
Fold 2.2.jpg
Fold 2.2.jpg
[ 16.09 | Zobrazeno 99 krát ]


Příloha
Fold 2.3.jpg
Fold 2.3.jpg
[ 24.67 | Zobrazeno 106 krát ]


Příloha
Fold 2.4.jpg
Fold 2.4.jpg
[ 22.2 | Zobrazeno 90 krát ]




Hardwarové parametry Samsung Galaxy Z Fold 2

Systém: Android 10
Rozměry: 159,2 × 128,2 × 6,9 mm (rozevřený), 159,2 × 15,7 - 16,8 × 68 mm (zavřený), Hmotnost: 282 gramů
Čipset: Qualcomm Snapdragon 865+
RAM: 12 GB LPDDR5, Interní paměť: 256 GB, Pam. karta:
Displej: Dynamic AMOLED, 6,23" + 7,7", 816 × 2260 px, 2208 × 1768 px
Hlavní fotoaparát: 12 Mpx, f/1.8, OIS, Dual Pixel, PDAF
Druhý fotoaparát: 12 Mpx, f/2.2, širokoúhlý, 123˚
Třetí fotoaparát: 12 Mpx, f/2.4, teleobjektiv, 3x optický zoom, OIS, PDAF , Přední kamera: 10 Mpx (dvě kamery - vnitřní a vnější), f/2.2, 4K video, fixní focus
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac/ax, NFC: Ano Konektor: USB-C
Baterie: 4500 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení: Ano Bezdrátové nabíjení: Ano
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
3. 9. 2020 10:12 Odeslat příspěvek
Tak co, už má někdo předobjednáno?

Mě celkem naštvalo, že tam chybí bezdrátová sluchátka, u Foldu 1 byly a má poloviční paměť oproti předchůdci a stejně je Fold 2 dražší.


Offline - Junior Profil 
3. 9. 2020 11:16 Odeslat příspěvek
Na druhou stranu je to objektivně lepší přístroj než Fold 1, paměť u jedničky byla nesmyslně přepálená, aby odůvodnila cenu (kdo si chce lokálně ukládat takovou hromadu dat, to je bez backupu šílenství, ukradnou ti nebo rozbiješ telefon a jsi bez souborů), menší displej vpředu limitoval použití v zavřeném stavu a ten pant je nově taky lepší, včetně flex modu.
Ale pořád to není přístroj pro "běžného" uživatele, má to nevýhody, které jsem zaznamenal u používání jedničky, což je velikost a neodolnost proti vodě a prachu - i když není tak "křehký", jak se ze začátku varovalo, přece jen si rozmyslíš jít s ním do přírody nebo na sport, tím pádem na volnočasové aktivity potřebuješ druhý přístroj nebo ho nechávat v obalu v tašce nebo batohu. Počkám, až mě zase přejde "Note manie" s S-Penem, který mi tady taky chybí (to bych asi odpustil i tu neodolnost a velikost), a uvidíme, jestli ho zase vyzkouším :-)


Offline - Junior Profil 
3. 9. 2020 12:20 Odeslat příspěvek
Mě jednička moc neomezovala. Největší nedostatek byl ten vnější display. Nutnost volat v dešti suplovala sluchatka.
Mě prostě vadí přístup Samsungu. Očesat a zdražit. To se mi nechce podporovat.

K té ceně...vývoj byl dlouhý a drahý a za tu cenu čekáš to nejlepší, takže prostě nabídl parádní paměť a cenu, která měla zaplatit co nejvíce vývoj.

Jenže Fold 2 stojí ještě více, výbava okleštěná, vývoj minimální, jde pouze o drobná vylepšení a ještě vyšší cena.
Tohle je prostě jen vyčůranost a důsledek toho, že není konkurence.

Ale věřím, že to máš ty a ostatní jinak.
Jsem v tomto "zásadový" a ten přístup mě štve.

Telefon se mi líbí, chci ho, ale raději si počkám, až ho bude někdo nabízet nerozbalený na bazoši. Podporovat napřímo Samsung za to prostě nehodlám.


Offline - Junior Profil 
5. 9. 2020 12:42 Odeslat příspěvek
Souhlasím, že někde downgradovali a ještě zdražili, jen jsem chtěl říct, že těch 512 GB na původním Fold bylo z mého pohledu nesmyslných a podle mě jen proto, aby se odůvodnila cenovka. Takže tento downgrade toleruju funkčně, aniž bych schvaloval, že se to nijak nepromítne do ceny. Co mě překvapuje je downgrade foťáku, to je podle mě větší podpásovka, že tam nedali ani sestavu z Note 20 obyčejného, jsou tam je tři 12 MP snímače. Ne že bych automaticky tvrdil, že víc pixelů víc fotí, ale je to zvláštní... Uvidíme, jak se to vyvine, jak jsem psal, vrátil jsem se k Notu a uvidím, jak dlouho mi to vydrží a co v tu dobu bude na trhu.


Offline - Junior Profil 
23. 9. 2020 07:17 Odeslat příspěvek
Tak zatím hodnotím velice pozitivně.

Větší vnější display je parádní oproti předchozí verzi, vnitřní je díky 120Hz krásně rychlý, působí daleko lépe díky menším a hlavně symetrickým rámečkům.

Výdrž na baterii je také nadstandartní, díky tomu, že se dá většina věcí provozovat pohodlně na vnějším.
Tam, kde mám s Note 10+ k večeru 20-30%, tak s Foldem kolem 40-50%.

Kloub vypadá bytelně, nic není slyšet při pohybu.
Vlnka na displayi při otevření vypadá stejně jako u jedničky, ale při klasickém používání není vidět.

Podle mě je už druhá generace skoro perfektní. Už jen přidat voděodolnost a snížit hmotnost/tloušťku.


Offline - Junior Profil 
23. 9. 2020 21:44 Odeslat příspěvek
Orgasmic: Tak jsi nakonec do něj šel? Asi ne na Bazošu, jak jsi psal. Využíval jsi cashback a zpětný prodej Fold 1?
Pokud ano, kolik Ti nabídli? Mám teď obě verze a zajímalo by mne, jestli už někdo do Cashbacku šel. ;-)


Offline - Junior Profil 
24. 9. 2020 07:20 Odeslat příspěvek
Nene, koupil jsem ho ve Francii přes obdobu bazoše a nový černý jsem usmlouval na 1600 euro :)
Folda 1 jsem už prodal, teď budu prodávat bílý Note 10+
Ten odprodej je nevýhodný, alespoň u Note, tak ho prodám někde na bazaru.


Offline - Junior Profil 
25. 9. 2020 21:24 Odeslat příspěvek
No je fakt, že za Folda 1 v super stavu jen 25500 +5000, tedy 30500,- Za rok pokles o 24000,- To mi přijde lepší dát do cashbacku Note 9, nakoupený loni za 15999 za 10000 + 3500 bonus. :)


Offline - Junior Profil 
28. 9. 2020 07:44 Odeslat příspěvek
Běžný zákazník o takové zařízení toto neřeší. To jen my vykukové řešíme, kde ušetřit :D


Offline - Junior Profil 
7. 10. 2020 17:33 Odeslat příspěvek
Má někdo nějaký dobrý držák do auta?


Offline - Junior Profil 
9. 10. 2020 08:33 Odeslat příspěvek
Tak jsem dlouho nevydržel a taky si ho koupil...
Používám do auta jednoduchý držák za pár stovek s upravitelnou šířkou, kterou pak přimáčkneš k telefonu a drží tam téměř jakýkoli. I Fold tam drží. Značku si nepamatuju, ale nebyla důležitá, jen je potřeba se dívat na rozpětí šířky telefonu, kterou to umí sevřít.


Offline - Junior Profil 
1. 11. 2020 20:50 Odeslat příspěvek
orgasmic - všiml jsem si, že už zase prodáváš, kupuješ nový iPhone, předpokládám... nebo nějaká zásadní zjištění, proč se ho zbavuješ? za mě pořád panuje spokojenost, hlavně na čtení je to super věc, plus prakticky využitelný režim více oken a výdrž baterie, když srovnám s Note20 Ultra se stejnou baterkou...


Offline - Junior Profil 
1. 11. 2020 23:34 Odeslat příspěvek
U mě je to čistě zvědavost, ale co čtu recenze na nové iPhony, tak si asi Fold 2 nechám :)


Offline - Junior Profil 
2. 11. 2020 20:42 Odeslat příspěvek
Mě taky baví, jak se rozplyvaji nad widgety nebo displejem od Samsungu :-) Foldu 2 chybí už jen s pen, na ten jsem si zvykl za těch 9 let s Note, koupil jsem aspoň Tab S7+, abych se o funkce s pen neošidil. Můžu doporučit, notebook potřebuji jen tam, kde se neobejdu bez těch ztracených windows...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 1 z 3 [ Příspěvků: 32 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies