MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Samsung S22, S22+, S22 Ultra - obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
14. 4. 2022 10:05 Odeslat příspěvek
a jaké rozlišení bys chtěl jako měnit? nezměníš nic, na to si musíš koupit 22U :-D
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
14. 4. 2022 10:48 Odeslat příspěvek
JakubAsgard píše
Jeden dotaz - kde se dá změnit rozlišení obrazovky na S22+? Někde jsem to už jednou viděl, ale teď se nemůžu dopátrat... logicky pod displejem to není. :(

Toto sa uz na novsich telefonoch neda, na mojej S10 to este slo, mozno aj S20, ale tieto najnovsie to nemaju.


Offline - Junior Profil 
14. 4. 2022 11:17 Odeslat příspěvek
Tak dneska mi dorazila rychlonabíječka 45 W typu EP-4510x (ta nová generace k S22) a proti klasické 25 W je sice těžší (možná dvojnásobně), ale velikostně není taková jako starší generace (díky GaN). Zpracování poctivé, je k ní dlouhý kabel 1,8m s širším průměrem, než bývá u samsungu obvyklé. Uvádí se na něm, že zvládá 5A.
Nabíječka zvládá i notebook s podporou PD, takže za mě v pohodě. Za těch 6-7 stovek doporučuji tomu, kdo využije 45 W nejen u mobilu (např. powerbanka či notebook).


Offline - Kolemjdoucí Profil 
14. 4. 2022 11:24 Odeslat příspěvek
haens píše
a jaké rozlišení bys chtěl jako měnit? nezměníš nic, na to si musíš koupit 22U :-D


Aha, to jsem blázen, kde jsem to teda viděl, resp. co jsem měnil :D
Slabá pamět...

Díky za info.


Offline - Junior Profil 
14. 4. 2022 12:46 Odeslat příspěvek
_daRK píše
Tiež som z toho rozčarovaný, čítam všetky možné recenzie, diskusie a pozerám dostupné videá a hoci je to po všetkých stránkach ten mobil, na ktorý som čakal, tá výdrž, ale aj vypadávajúce hovory je proste fail za tie prachy. Otázka je, či sa to vôbec dá updatom FW opraviť. S21 máme doma tiež a tam žiaden problém.


Rozčarovaný být nemusíš, na foru se vždy ozve hlavně ten, co má nějaký problém, než ten, kdo je spokojený.
Já třeba za posledních asi 10 let, co koupím vždy top Samsung žádné problémy nemám jako lidé zde na foru.
Takže z toho si úsudek dělat nemůžeš.
Každé zboží je vždy nějakým způsobem vadné, nikdy nevyrobíš nic 100%.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
14. 4. 2022 12:50 Odeslat příspěvek
Přesně tak, na foru jsou většinou lidi co řeší nějakou nesrovnalost, nebo jsou velký fanoušci, dalších 99% spokojených lidí (nebo lidí co neřeší detaily) sem nepíše... já mám S22 a zatím žádný problém a spokojenost.


Offline - Junior Profil 
14. 4. 2022 14:08 Odeslat příspěvek
Mám S22U a ani nevím kde začít.

Vydrž asi normální SOT 3,15hod a po 15 hod od nabití 15%.Když ho vytáhnu z nabíjecky za prvních cca5 min mi zmizí 3% z baterie.Když z tel. jen parkrát přes den zavolám výdrž ohromující večer mám klidně 75% baterie.Když si s ním čtu seznam idnes atd v přítmí klidně zmizí 10-12% baterie za hodinku.
Mám doma 3tv 2x Sony a 1x Samsung ani s jednou nefunguje Dex bezdratově občas je připojim ale tak 1x z 20 pokusu.A přenos je trhaný.Pokud použíji kabel mam 3 kusy ne original samsung nespojím se i když S21FE fungují.
O rychlém nabíjení ktere rychle nenabíjí víme všichni to mi až tak nevadí i když nechápu proč ho inzerují.
Párkrát za den mi vypadne internet stačí cca40 sekund počkat a zase naběhne případně zapnout a vypnout režim letadlo a zase valí dál.
Jinak nefotim nenatáčím videa takže v tom žádný problém není.Spoustu věcí se vyřešilo aktualizací třeba posun zvuku,fialový pruh při odemykání zasekávající se animace při odemykání.


Offline - Junior Profil 
14. 4. 2022 15:49 Odeslat příspěvek
Veru, DeX nejde ani mne. Vraj odporúčajú TV od 2019 a novší. To aby človek s mobilom kupoval aj telku :) Na s20u to išlo lebo som to skúšal a potom nikdy nepoužil. Ale je to pekný odrb, že fungovať by to mohlo ako aj predtým. Tuším sa učia od Microsoftu a win11 :D Nová appka=nový mobil=nový TV, koberec, závesy, sedačka,...


Offline - Trvalý BAN Profil 
14. 4. 2022 15:52 Odeslat příspěvek
Dex mi běží krásně všude pánové. Také sdílím obraz z O2 tv vše bez trhání to u S10+ bylo o dost horší. vyzkoušeno a jsem nadšen jak to švihá


Offline - Junior Profil 
14. 4. 2022 16:00 Odeslat příspěvek
Ahoj všem majitelům S22.
Jsem před koupí nového telefonu, jelikož má milovaná S7 zčernala a nejde probudit (mimochodem neznáte nějaký šikovný servis na Samsungy?,..rád bych oživil).
Do výběru mi padla S22 pro své optimální rozměry nebo Iphone 13 mini.
Celý život mám android, tak volba k Iphonu mě trochu děsí, pač nevím, jak úspěšně by proběhla synchronizace google účtů a aplikací.
Nicméně po osahání mě malinko více baví Samsung, ale děsí mě představa té skomírající baterie před večerem.
Na telefonu mám vpodstatě stále zapnuté GPS polohy, bluetooth, NFC, wifi a data.
Představuji si, že telefon mi prostě vydrží celý den při běžném používání (sem tam recenze, navigace, hovory, diskuzní fora, internet a pár fotek, dále platby mobilem, párování s autem).
Tohle všechno i po letech celkem obstojně zvládala moje S7, kdy večer byla na umření, ale dala to.
Největší umírání zažívala při navigování. Nový Samsung má nesmyslně malou baterku a celkem tomu nerozumím. Telefon ve všech ohledech super, ale něčím to zabít asi museli. Trochu doufám, že aktualizace to postupně optimalizuji na stav, kdy při plném užití vydrží bez potíží celý den. Ale mám obavy, že tomu tak nebude a já budu litovat.
Iphone 13 mini je takový malý sympatak, kde je jistota ve všem a baterie taktéž.
Ale Iphone nenabízí žádnou lákavou akci pro koupi oproti Samsungu.
Jaká je vaše praxe s tou baterkou na základní S22 když necháváte zapnuté všechny ty pitominky NFC/GPS apod.
Děkuji za názory a srovnání.


Offline - Junior Profil 
14. 4. 2022 16:16 Odeslat příspěvek
GalaxyS22plus píše
Dex mi běží krásně všude pánové. Také sdílím obraz z O2 tv vše bez trhání to u S10+ bylo o dost horší. vyzkoušeno a jsem nadšen jak to švihá

Ty musíš mít nějakou uchylku jinak to není možné když někdo napiše že má s něčím problemy za chvily tady vypisuješ jak tobě to funguje.Už se prosím neopakuj a nepiš sem že ti všechno jede to už tady snad všichni musí vědět.

-- 14. 4. 2022 17:25 --

AK.47 píše
Veru, DeX nejde ani mne. Vraj odporúčajú TV od 2019 a novší. To aby človek s mobilom kupoval aj telku :) Na s20u to išlo lebo som to skúšal a potom nikdy nepoužil. Ale je to pekný odrb, že fungovať by to mohlo ako aj predtým. Tuším sa učia od Microsoftu a win11 :D Nová appka=nový mobil=nový TV, koberec, závesy, sedačka,...

Jedna sony je opravdu tak 2018-2019.Ale Samsung je QE50Q65T a Sony 85XH9096 a to jsou snad novější modely než 2019 ale počkám na další aktualizaci telefonu a snad se to zase nekam posune.


Offline - Junior Profil 
14. 4. 2022 16:43 Odeslat příspěvek
Polsonside:

,,Samsung má nesmyslně malou baterku a celkem tomu nerozumím."

Čemu nerozumíš? Nejvetší předností malé S22 je právě její velikost. Kdyby tam byla třeba 4000mAh baterie, už by byla zase větší/tlustější. Někdo může namítat, že by to bylo jen pár milimetrů, ale to je milimetr sem, milimetr tam a už je zase o něco větší. Za mě to Samsung skloubil naprosto dokonale. Perfektní prcek co se dá ovládat jednou rukou a celý den mi vydrží v pohodě, pokud s ní nepořádám fotografický maraton, viz. str 193.


Offline - Junior Profil 
14. 4. 2022 17:10 Odeslat příspěvek
Tak tohle je věc pohledu. Léto třeba často trávím v kempech a nejrůznějších výletech a od telefonu očekávám, aby mi celý den sloužil + zapnuté GPS trasování/navigace třeba i pěší, NFC platby a pak u ohně najednou zjistím, že se nemohu podělit o fotky protože telefon už to nedá a potřebuje dobít nebo pustím navigaci v autě ale bez dobijení telefonu a na hradě najednou boj o posledních 20%. Obecně se s lidmi shoduji, že právě výdrž telefonu by měla být taková, aby na to nemusel člověk myslet a z mého pohledu by telefon měl mít kapacitu takovou, aby v maximální zátěží byl vždy schopen dát celý den bez potíží. U té S22 bych považoval za ideální právě těch 4500mha. Zatím to tady ve foru tvrdíš pouze ty, že drží vpohodě celý den i při větším využití. Na zahraničních forech to tak dobře nevidí, tak se zajímám co nejvíce.
PS: při stejných rozěrech by tam dali větší kapacitu, ale tohle je věc marketingu, jak odlišit vyšší modely.


Offline - Junior Profil 
14. 4. 2022 17:54 Odeslat příspěvek
Pokud je to pouze věc marketingu, tak potom je Samsung marketingově největší hlupák co existuje. Takže místo aby tam nacpal větší baterii při stejných rozměrech a sklízel ovace a chválu v dizkuzích i recenzích (a s tím spojené vyšší prodeje), raději tam nacpe baterii menší a poslouchá, jak to podělal. Dnešní doba nahrává velkým telefonům, protože moderní HW je velice náročný, hlavně tepelně. Nacpat nejlepší parametry do co nejmenšího těla tak, aby vše šlapalo jak má, není vůbec jednoduché. Jak víš, že kdyby tam třeba dali větší baterii při zachování stejných rozměrů, neubrali by důležité místo pro snížení teploty, kterého už tak nebude v malé S22 moc. Potom by zas byla dizkuse plná stížností, že S22 brutálně topí, nebo brutálně omezuje výkon. Pokud je pro tebe ideál 4500 mAh, tak spíše uvažuj o S22+, protože pro tebe je očividně primární výdrž, nikoliv velikost a S22 cílí hlavně na lidi, pro které důležitá je. Já nic netvrdím, napsal jsem pouze jasná fakta a přibližný způsob používání, aby třeba i lidi jako ty měli představu, kolik S22 reálně vydrží.


Naposledy upravil Tomáš S. dne 14. 4. 2022 18:06, celkově upraveno 1


Offline - Junior Profil 
14. 4. 2022 17:59 Odeslat příspěvek
Já bych třeba znovu do S22 už nešel a lituji, že jsem nevzal radši S21 či něco jiného.

Měl jsem několik značek, hlavně Sony, Lenovo a bugy jsem ochoten tolerovat, ale ty problémy s voláním má opravdu bambilion lidí a když už skoro-flagship telefon neumí ani tohle pořádně....
Deep Sleep bug je pro mě asi nejhorší, ale tam mám ještě doufání, že to opraví.

S22 bude možná fajn za pár měsíců, ale možná taky ne a teď to za ty problémy opravdu nestojí. Baterka opravdu není dobrá, ale pro moje light-moderate jednodenní využití je to v pohodě.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 197, 198, 199, 200, 201, 202, 203 ... 375  Další stránka
Stránka 200 z 375 [ Příspěvků: 5618 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies