MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Samsung S22, S22+, S22 Ultra - obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
11. 5. 2022 14:36 Odeslat příspěvek
Tak jasně ale bral bych čistější řešení. Třeba nějaká aktualizace přinese lepší modifikace AoD.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
12. 5. 2022 05:33 Odeslat příspěvek
To Polsonside:rozmazané fotky jsou jeden z neduhů S22 a rozhodně nejde o bokeh efekt.. ;~). Můj kus to dělal taky a obávám se, že to aktualizace nespraví. Ale snad se pletu, protože aspoň podle diskuzí se jedná o poměrně častý problém a u takhle drahého telefonu je to dost problém.


Offline - Junior Profil 
12. 5. 2022 06:44 Odeslat příspěvek
Abracas píše
rozmazané fotky jsou jeden z neduhů S22 a rozhodně nejde o bokeh efekt.. ;~).
Ja som bokeh efekt spomínal s takto popisovaným "problémom", ktorý by sa dal nazvať aj zjednodušeným popisom bokehu:
Kód
...fotky nejsou ostré komplexně, respektive většinou nějaký předmět v záběru v popředí, ale pozadí apod. je lehce máznuté se mi zdá jakoby nějakým efektem.

Ak sa jedná o celé pozadie, tak je to bokeh. Ak by spomínal len časť pozadia, nejaký pás, tak to je tebou spomínaný problém/vada.


Offline - Junior Profil 
12. 5. 2022 07:37 Odeslat příspěvek
Já si včera hrál s foťákem a pro režimem kde lze ovlivnit ostření. Tyhle fotky v odkazu už se zdají velmi pěkné a ostré v celém rozsahu. Dokonce mě udivilo jak velký rozdíl je mezi 4:3 a 4:3 50MP. Fotil jsem stejný záběr ve stejnou dobu a třetí fotka je 3x optika přiblížení. Budu rád za vaše posouzení. Nicméně rozmazání pozadí pozoruji hlavně když fotím něco poblíž a optika to vybere jako střed zájmu. Nicméně já chci ostré i pozadí. Ale to sídliště vypadá velmi dobře.. Co myslíte?

https://uloz.to/tam/f9da6bf2-ba3e-43d6- ... 6a7f17a1ea


Offline - Junior Profil 
12. 5. 2022 08:26 Odeslat příspěvek
Ako som písal, svetelný hlavný objektív... ak fotíš krajinku, bude celý záber ostrý. Ak fotíš objekt v popredí (nejakú osobu, alebo pre pokus svoju dlaň), pozadie bude prirodzene rozmazané, je to (žiadaná) vlastnosť svetelného objektívu.

Polsonside píše
Nicméně já chci ostré i pozadí.
Ak riešenie pre takéto špecifické prípady mi napadlo použiť širokouhlý objektív a fotku orezať, alebo rýchlejšie a pohodlnejšie riešenie je zapnúť foťák, posunúť prstom po stromčekoch priblíženia, aby si nastavil 0.9 priblíženie, čím bude scéna oproti 1x priblíženiu len o máličko oddialená, ale už ju bude fotiť pomocou širokoúhleho objektívu, čím dosiahneš väčšiu hĺbku ostrosti (ostrejšie pozadie). Treba ale brať do úvahy nejakú tú stratu detailov v porovnaní s hlavným objektívom, nakoľko to mobil vlastne digitálne vyreže zo širokouhlého záberu.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 5. 2022 09:11 Odeslat příspěvek
Zajímavé, výsledky bych čekal opačné :hm tu fotku 50mpx víc tmavou (přijde mi jak upravená) a ne do "HDR" a tu 12mpx ne tak tmavou, hlavně tedy stíny více prokreslené....


Offline - Junior Profil 
12. 5. 2022 11:49 Odeslat příspěvek
@Polsonside: sem som nahral foto fotené hlavným objektívom (režim 1x) a foto odfotené na 0.9x, teda širokouhlým objektívom... zaostrené je v oboch prípadoch na strom v popredí. Scéna sa zmenila len minimálne, ale pozadie je v druhom prípade ostrejšie, možno by si to takýmto štýlom vedel využiť: https://ulozto.sk/tamhle/o3261LvNNUSk#!ZJVjAmR2AGAxAQH0AmWyATV4AQSuZ2gGIH5DEaSBHz5SHGWyMN==

edit:
@pan_Lukas: to je aj môj názor... tú 12mpix foto by som čakal lepšiu, ale je silno možné, že to má na svedomí Pro režim, ak ju fotil v Pro režime... v automatike by isto bola ďaleko krajšia


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 5. 2022 12:07 Odeslat příspěvek
Když on ten širokáč má o dost horší kvalitu, já ho třeba přestal od nějaký S10+ skoro úplně používat a volím ho, jen když opravdu není jiná možnost.

No a vyfotit to na portrét (ten 1x) a pak dát největší clonu? To je pořád rozmazané?


Offline - Junior Profil 
12. 5. 2022 12:25 Odeslat příspěvek
Meniteľnú clonu mala iba S9, a totiž F1.5 - 2.4 (Dual aperture). Tam by sa to dalo. Ale na S22 máš nemeniteľnú clonu.


EDIT: aj S10, dík za doplnenie, Abracas). Narýchlo som pogooglil, a "Dual Aperture is available on Galaxy Note10, Note10+, S10e, S10, S10+, Fold, Note9, S9, and S9+"


Naposledy upravil THeBaNDiT dne 13. 5. 2022 07:02, celkově upraveno 1


Offline - Junior Profil 
12. 5. 2022 12:30 Odeslat příspěvek
Ono celkově nejsem nějak moc nadšený z fotek ani videa když to porovnám se stařičkou S7.
Ta měla přirozeně fotky ostré v celém rozsahu. Tady, jestliže budu fotit osobu blíže k objektivu s pozadím třeba hradu, tak mi to bude dělat takovýto nechtěný efekt, že pozadí s hradem to rozmaže.
Nebo chci si vyfotit auto, tak auto udělá ostré jako předmět v popředí, ale okolí je máznuté a to já prostě nechci.
Nebo fotit širokáčem za cenu ztráty kvality taky nedává smysl.
Obecně se nemohu v tom fotaku nějak najít a v recenzích se mi zdáli fotky lepší.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
12. 5. 2022 12:42 Odeslat příspěvek
THeBaNDiT píše
Meniteľnú clonu mala iba S9, a totiž F1.5 - 2.4 (Dual aperture). Tam by sa to dalo. Ale na S22 máš nemeniteľnú clonu.


No myslím SW "clonu" co tam S22 má :mrgreen:


Offline - Junior Profil 
12. 5. 2022 19:08 Odeslat příspěvek
Ludkovia Potrebujem poradit.

Pred mesiacom som daval do vykupu telefon ale nebol som spokojny s vykupnocu cenou tak som vykup neakceptoval. Pytal som sa pani pri pulte ci je mozne zadat iny telefon a odpovedala ze neni problem. Dnes nahadzujem novy a vypisuje mi to ze: IMEI bolo pouzite. :roll: Viete poradit co s tym? je mozne este uplatnit vykup na iny telefon ?

EDIT !

V members mi pise ze kupon je platny len do 1.5.2022, pritom akcia trva do 31.5.2022, vie mi niekto prosim vysvetlit tento bordel ?

Přílohy

Screenshot_20220512-202521_Samsung Members.jpg
Screenshot_20220512-202521_Samsung Members.jpg
[ 129 | Zobrazeno 31 krát ]




Naposledy upravil cosemdesiatsedem dne 12. 5. 2022 19:53, celkově upraveno 3


Offline - Junior Profil 
12. 5. 2022 19:17 Odeslat příspěvek
Mobilní telefon má minimální ohniskovou vzdálenost, proto je u něj problém dosáhnout přirozeného bokeh efektu a nahrazuje se to umělým rozmazáním. Koukal jsem na fotky, které jsem udělal S22 a mám tam nahodile rozmazané části,ale celkově jsou ty fotky ostré. To skoro vypadá,že buď máš vadný kus a nebo má Samsung s fotkami větší problém...

PS: i S10 má variabilní clonu..;-).


Offline - Junior Profil 
12. 5. 2022 19:27 Odeslat příspěvek
Teď nevím kdo že má možná vadný kus?


Offline - Junior Profil 
12. 5. 2022 20:54 Odeslat příspěvek
Mimochodem dnes celkem zklamání. Koupil jsem si bezdrátové nabijení, které se instaluje do nábytku.
Bohužel to hlásí, že v mém S22 to nepodporuje rychlonabijení a bude nabijet klasickou rychlostí.
Z toho vyplynulo, že zcela vybitý telefon nabijí cca 3 hodiny a třeba z 80% potřebuje 40 minut. O USB výstupech ani nemluvě. Podle všeho má bezdrát výstupní napětí 10W a USB 5W, ale čekal jsem fakt lepší výsledky. Takhle to skoro ztrácí smysl.

https://www.loomah.cz/bezdratova-nabije ... 3CEALw_wcB

Přemýšlím, jestli nepomůže koupit silnější adaptér..

https://www.alza.cz/samsung-dualni-nabi ... 80.htm?o=9

Vracet to je nelogické, pač už jsem vyfrézoval otvor do nábytku.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244 ... 375  Další stránka
Stránka 241 z 375 [ Příspěvků: 5618 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies