MobilMania.cz

Přihlásit se




bezpečnější OS na samsung

Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 12. 2021 21:21 Odeslat příspěvek
Ahoj, chtěla bych se zeptat, mám v plánu nainstalovat si na telefon samsung (přemýšlím nad samsung j5 2016 a j7 2016) bezpečnější OS (LineageOS//E/OS/Sailfish OS/GrapheneOS/...). Nebo koupit nějaký, kde už nainstalovaný je. Myslíte, že to nainstalovat jde? Máte tu s tím někdo zkušenost? Případně kde koupit s již nainstalovaným? Děkuji moc
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
14. 12. 2021 07:43 Odeslat příspěvek
Žádná custom ROM na Samsungu nebude bezpečnější než ta od Samsungu.
Jediné co řeší je odstranění bloatware, přidání plno zbytečných fičur jako možnost měnit barvy v oznamovací části, něco málo přetaktovat apod.
Aby bylo možné všechno toto "vylepšení" použít, je potřeba ROOT, se kterým bude mobil otevřený, takže pokud chceš bezpečí, nedělej to!
ROOT ti znemožní platby mobilem, znefunkční Samsung Health.... ale i to jde vyřešit.
V začátcích androidu jsem toto dělal, dnes už to pro mě postrádá smysl.
Telefon s předinstalovaným LineageOS a jinými koupíš na bazoši, aukru, ale přímo od výrobce ho nikdo nedodá :)

Pokud se na tyto věci ptáš, raději se do toho nepouštěj. Stačí málo a máš z toho cihlu. V lepším případě jen přijdeš o IMEI, mobil se ti nepřihlásí do sítě a poběžíš s tím do servisu (autorizovaný te pošle někam), kde zaplatíš zbytečně třeba litr, aby jsi se dostala do stavu jako když byl mobil zakoupen
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 2 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies