MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Samsung Galaxy A53 5G - obecná diskuze

Offline - Kolemjdoucí Profil 
27. 7. 2022 14:20 Odeslat příspěvek
Je tu i prostor na dotazy ohledně ovládání? Tenhle telefon jsem dostal ve firmě, v které dělám. Vše, co jsem potřeboval jsem nějak pořešil, zejména přihlašování všech možných aplikací, které jsem používal na starém telefonu, ale na dvě věci nemůžu přijít.

1) jak si nastavit zvuk oznámení (sms, whatsapp, maily) ne na hudbu, která je v balíčku příslušného nastavení, ale na něco, co tam chci já
U změny vyzvánění je v příslušném nastavení "+" a tak je to snadné, otevře se prohlížeč a ze souborů na mobilu se vybere cokoliv. U zvuku oznámení to nejde. Je na to nějaký trik? Aplikace? Nebo jsem slepej?

2) když píšete zprávu mobil vám opravuje slova. Když to opraví na něco, co nechcete jde dát tlačítko zpět (smazat), a slovo se změní zpět do podoby, kterou jste napsal. V tomto mobilu však nedokáži přijít na to, jak to udělat. Ve starém (Nokia 6.1) to bylo v nastavení pravopisu. Tady jsem takovou nabídku nenašel a v nastavení klávesnice to také nevidím.


Díky za případné rady.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
28. 7. 2022 10:19 Odeslat příspěvek
Ad 1: skopíruj zvuk ktorý chceš použiť do zložky Notifications a potom ho tam pri výbere normálne uvidíš.
Ad 2: neporadím, používam Swiftkey


Offline - Kolemjdoucí Profil 
29. 7. 2022 07:18 Odeslat příspěvek
Díky, zvuk jsem zkopíroval a minimálně je v nabídce k nastavení (že mě to nenapadlo, "ringtones" jsem tak udělal...ch jo...). Takže díky.

Jen dotaz. Potřebuje Samsung nějaký specielní formát, s kterým umí dělat? Ja to své "epic" mám v ogg a přijde mi, že to nefunguje. Jde to vybrat v aplikacích (signal), takže pohoda, ale v nastavení Samsungu v příslušné kategorii se to nezmění (jde to vybrat, ale aplikace si pak stejně jedou své zvuky).

Možná: zvuk jde vybrat v "zvuk oznámení", ale v "systémový zvuk" jsou jen schemata a tam je to, co přednastavil Samsung. Jde tam udělat nějak i schéma "vlastní"? Na což by, podle výčtu toho, kam se schéma propisuje přímo v telefonu, nemělo na zvuky třeba příchozích mailů mít vliv...tak nevim...


2) tu klávesnici vyzkouším. Díky!

-- 29. 7. 2022 08:57 --

2) tak ta funkce backspace nefunguje ani v tom microsoft swiftkey...aspon jsem na to neprisel jak to udělat.

Tak jsem vlezl do starého telefonu a koukl se, jak je to tam. Tam jsem měl klávesnici Gboard, v které je "oprava textu" a tam "backspace ruší autom. opravu".

Každopádně díky. Ještě doladit ty zvuky oznámení pro všechny aplikace a budu spokojen...je to hrozný, jak dnes člověk řeší fakt ........



Naposledy upravil Nick Cave dne 30. 7. 2022 11:31, celkově upraveno 1

odstraněna vulgarita



Offline - Junior Profil 
30. 7. 2022 08:48 Odeslat příspěvek
Asi ti neostáva nič iné, len to skonvertovať do formátu *.mp3, to funguje bez problémov.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 8. 2022 08:32 Odeslat příspěvek
Díky, vypadá to, že to zabralo. Díky


Offline - Junior Profil 
2. 8. 2022 06:03 Odeslat příspěvek
I když už je to víceméně zodpovězené, tak k:
1) Nejen u Samsungu, ale obecně u androidu, musíte vlastní zvuky jako oznámení nahrávat do určitých složek. Pokud chcete vlastní melodií jako vyzvánění k telefonátu, tak ji musíte nakopírovat do složky Ringtones. Pro vlastní oznámení u SMS a jiných zpráv to je složka Notifications. Pro budíky zase Alarms.... Při přechodu na nový mobil mám sadu zvuků a melodií, kterou musím do jednotlivých složek vždy nakopírovat a vždy jsou to buď mp3 nebo wav. Formát ogg jsem už roky neviděl a na dotaz Googlu "samsung ringtone formát support" jsem se dozvěděl, že podporované jsou MP3, WMA, AAC a FLAC.
2) jedna z prvních věcí, co u Samsungu nastavují, že přepnu klávesnici Samsung na Gboard jednak kvůli lepší slovní zásobě (hlavně co se týče skloňování) a pak také kvůli onomu opravování nebo spíše rušení návrhů klávesou backspace, ale na to už jste také přišel.


Offline - Junior Profil 
9. 11. 2022 08:52 Odeslat příspěvek
Dnes dorazil Android 13 na Samsung galaxy A53.
Velikost 2020,76 MB
Úroveň opravy zabezpečení: 1 října 2022


Offline - Kolemjdoucí Profil 
1. 12. 2022 21:35 Odeslat příspěvek
Hele lidi mám problém, teda ne já ale manželka, takže vlastně já. Její A53 po přechodu na A13 hapruje bluetooth, a to tak že bytelně. I když vidí zařízení pro připojení, nepřipojí se. Přenos souborů nefunguje.
Zkoušel jsem jí odstranit všechny zařízení, vč. resetu síťových nastavení, ze začátku se zdálo že to zabralo, ale pak zase nic. Nemá nikdo podobný problém, nebo neporadí nikdo co s tím?
Díky.


Offline - Junior Profil 
2. 12. 2022 12:32 Odeslat příspěvek
Hard reset po prechode na A13 si robil? Ak nie tak ti asi nič iné neostane.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 12. 2022 18:09 Odeslat příspěvek
No což o to, já bych ho udělal, ale manželka je proti...
No řeknu jí že nic jiného nezbyde, tak uvidím jestli to pomůže.
Pokud ale ne, tak su v rici...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 12. 2022 09:45 Odeslat příspěvek
Prosim vas viete niekdo ako rootnem a53 s android 13, najlepsie nez pocitaca, alebo s pocitacom,ci nepoznate nejaku dobru apk pro andr 13, ale tak ze sa mi nevymazu moje udaje, dakukem


Offline - Junior Profil 
9. 12. 2022 22:12 Odeslat příspěvek
Ahojte, vie mi niekto v skratke povedať ci sa uz odstránili pôrodné bolesti na A53 od vydania? Po zhliadnutí CZ recenzie na youtube (s pred 8-mich mesiacov) teraz neviem ci ísť do A52s alebo A53. Hľadám niečo pre brachu a keďže cenovo su podobne tak sa neviem rozhodnúť. Diky


Offline - Poslední varování Profil 
10. 12. 2022 08:08 Odeslat příspěvek
A52s 5G, dokud je k mání.


Offline - Pokročilý Profil 
10. 12. 2022 08:19 Odeslat příspěvek
Taky bych to tak viděl.


Offline - Junior Profil 
10. 12. 2022 10:08 Odeslat příspěvek
Myslel som si. A co v prípade ak A52s je za rovnaku cenu ako A53? Ma nejaky dovod vyhnut sa A53? Viem ze tam iny procak Exinos ale ci su aj ine dovody ktore by ma mali presvedčiť kúpiť "starší" model pred novším.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, #  Další stránka
Stránka 2 z 3 [ Příspěvků: 43 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies