MobilMania.cz

Přihlásit se




Náhrada za Samsung S10e

Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 4. 2023 13:52 Odeslat příspěvek
Ahoj, snad jsem tu správně.
Marně hledám v současné nabídce mobil podobný mému S10e, který jsem svého času pořizoval za cca 11 tisíc. Podobný ve smyslu rozměrů (pod 150mm), funkcí (Qi, nfc, čtečka otisků apod.), a ceny.
Věděl by někdo o něčem? Proč vlastně Samsung úplně zavrhnul tuto "essential" řadu? Byla to super volba.
Ve firmě mám už nárok na nový, ale zatím zůstávám u S10e, protože stále perfektně šlape a splňuje vše, co potřebuju, ale vzal bych nový kdyby bylo něco odpovídajícího... Vzal bych S22 nebo S23, ale rád bych se pohyboval stále spíš kolem těch 10k cenově.
Díky za všechny možné nápady! :)



Naposledy upravil Nick Cave dne 17. 4. 2023 14:10, celkově upraveno 1

přesunuto do samostatného tématu

Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
17. 4. 2023 15:05 Odeslat příspěvek
Také pomalu hledám náhradu za S10.Zatim jsem našel Xiaomi 12( ano,bohužel Xiaomi) a nebo Nothing tel( ale tohle je střední třída).Velikosti by celkem šly,ale nejblíže vlajce by to bylo postarší Xiaomi 12.Ale jistější by byla S22, lépe S23


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
17. 4. 2023 15:45 Odeslat příspěvek
Pixel 8 = 6.1x", Xperia 5 V = 6.0x" (16 GB RAM) ty budou za (s)ranec. Pixel 7a = 6.1" ten bude za asi 14 999 Kč :D

Pixely má začít prodávat Vodafone (snad brzo a snad i v ČR) takže pak 5G bude funkční. Možná i bez toho, někteří kolegové hovoří o nějakém brzkém updatu, co to zprovozní. :D


Naposledy upravil Ředitel ČTÚ dne 17. 4. 2023 17:42, celkově upraveno 1


Offline - Moderátor Profil 
17. 4. 2023 16:05 Odeslat příspěvek
momentálně se do 10tis. dá pořídit Motorola Edge 30 Neo (NFC, čtečka, bezdrátové nabíjení)


Offline - Junior Profil 
18. 4. 2023 08:56 Odeslat příspěvek
Žena si rozbila Pixel 4a, tak jsem objednal tu Motorolu 30NEO (její požadavky byly cena, menší velikost a aby to dobře fotilo) z mého pohledu (mám S10e) bylo přínosem Qi. Ještě než to odeslali, tak jsem zkoukl nějaké detailnější recenze toho foťáku a byly to mazanice. Vystornoval jsem to a koupil jetý repas Pixela5 za cca Kč4600. Samozřejmě tohle tazateli nic neřeší a nemá to být jako doporučení. Sám za svou S10e hledám nějakou náhradu a žádnou, která by vše (100% čtečka na boku, QI, "neomezené úložiště" díky microSD kartám, ip68, stereo, programovatelný HW tlačítko) nabízela v jednom relativně malém balení nenacházím. Až tak pro sebe neřeším cenu, protože S10e mě taky stála skoro dvacet tisíc a když se na to dívám z pohledu, že to slouží 4roky a člověk to žmoulá kolem třech hodin denně, tak si cenu dokážu obhájit. Mimochodem po týdnu mi na tom Pixelu5 nesnesitelně vadí čtečka na zádech a po nějaké době by mě omezovalo úložiště. Jinak za bůra bezva telefon i v dnešní době. Už musím Pixela5 předat ženě, takže do S10e flashnu port ONE UI5.1 na Androidu 13 a počkám si, co se objeví v budoucnu. Xperia5v například. Tak jako tak nějaký kompromis oproti S10e bude, tak asi budu muset překousnout tu délku. S23 by rozměrově byla fajn, ale už jsem nějak přesamsungovanej a rád bych něco s dostatečnou výdrží na baterii, což je pro mě jediný nešvar S10e i v dnešním používání. Vyhledávač při kritériích Kč10000, Qi, r. vydání 2022-23 nalezl Xiaomi Redmi K60(nevím jestli se to někde prodává a hlavně je to už veliké) a pak zmíněnou Motorola Edge 30 Neo. Kritéria musí tazatel změnit, protože takto není z čeho vybírat.


Offline - Junior Profil 
18. 4. 2023 10:23 Odeslat příspěvek
Jako levný univerzální řešení mi přijde Pixel 6a, i když není tak kompaktní, nemá Qi a kartu. Používám současně s S10e a Pixel mi přijde o dost lepší.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 4. 2023 08:08 Odeslat příspěvek
Díky všem za reakce. Jsem rád, že sám nemám tento problém a neřeším rozumně kompaktní telefon se slušnou výbavou, na kterou jsem zvyklý. Zřejmě tedy nezbývá než z nějakého požadavku slevit... Nechápu, že někdo není schopnej udělat telefon s praktickýma funkcema jako měla S10. I bych pochopil cenu třeba 15-20k, kdyby to mělo vše co chci.
Obecně sem si řekl, že už nechci "čínu", takže bohužel pro mě Xiaomi a ty další "no name" stroje nebudou, ale to je můj problém spíš no :)
Řešením je aktuálně teda buď relativně drahá S23 (S22 jsem zavrhl po přečtení pár recenzí ohledně topícího exynosu a slabší výdrže), nebo zní docela rozumně Pixel či Xperia.
Na tu motorolu 30 neo jsem taky koukal, ale zaráží mě, že tam sice dají ultrarychlé nabíjení tuším 65W drátově, ale dají tam bezdrát 5W. To i ten S10e má 15W a jsem na to zvyklý. Mám bezdrátový stojánek v práci na stole i doma u postele, už mi chybí jen bezdrát. nabíjení v autě :) Pro mě velká výhoda, že můžu stále dobíjet, nee už tak pro baterku asi. Taky kapacitu mám u S10e už tak odhadem na 2/3 původní, ale koukal jsem, že se dá nechat vyměnit za cca 1500 Kč. Nemáte s tím někdo zkušenost?


Offline - Junior Profil 
19. 4. 2023 09:37 Odeslat příspěvek
Problém je, že nevíš, jak kvalitní baterii dostaneš. Jediná možnost je využit autorizovaný servis kvůli opravdu originální baterii a doufat, že nebude moc stará a bude dobře skladovaná.


Offline - Junior Profil 
19. 4. 2023 19:33 Odeslat příspěvek
krajcpe píše
Díky všem za reakce. Jsem rád, že sám nemám tento problém a neřeším rozumně kompaktní telefon se slušnou výbavou, na kterou jsem zvyklý. Zřejmě tedy nezbývá než z nějakého požadavku slevit... Nechápu, že někdo není schopnej udělat telefon s praktickýma funkcema jako měla S10. I bych pochopil cenu třeba 15-20k, kdyby to mělo vše co chci.
Obecně sem si řekl, že už nechci "čínu", takže bohužel pro mě Xiaomi a ty další "no name" stroje nebudou, ale to je můj problém spíš no :)
Řešením je aktuálně teda buď relativně drahá S23 (S22 jsem zavrhl po přečtení pár recenzí ohledně topícího exynosu a slabší výdrže), nebo zní docela rozumně Pixel či Xperia.
Na tu motorolu 30 neo jsem taky koukal, ale zaráží mě, že tam sice dají ultrarychlé nabíjení tuším 65W drátově, ale dají tam bezdrát 5W. To i ten S10e má 15W a jsem na to zvyklý. Mám bezdrátový stojánek v práci na stole i doma u postele, už mi chybí jen bezdrát. nabíjení v autě :) Pro mě velká výhoda, že můžu stále dobíjet, nee už tak pro baterku asi. Taky kapacitu mám u S10e už tak odhadem na 2/3 původní, ale koukal jsem, že se dá nechat vyměnit za cca 1500 Kč. Nemáte s tím někdo zkušenost?

Já svou zkušenost s výměnou baterie napsal. Zlepšení na 2pokusy nula. Zkrátka 3h-3.30h SOT v čase 7.00-23.00 Mimochodem na Pixel5 za 1den a 14h mám SOT 6h a 20% zbývá. A je to taky snad 4roky starý model. Jináč toho Pixela bych taky nedoporučoval. Respektive musíš si načíst možné problémy. Nemusí fungovat Volte, VoWifi, 5G apod. Někomu jde, jinému ne. Já mám root, tak to neřeším a tyhle nástrahy obejdu, ale to taky pochopitelně každý nechce. A qi to nemá žádný pixel ve verzi "a". Čili budeš muset pustit chlup za vyšší model. Zminujes qi jako jeden z hlavních požadavků. S23 je tutovka. Ale už něco stojí. Každopádně v různých slevových akcích se taky můžeš dostat na zajímavou cenu a s jistotou, že až na pár ústupků máš všechno jako v s10e. Navíc teleobjektiv velký bonus. A pokud ti to vydrží zase 4roky, tak dobrý. A pokud ti Samsung a ONE UI sedí, tak "zavři voči při placení".


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
20. 4. 2023 10:57 Odeslat příspěvek
Nový Pixel 7a bude k dispozici hned po uvedení za 499 dolarů (asi 10 600 korun) ve verzích Charcoal, Snow, Sea a Coral. Poslední zmíněná má pak zůstat exkluzivně jen na Google Storu. Cena bude tedy o 50 dolarů vyšší než u současného Pixelu 6a, vzhledem k výbavě se to dá ale pochopit. Dostaneme konečně 90Hz displej, vylepšený čipset Tensor G2 a v neposlední řadě také hlavní 64Mpx fotoaparát spojený s 13Mpx ultraširokou kamerou.

https://svetandroida.cz/pixel-7a-pixel-fold-ceny-unik/


Offline - Junior Profil 
20. 4. 2023 12:27 Odeslat příspěvek
7a bude s velkou pravděpodností bez qi. Tohle musí tazatel jasně specifikovat. Jestli je to hlavní podmínka, přes kterou nejede vlak. Tento parametr zkrátka vyřadí téměř všechny rozpočtově přijatelné možnosti. Existuje adaptér pro bezdrátové nabíjení, ale ten dává taky jen 5w, takže to by si nepomohl od té MOTO NEO a ještě by měl navíc takový paskvil na zádech.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 11 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies