MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Nokia E52 - aktuální fw 091.003 z května 2012

Offline - Junior Profil 
5. 8. 2009 19:27 Odeslat příspěvek
Zdravim Vas, E52-ku sledujem uz cca 3 mesiace a bol som rozhodnuty ju kupit ako mobil na dalsie min. 3 roky. Problem nie su financie, ale nechce sa mi nejak casto mobil menit. Preto si vyberam to naj.

Tato nokia teoreticky splnala vsetko co som pozadoval. Hlavne som narocny na kvalitu spracovania. Moj doterajsi K750i stale verne a spolahlivo sluzi. Je to mobil kvalitnej konstrukcie, srobovany, s vynikajucim signalom, na tu dobu bomba... Samozrejme uz som vo veku kedy nemusim mat nieco hned, preto som bol rozhodnuty E52 kupovat az v neskorsich seriach, s vychytanymi muchami a po precitani niekolkych recenzii.

Samozrejme najvacsie obavy pramenili s mozneho problematickeho prijmu signalu a [ne]kvality konstrukcie. Dnes sa mi podarilo uplnou nahodou mat v rukach na par hodinovy test kamaratovu E52-ku a dojmy su velmi rozporuplne. Uz podla obrazkov som tusil, ze to bude velky mobil. V skutocnosti je to vsak doslova obrovska placka v porovnani s K750i, na ktory som zvyknuty. V ruke posobi velka nokia dost rozpacito, ale je to dan za obriu baterku, okolo ktorej je telefon doslova obstavany. Ale ta velkost by bola asi otazkou zvyku.

Co je horsie, je nie uplne dosledna konstrukcia telefonu a takisto sa mi potvrdili ocakavania ohladom signalu... Tenka kovova obruba obopinajuca mobil je v spodnej casti slabo zaaretovana a uz po chvili sa dala palcom volne posuvat. Tak isto aj blok klavesnice. Nepochopitelne, taky detail a pokazi cloveku dojem z celeho pristroja. Proste diletantstvo, nedokazali to dotiahnut do konca. Inak zbytok telefonu je velmi pevny. Ak by som E52 nakoniec kupil, jednoduchym konstrukcnym zasahom by som tu obrubu dokazal zaaretovat. GPS signal sa chytil relativne rychlo, ale bol to len kratky staticky minitest.

Teraz k prijmu GSM signalu, hoci som mal len malo casu, na to som sa zameral hlavne a urobil som aj foto displeja. V zelezobet. budove, s problematickym signalom, mali na stole volne polozeny K750 a E52 asi 3 ciarky signalu. Po uchopeni do ruky K750 stale 3 ciarky, E52 iba jednu. Po otoceni o 180 st. e52 5 ciarok!!!. Jednalo sa o obyc. GSM signal. Mimo budovy s 3,5G signalom E52 drzana 2 rukami-plny signal.... Kratke resume ohladom signalu: Kde je kvalitny signal [3G, 3,5G???] mobil ho drzi za kazdu cenu, aj zakryty rukou bez problemov. Tam, kde je ale signal problematicky, v ruke drzany telefon drzi signal velmi slabo. Toto je pre mna zle, lebo som casto na miestach s ubohym signalom.

Nechcem telefon len odsudzovat, dizajnovo aj funkciami je to bomba, ale nebola to laska na prvy pohlad, nepresvedcil ma uplne. Kazdopadne uz chcem novy mobil, je to dilema. Myslim si, ze Nokia by mala telefon takejto kategorie dotiahnut az do konca, nie zastat v 2/3 cesty. Som presvedceny, ze po intervenciach mnozstva nespokojnych zakaznikov, v buducnosti od takejto koncepcie umiestnenia anteny ustupia. Uvidime. Kazdopadne este ohladom tohto mobilu nejaky ten tyzden-mesiac pockam...


Naposledy upravil pratel dne 5. 8. 2009 20:40, celkově upraveno 2
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
5. 8. 2009 19:28 Odeslat příspěvek
pokud by mel nekdo zajem, zde offline upgrade firmwaru...aktualne je to spise, pokud se Vam telefon zbori, nebo tak neco...

aplikace, ktera to provede:

http://rs635tl4.rapidshare.com/files/239297039/Phoenix_2009.12_v2.exe


samotny firmware:

http://rapidshare.com/files/259454816/rm469_CareDP_1.0_EUROPE_E52.exe


ja to ted zkousel, pro jistotu, kvuli te GPS...uvidime, prave cekam, jestli chytnu signal po reloadu firmware...


Offline - Junior Profil 
5. 8. 2009 22:11 Odeslat příspěvek
Klavesnice:
Lepsi nez na E75, ale v porovnani s E60 je horsi. Svuj dil na tom nese i mala tloustka telefonu.
Mimo zmenene zamykani mi vadi vystoupla klavesa po pristup k mailum. Dost casto do ni
drbnu pri pouziti sipky doprava (zlaty postevak na E60)

Firmware - email:
Ten to bude skutecne potrebovat. Nastaveni mailovych uctu funguje dle nalady. Jednou to slo na treti pokus (rozumej spusteni nastaveni) u druheho uctu se to rozbehlo UZ napodruhe. Zeptal se jestli chci spustit pruvodce pro nastaveni mailove schranky pak se jakoze spustil a nic (pres tlacitko menu KILL aplikace a znovu).
Docela funny chyba je take nastaveni default mail uctu: po zalozeni prvniho se natvrdo vybral a nebylo mozne ho odstranit. Po pridani druheho uctu to uz slo. Asi by to slo globalne vypnout z nastaveni Poh.rezimu, ale ne z nastaveni mailu (specificka chyba pro nastaveni 1 email ucet).
Jinak mi asi jeste dvakrat nejaka aplikace zatuhla, ale sestrelil jsem ji tak automaticky,
ze uz nevim co to bylo.

Pohotovostni rezim:
Defaulni prirazeni Leve horni tlacitko pro vstup do menu primo nad tlacitka pro prechod Poh.rezim -> Menu -> Seznam aplikaci mi prijde scestne. Nastesti to jde zmenit.

Zpracovani:
Po pretahovani s telefonem o pametovou kartu mam pocit, ze ten ramecek, se uvolnil po tlaku na nej z boku.
Kdyz jsem telefon vybalil tak se ani nehnul, pak se uvolnil a po v y s r o u b o v a n i a opetovnem dotazeni sroubku, ktere ho drzi tak je opet pomerne dost pevny.
Jinak vlastni sasi mi prijde magneziove nastrikane plastem (stejny dojem jako z HP NB na omak plast, ale chladny).


Naposledy upravil andy321 dne 5. 8. 2009 22:18, celkově upraveno 3


Offline - Junior Profil 
6. 8. 2009 15:26 Odeslat příspěvek
Tak mam dalsi otazky, ciste jen software :-) Pram se proto, ze na Symbian neznam aplikace a sice jsemnasel seznam a podobne, to neni problem, treba viz odkaz, ale to mi neporad, jestli aplikace umi to ci ono, pripadne jestli je dobra. Seznam treba zde, ale hlavne ruzne eshopy v zahranici a podobne.

http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1077050&sid=1ca9a8045a9305e4105b4f0b052400a9


1. Poradite aplikaci, ktera mi dovoli nastavit, co budu videt, kdyz mi nekdo zavola, nebo kdyz volam ja nekomu? Nejde mi ani tak o fotku, ac muze byt, ale hlavne potrebuju videt pole firma, pripadne i funkce osoby, urcite prijmeni, jmeno, treba titul.

2. Dale ICQ klienta, nic vic, proste jen jednoduche a prijemne ICQ, zadne dalsi protokoly ci nutnost nekde si vytvrate ucet, aby pak oni meli moje hesla k uctum.

3. Nejaky dost slusny slovnik, znam jen SlovoEd, je i neco jineho? Jazyky EN, DE, pripadne i dalsi.

4. Jednoduchy a dobry prehravac videa (DivX, wmv, ...).

5. Prehravac hudby, idealne s moznosti prehravani adresaru, nemam rad alba a podobne veci.

6. Zaznamnik pro hovory bez pipani.

7. Diktafon.

Diiiky


Offline - Kolemjdoucí Profil 
6. 8. 2009 18:30 Odeslat příspěvek
Zdravim Vas,

dneska sem se stal stastnym uzivatelem tohoto pristroje (jen tak pro info, prechazim z WM, symbian sem nikdy nemel).
Moje prvni dojmy:

konstrukce - velmi dobra (je pravda, ze pod klavesnici se ramecek lehce hyba, ale to je dle mne normalni, pac je pod nim antena a nemuze byt z kovu, nebo kompozitu). Jinak telefon dle fotek vypada mensi, je pomerne dost "vysoky" ale zase to kompenzuje nulovou vahou... Oproti svemu dosluhujicimu HP rw6815 mi pripada ze v ruce nic nedrzim....
klavesnice - perfektni, prostorna, opravdu velmi povedena.
GPS - zkousel jsem jen velmi malo, doma se chytla okamzite, kompas funguje na 1. v aute mi to vypadavalo, ale drzel sem ji v ruce, pod strechou. Jeste vyzkousim.
Fotak - neco sem nafotil, ale jeste sem to nevidel v PC :-D
Baterie - po odpoledni kdy jsem to cca 2hodiny v kuse pouzival ubyla jedna carka z baterie

Ostatni - zatim se mi nestalo, ze by se mobil seknul, nebo restartoval, vse jede velmi svizne, jen mam problem se synchronizaci s outlookem (kontakty a kalendare). Syncronizace probehne a v mobilu se nic neobjevi.. Ted na tom zkusimi jeste zapracovat. Velice me prekvapil integrovany prohlizec webu, velmi dobre pouzitelny, dokonce pres edge se da divat na videa z youtube. Co se tyce HF - tak zvoni to jak v uchu tak z telefonu, dosah bluetooth velmi dobry, kvalita hovoru taky dobra, jen se mi zda, ze hned po navazani hovoru se na 1-2 sec hovor seka a pak uz OK, ale nvm jestli to nahodou nebylo jen spatnym signalem.
Jo, malem bych zapomel - ja at mobil drzim jakkoliv na signal to nema vubec zadny vliv, nesnizi se ani o carku....


Offline - VIP uživatel Profil 
6. 8. 2009 20:07 Odeslat příspěvek
Josef Simon píše
Hele, všiml jste si někdo toho, že když zamknete telefon, tak na displeji zůstane na příč proužek, jde mi to přímo řádkem Hledat, tak je to jako rozpůlený, když ho odemknu, tak to je v pohodě jak má být, prostě bez proužku, je to jen v zamčeném stavu.Mohl by toto někdo vyzkoušet?

Žádnou čárku tam nemám.

Major_Sky píše
Proč myslíš že bez neomezeného datového tarifu je E5* zbytečné pořizovat? Já ho třeba chci hlavně kvůli volání, výdrži batrie, GPS na Geocaching (doufám že je přesná aspon na 5m), na poslouchání hudby a hlavně placatosti (aby se dal dobře nosit v kapse)

Placatost je snad jediné co ti bude telefon splňovat, výdrž baterie není nejlepší - jsou lepší telefony, GPS je jen nouzovka.

Nakupko píše
No, servis u nas to je fakt neuveritelne, clovek se boji jit neco reklamovat, ja jsem byl v Americe a cokoliv se ti nezda a oni ti okamzite vrati penize nebo novy kus a bez jedineho slova :-(, ale timto jsou cesi opravdu... no proste muzeme byt hrdi ze jsme cesi :-( :-)?

Mírnil bych se být tebou, je to diskuse o E52, nikoliv o legislativních mantinelech a o tom kdo je hrdý a kdo ne.

2Swenak:
1. Počítám že aplikace z Handy balíku by to měla umět, posléze zjistím jméno.
2.ICQ - Slick
3. Bohužel neporadím, jako nouzovka http://translate.google.com
4. SmartMovie (placený)
5. Používal sem na E51 LCG Jukebox (placený)
6 & 7: Takhle z hlavy nevím, nepoužíval sem.

dejv
PS. Stav baterie - 2 čárky, nabíjeno v úterý. 50min hovoru, někoplik hodin na netu, 2 hodiny rádia, GPS cca 100km. Občasné zkoušení telefonu.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 8. 2009 08:24 Odeslat příspěvek
lojza_: naprostý souhlas.

Lidi jsou ovce, takže stačí pár negativníma příspěvkama vyvolat davovou psychózu a už se to veze. Všimnul jsem si, že nejvíc vždy křičí a papouškují lidi, kteří NEMĚLI danou věc ani v ruce a kolikrát si ani nepřečetli technické specifikace. Tím nechci zlehčovat problémy těch pár jedinců, kteří si telefon zakoupili a mají problémy. Je to pech a věřím, že dokáže pořádně rozhodit, zvláště po tak dlouhém čekání. Mě E52 vyhovuje, těch pár much jsem schopný tolerovat a kdyby náhodou s telefonem něco nebylo v pořádku, tak ho vždycky můžu reklamovat a vrátit se ke staré dobré 6310i. Nebudu se přece zbytečně stresovat kvůli nějakému telefonu.
Čekal jsem, že to tu bude daleko více o zkušenostech s aplikacemi, které na E52 jedou a které ne. Uběhlo nějakých 15 stran a je to pořád o tom samém. Co takhle konečně udělat změnu?
Fringe - nainstalovat jde poslední verze, ale samovolně a náhodně se restartuje
Nimbuzz - zatím v pohodě
Sports Tracker - bez problémů, s interní GPS chytne signál za pár s
Automobile3 - v pohodě funguje
RaceChrono - OBDII část funguje, integrovanou GPS jsem zatím neměl čas vyzkoušet
X - plore - bez problémů
Opera mini - bez problémů
Garmin Mobile XT - (v 5.00.50) zatím jsem rozchodil jen aplikaci s interní GPS, na mapy nebyl čas


Offline - Junior Profil 
7. 8. 2009 11:21 Odeslat příspěvek
Zdravím,
cca 1,5roku jsem byl majitelem E51 a musím říct, že jsem byl s telefonem moc spokojenej. Před 14dny mi ho ukradli a teď vybírám něco nového (původně jsem uvažoval, že si ji koupím znovu, ale to už by byl krok zpět). Měla sice také své mouchy jako prach pod displejem (i u foťáku, kde už přes ten prach nešlo skoro ani fotit), zesilovací tlačítko přestalo fungovat a také došlo ke ztlumení reproduktoru při volání a nešlo více zesílit. Je to bohužel všechno o štěstí jaký kus si koupíte. Kamarád koupil ve stejnou dobu také E51 a neměl ani jeden z mých popisovaných problémů. I přesto musím konstatovat, že ten telefon byl výbornej a splnil veškeré mé očekávání (GPS - s externím modulem fungovala s TomTomem bezchybně a velmi přesně, WiFi bez problémů a foťák na momentky stačil, Symbian velmi rychlý).
Totéž si myslím o nástupci E52. To, že někde holt prosvítá nepatrně dioda nebo že se trošku hýbá kryt? Na to jsme přece od nokií zvyklí. Zadní kryt na E51 se mi také trošku hýbal a vůbec mi to nevadilo. Vše, co mi na E51 chybělo, tak většinu E52 má (např. nabíjení přes USB, o trochu delší výdrž baterie, větší displej, atd.). GPS využívám jen v autě, kde vozím GPS modul s kterým si myslím nebude problém i na E52. A fotky se mi zdají rapidně lepší než na E51 (ale za to možná může prach :-D ). Pročetl jsem celé toto diskuzní forum a musím všem poděvat za příspěvky, které mě připravují na co se po koupi telefonu zaměřit. Chci si E52 koupit od Vodafonu nejlépe ve zlaté barvě. Momentálně zatím neví, kdy ji začnou prodávat, ale rád si počkám a pak koupím od nich se slevou. Takže ještě jednou díky a přeji novým majitelům, aby zakoupili jen ty dobré kousky.


Offline - Junior Profil 
8. 8. 2009 05:21 Odeslat příspěvek
tak dasli poznatky...stalo se mi to vcera rano, kdy s emi v meste asi nejakztratil signal, nebo co a pak prisla SMS o zmeskanem hovoru...chtel jsem na cislo volat, tak jsem v SMS odkliknul volani a sice zacalo vytacet, ale nic neudelalo...kouknu na telefon, jedna carka, byl jsem v Palladiu. Nasledne jsem si chtel udelan Sync exchange a nic, po restartu taky nic. POzdeji jsem zjisil, ze se resetla hornoda nastaveni pripojeni v MfE. POzdeji odpoledne mi z niceho nic nabidnul, ze bych si mel projet opet uvodni nastaveni a MyNokia se taky znovu pripomela (100% jsem po startu vse projel).

dale, OVI mapy, kdyz nemaji signal GPS, coz je bez A-GPS vzdy po spusteni a mam nastaveno, ze se ma ptat na spojeni, prudit porad dokola s tim, ze to potrebuji. Neni to jako ze si pockaji, kdyz dam, ze se pripojit NEmaji, proste jakmile dam NE, zaprudi hned, je to komicke, udelat to 50x a oni porad, ze pripojeni je nutne, jinak si muzu trhnout :-) Bud musita pak aplikaci killnout, nebo rychle nez znovu zaprudi dat exit a po dalsim zapruzeni exit potvrdit :-) To jen tak pro pobaveni, to je problem OVI a ne telefonu.

Celkove k diskuzi: Zacinam mit pocit, ze par dalsich ma problem v tom, ze sem lidi pisou spatne zkusenosti, nebo kdekoliv jinde, protoze oni ty problemy nemaji. Pratele, ja Vam taky nevycitam, ze sem pisete pozitivni zkusenosti, tak bych rad mel moznost se psat i ty spatne a necist k tomu vase pripominky. Rikejte si co chcete, ten telefon je nestandardne problemovej a proste bylo od nej ocekavano vic, nez predvedl i po HW strance. Neni dulezite, jestli to jde, nebo nejde odstranit, jak se to bude resit a podobne, ale aktualni situace je takova vcetne problemoveho uvadeni na trh. To, ze i prodejce je natolik duchapritomnej a radsi nabidne odlozeni zakoupeni telefonu, pac je velka sance, ze zakaznik s tim bude mit problem a bude to reklamovat, nebo vracet a podobne a tedy to bude muset prodejce resit a bude ho to stat cas a penize, asi nenapovida o bezproblemovosti E52, ze jo. JIste, vetsina veci, ktere jsou zde psany asi odstrani nejaky update FW, HW tim ale nezmeni, ac ano, kdyby hned byl FW lepsi, nebo HW lepsi, tak na to druhe se koukame min kriticky.

Ja osobne nejsem spokojen, ale zatim zustavam. Nevim, jak to budu resit, jestli to dam do reklamace kvuli te GPS, o ktere nekteri rikaji, ze je OK (ac casto u nich nevidim psano to, jestli pouzili AGPS, nebo ne a to je je rozdil, pac bez s AGPS se chytnu i ja, ac je slabej a vypadava casteji, nez je bezne u telefonu), kvuli uvolenemu lemu telefonu, nebo kvuli necemu jinemu. Nejvetsi problem mi delaji aplikace, ale to neni chyba E52, to je vlastnost Symbianu a s tim nevim, jak nalozim, protoze k praci leta vyuzivam to, co vyuzivam a jsou to jen zakladni moznosti Outlooku, Exchange ci potazmu Kalendare a leta s tim WM nema problemy (jak zadavani, udrzovani, tak synchronizace) a je to v zakladu a zde si ty aplikce nemuzu ani koupit, protoze neexistuji a to mne xxxxxx nejvice. Ja pak DRZOST jakykoliv telefon se Symbianem oznacit za kancelar, nebo pracovni nastroj a podobne (slovo manazersky nerozporuju, protoze to nerika nic o zpusobu vyuziti - mozna to znamena jen hezkej solidni vzhled). V roce 2009 neumi Symbian s PIM to, co WM umelo ve verzich uz nekdy na zacatku millenia. Jiste, muzu zustat u WM, ale tam neni a zda se, ze jiz ani nebude k dispozici HW, ktery bych ocenil, tedy konstrukci "monoblok" a klasickou klavesnici bez touch displaye (nezajima mne zadna FW, nepotrebuju na todle rekce, je to fakt a rekace jsou zbytecne).

Ja si svoje veci musim vyhledat nekde jinde a ostatni bylo napsano mnoho krat, takze uz sem nebudu psat, kdyz tak SZ.


Offline - Junior Profil 
8. 8. 2009 11:07 Odeslat příspěvek
Tak sem byl dnes ve třech prodejnách z mobilama a ve všech ji už normálně prodávali.Přímo v Nokii byla cena cca 8500,- ale v dalším specializovaným obchodě s mobilama byla cena příjemných 7500,-

Telefon sem si přímo osahal a tady jsou mé poznatky:

Konstrukce: splnila mé očekávání až na pár věcí
+ mobil lehounkej jak pírko
+ pevnostně dobrý, nikde nic nevrzalo a hlavně vámi zmiňovaný uvolněný spodní kryt se ani nehnul
+ když vezmeme v potaz vybavení telefonu tak tloušťka telefonu je opravdu famózní

- klavesnice o.k ,totéž se ale nedá říct o fukčních tlačítkách
- hlavně se mě špatně mačkal kurzor(doprava a doleva)..nahoru-dolů to ještě šlo ale v pravo-vlevo nic moc a je to hlavně tím že středový tlačítko je více vystouplí(porovnávám s E51,tam je středový tlačítko více zapuštěno do kurzoru a ovládá se příjemně)
- další funkční tlačítka co mě moc nenadchly byly ty ,,překlápěčky,, Home(to se jim podle mého moc nepovedlo)...měl sem z nich dojem jako kdyby měly každou chvíli upadnout(vyklalo se to jako knoflík u kalhot)

software:

nemohu moc posuzovat jelikož sem si sní hrál cca 5 min ale chodí opravdu svižně.

jak sem již řekl, e52 dám ještě šanci ale už sem pro ni našel u mě velkýho konkurenta a to Samsung i8910 HD - za tento tip díky zikpik


Offline - Junior Profil 
11. 8. 2009 10:22 Odeslat příspěvek
Co ja jsem používál navigaci na E51 s externím modulem (chip Sirf III), tak musím říct, že naprostá spokojenost a přesnost. Používal jsem aplikaci TomTom (škoda, že pro symbian už nevychází aktualizace map) a porovnál jsem s plnohodnotnou navigací a naprosto stejný výsledek. Navigace jsem měl puštěné společně a dalo by se říct, že navigování bylo identické. Používal jsem při cestě kamionem po ČR, Německu, Rakousku, Itálii. Na E51 horší orientace z důvodu malého displeje, ale jinak naprostá spokojenost. První naběhnutí po zapnutí GPS trvalo cca 5min, další spuštění do několika sekund.
E52 bude doufám také tak spolehlivě fungovat s tímto externím modulem (v případě, že interní nebude tak přesný jak píšete)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
12. 8. 2009 07:03 Odeslat příspěvek
Tak telefon žije, vše maká jak má. GPS se chytne do několika sekund a perfektně drží, zvuk báječnej, kontrukce perfekt jen se hned ošoupe vzadu na krytu to logo nokie. Pokud byly nějaké problémy, tak to bylo nestabilitou nainstalovaného SW, jako příklad uvedu třeba spořič Large Time. Pokud byl aktivní a na telefonu se nastavil budít s tím, že se telefon pak vypl, telefon se ráno zapl, začal budit, ale už nenajel. Svítil displej a to bylo vše, pak pomohlo jen vyndání baterie. jakmile jsem spořič dal pryč, telefon dělal co měl a už žádný problém.
Jinak co se výdrže týka:
Naprosto super u symbianového telefonu, po týdnu opravdového zkoušení instlování posílání souborů přes BT, zkoušení GPS (Sygic) jsou ještě dvě čárky, počítám, že vydrží do pátku než ho opět nabiju.
Jinak hack zatím ani náhodou, ale opda certifikát v pohodě.


Offline - Junior Profil 
13. 8. 2009 09:39 Odeslat příspěvek
Zdravím,
od úterý mám E52 dodanou od Mobilhouse, je z druhé várky. Srovnání mám s E50, kterou jsem měl 3 roky až do teď. Dokoupil jsem pouzdro CP-371. Moje postřehy z používání E52:

1) Rozchodil jsem VoIP se službou 802.cz, chybějící menu Internetový telefon (zjevně je Nokií odstraněno z komerčních důvodů) lze obnovit nainstalováním balíčku: SIP_VoIP_3_x_Settings_v2_0_en.sis. Kvalita a stabilita hovorů je výborná.
2) Mechanicky telefon vypadá solidně, vše lícuje, nikde nic nevrže, neohýbá se, nepraská. V ruce působí tuze.
3) Problémy se stabilitou nemám, telefon se nekousnul ani nerestartoval i když jsem nainstaloval různý soft.
4) Při telefonování přes GSM si protistrana stěžuje, že mne špatně slyší např. když vejdu do budovy nebo do podchodu.
5) Subjektivně je E52 odproti E50 nesrovnatelně rychlejší.
6) Citlivost GPS je trochu slabší, bez AGPS venku udělá lock asi tak do 60 s. V autě zatím netestováno. Kompas mi přijde, že se chová lépe než kompas na Garmin Colorado 300.
7) Rychlost posunu a zoomování v Nokia maps je úžasná.
8) V úterý večer byl telefon nabit. Od té doby. Přes den na wifi, v noci offline, cca 1 hodina hovoru, hraní s telefonem, instalace softu přes bluetooth, browsení na webu - k dnešnímu ránu neubyla ani jedna čárka z baterie.

Toť mé postřehy,
MarSarK


Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 8. 2009 19:55 Odeslat příspěvek
Tak jsem si, pres zdejsi stezovani si na nedostatky, E52 vcera taky donesl a tady jsou moje postrehy:

- je to vazne kraska :)
- se zadnim krytem jsem nemel problem, pusobi na me kovove a drzi.

- pro me je az moc tenka, nedrzi se mi nejlip.
- hned pri vybaleni mi hodne neprijemne zacala vrzat jedna klavesa, po cca hodine to ustalo.
- kdyz polozim telefon na stul, mam plny signal, kdyz ho vezmu do ruky, signal spadne az na jednu carku.
- kdyz jsem telefonoval, tak si druha strana stezovala na vypadky.
- i kdyz dam hlasitost hovoru na maximum, stale je to pro me nedostatecne.
- gps se chová zvláštně, signál kolísá mezi 4 az 7 satelity (vetsinou 4), obcas vypadne uplne. Odchylka je v prumeru 30 az 100m. Navigace nekdy zmatene preskakuje mezi dvemi (az tremi) ulicemi. Obcas ani po 10 minutach GPS nenabehne (dyl na to nemam nervy :) ), nekdy temer okamzite. S AGPS nabiha myslim spolehlive rychle.
- z nicehonic se telefon neuveritelne zpomalil a nepomohl ani restart (nevim, jestli to ma souvislost, ale zacalo to po nahrani map to trekbuddy).

Zaver? Prave jsem ji dukladne zabalil zpet do krabice a zitra ji v ramci 14ti denni lhuty vracim. Ale porad po ni silene touzim, funkcemi mi 100% vyhovuje, za mesic si ji proklepnu znovu a budu doufat, ze na ni Nokia jeste zamaka a nesvary budou uz fuc. Treba mam taky proste smulu na vadny kus. Docasne se vracim k Nokii 6630.


Offline - Junior Profil 
13. 8. 2009 21:05 Odeslat příspěvek
Tak mám od dnešníjo odpoledne E52 v kapse. Je to naprosto mádhernej mobil.
Poznatky:
1)Zasekne se a nejde vypnout, pomůže jen vyndání baterky.
2)GPS - jsem zatím v terénu nezkoušela
3)S Wifi naprostá spokojenost
4)Volání - Druhí strana si stěžovala že mě špatně slyší, přitom byl plný signál
5)Asi po 4hodinách nastavování a hraní si s mobilem ani jedna čírka dolů

Jen se zeptám jak nastavím E-mail, vypíšu emailovou adresu a heslo a stejně mi to nejde.
Prosím o radu?
Jakou aplikaci mám použít na ICQ a kde jí stáhnout?
Věřím že aktualizace fimwaru to vyřeší. Telefon vůbec nebudu vracet zatím.
S telefonem sem maximálně spokojená až na ty výpadky a zaseknutí. Zaseknutí se stává poku instaluji aplikaci, nebo mi stajuje informace na wifi.


Pokud by byli nějaké otázky ptejte se
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5 ... 495  Další stránka
Stránka 2 z 495 [ Příspěvků: 7411 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies