MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Nokia Lumia 1020 - obecná diskuze

Offline - Trvalý BAN Profil 
26. 8. 2014 18:03 Odeslat příspěvek
Mohu potvrdit, také jedu uz peknou dobu na Metrotube a jede vytecne.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
27. 8. 2014 18:53 Odeslat příspěvek
Možná hloupý dotaz, ale mám telefon jen krátce. Ono v aplikaci "Fotoaparát" nejde zoomovat???


Offline - Junior Profil 
27. 8. 2014 19:31 Odeslat příspěvek
samosebou jde. Stejně jako v při prohlížení webu nebo obrázků - roztažením prstů od sebe :) (pinch to zoom gesto)


Offline - Junior Profil 
27. 8. 2014 20:19 Odeslat příspěvek
Tak díky, to jsem ale BLB. Já ten "fotoaparát" vůbec nepoužíval a včera jsem se někde dočetl, že na plně automatický režim fotí ten "fotoaparát" lépe, než "Nokia camera", tak jsem si s tím dneska chvíli hrál a zoom jsem zkoušel klasickým posunutím nahoru a ono nic.
Ještě dotaz: Jak kromě PC zjistím, kolik má nahrané video MB? Nikde jsem to fakt nenašel, krom úložiště, kde je ale velikost všech.
Díky David


Offline - VIP uživatel Profil 
28. 8. 2014 06:18 Odeslat příspěvek
Zjistíš to například v aplikaci Soubory, jdi pak po ose Pictures :arrow: Camera Roll :arrow: to je složka kam ukládá foťák jak fotky, tak videa.
dejv


-
28. 8. 2014 07:26 Odeslat příspěvek
Horší je to s identifikací souborů bez pc u music např.mp3...a ten přehrávač je taky "děs" (používám 8.1 hudba)...
No a po 14dnech na Cyan s aktual. update mám co dát při stejném používání jako v 8.1PfD co byl v poho i den a půl, jeden den...dobře 20 až 30% kratší výdrž...ještě tomu dám chvilku a jdu zpátky na black s 8.1Update PfD...a to jsem pro Cyan nahodil NRT přes 8.0 a vše znovu... :-(


Offline - Junior Profil 
29. 8. 2014 13:56 Odeslat příspěvek
Dejvidek díky. Nechápu, proč tyhle základní informace o fotkách a videích nejsou přístupné přímo z galerie. Hmm... :-(


Offline - VIP uživatel Profil 
29. 8. 2014 17:00 Odeslat příspěvek
Tak používej jinou aplikaci na focení, která tyto informace má. Rozumím tomu, že to někomu chybí, na druhou stranu nemám potřebu zjišťovat kolik MB má video nebo fotka, je mi to nějak jedno.
dejv


Offline - Junior Profil 
29. 8. 2014 23:28 Odeslat příspěvek
Dejvidek: no jo, pár let jsem aktivně používal N8 a teď mi spousta takových těch "drobností" prostě chybí. Neporadil bys mi jako "odborník", jakým způsobem lze odeslat fotku emailem, aby se nezkomprimovala??? Tzn. pošlu fotku co má 2MB a odešle se cca 450Kb. Lze to zmenšení při odeslání nějak obejít???
Díky David


Offline - Junior Profil 
30. 8. 2014 08:50 Odeslat příspěvek
Dá se to obejít poměrně elegantně - prostě ji nasdílíš na onedrive - pošle se pouze link a příjemce ji uvidí (nebo si stáhne) z tvého OneDrive.

Doplním postup:
Otevřeš fotogalerii, posuneš se vpravo do "alba", dole zvolíš z online položek onedrive a v následujících vybereš "poslední fotky". Vybereš požadované foto a v jeho náhledu je dole ikona "otevřít v onedrive" na tu ťukneš a fotka se zobrazí v aplikaci onedrive, odkud ji už pohodlně nasdílíš, nastavíš práva apod.

Nebo galerii úplně vynechej a otevři si rovnou aplikaci onedrive.

Předpokládá to tedy mít zapnuté zálohování fotek na onedrive (pokud máš nastavenou nejvyšší kvalitu zálohování, je potřeba počítat s tím, že se fotky zálohují pouze přes wifi, popř. ručně) a samozřejmě mít nainstalovanou app OneDrive.


Offline - Junior Profil 
30. 8. 2014 09:07 Odeslat příspěvek
K tomu bych měl dotaz,jak nastavit foun aby na OneDrive došla 5MP fotka? Když mám fotoap.nastaven na 5+38 a nastavím na odesíláni nejvyšší kvalitu přijde 38MP,když dám kvalitu střední přijde 200kB šereda,tady by se spíše hodila volba nízká a ne střední..předpokládám že bych musel nastavit foť.na jen 5 MP a odesílání na nejvyšší kvalitu,pak ale případný ořez bude jen z 5MP..jde to i nějak jinak nastavit?


Offline - Junior Profil 
30. 8. 2014 10:35 Odeslat příspěvek
Je to normální když na nastavení odesílání kvalita střední přijde na OneDrive nekvalitní přepočítaná 200kB fotografie,nebo je někde chybička v softu?


Offline - Trvalý BAN Profil 
30. 8. 2014 10:55 Odeslat příspěvek
Davej nejvyssi a mas klid.


Offline - Junior Profil 
30. 8. 2014 12:49 Odeslat příspěvek
se mě zdá 8MB (ta 38MP)na fotku takové kvality zbytečně moc,oproti lepším fotoaparátům,které dokáží udělat 2MB-ajtovou a hezčí..běžný viditelný rozdíl mezi těmi 5MP 38MP neni až tak velký,pokud teda nepotřebuji přibližovat a to potřebuji tak jednu ze sta..ta 38MP je při tom asi čtyřikrát větší než 5MP,tak se mě to zdá neefektivní


Offline - Trvalý BAN Profil 
30. 8. 2014 13:35 Odeslat příspěvek
Neefektivni?Naopak, netrpi takovou kompresi..a pokud je to RAW, tak tam se ani neni o cem bavit, oproti ubohemu jpg.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57 ... 89  Další stránka
Stránka 54 z 89 [ Příspěvků: 1335 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies