MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

NOKIA 225 - import ze staré Nokie

Offline - Junior Profil 
20. 11. 2014 13:13 Odeslat příspěvek
Zdravím

Dostal se mi do rukou telefon NOKIA 225. Paní má všechny kontakty ve staré Nokii 6300 bohužel je jich toli, že nejdou všechny na simkartu.

Zkoušel sjem import přes PC Suite, kdy Nokia 6300 udělá v pohodě export do csv souboru, ale po připojení Nokie 225 se tato v pc suite nenajde. V samotném mobilu je poppřipojení možnost USB jako Nabíjení nebo velkokapacitní paměť, nic víc. Když soubor CSV uložím na pam kartu a z nokie 225 před správce dokumentů daný soubor najdu, po jeho rozkliknutí ho stejně neumí otevřít. Dále jsem zkoušel oba telefony spárovat přes BT, ale nebyla možnost odeslání z NK6300...

No a teď babo raď? ;)

dkěuji
Poslední příspěvek


Offline - S40 Maniak Profil 
20. 11. 2014 17:29 Odeslat příspěvek
Opravdu nejde odeslat kontakt? Volby>Odeslat?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 11. 2014 18:11 Odeslat příspěvek
Jednotlivě to na 100% jde ...


Offline - Administrátor Profil 
20. 11. 2014 18:26 Odeslat příspěvek
A není problém v tom, že Nokie 220/225 mají S30 Series a Nokia 6300 S40 Series a tyto prostředí nejsou vzájemně kompatibilní? Osobně tipuji tento problém - čili SMSky/kontakty z S40 do S30 (a i obráceně) patrně nedostanete. Pokud se pletu, budu za to jedině rád.

Pro mě jsou zase důležité smsky, jsem na vozíku a rád bych si je kvůli vzpomínkám uchoval. Mám C2-01 (S40) a je bohužel velká šance, že do "třicítkových" Nokii přetáhnout nepůjdou. Navíc Microsoft výrobu Nokii S40 ukončuje, takže na trhu jedinými Nokiemi s S40 jsou Nokia 208, 301 a 515. Uvažuji tedy o tom, že si koupím do zásoby dvě 515.

Čili můj závěr je takový, že si paní koupila nekompatibilní mobil, u S40 by to pravděpodobně šlo bez problémů.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 11. 2014 18:50 Odeslat příspěvek
Nokia 2630 (rovněž series 30) umí odesílat a přijímat kontakty přes BT do 6300, tak nevidím důvod proč by to u 225 mělo být jinak.

Mimo to vyšla aktualizace Nokia PC Suite s podporou Nokie 225.


Offline - Junior Profil 
21. 11. 2014 17:46 Odeslat příspěvek
Pravdu máte v tom, že odeslat lze jen jednotlivě... ALe když je tam 385 kontaktů, toto by dělal blázen... takže co zbývá?

kontakty mám alespoň ve vcf souboru...


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 11. 2014 18:52 Odeslat příspěvek
Fíla píše
Pillowrecker O žádnou aktualizaci se nejedná, nýbrž o několik let starou verzi (7.1.180.94). PC Suite se přestal vyvíjet krátce po představení Nokia Suite, tedy již před několika lety. Navíc "hloupé" Nokie nejsou ze strany Nokia (PC) Suite už cca 1,5 roku oficiálně podporovány, tj. Nokia 301 a novější telefony.


Přiznávám, že situaci kolem hloupých telefonů nesleduji už několik let, vycházel jsem odsud: http://www.downloads.techdiscussion.in/ ... -pc-suite/


Offline - Junior Profil 
21. 11. 2014 19:40 Odeslat příspěvek
Pokud máš zálohu jako jeden soubor s koncovkou .vcf, tak ulož do 225 alespoň 1 kontakt, proveď zálohu pouze kontaktů ( menu/nastavení) na mSD, poté najdi soubor se zálohou na paměťovce a nahraj místo něj ten svůj, ale přejmenuj ho na původní název ( i s koncovkou ! ) - většinou u nových Microsoftů backup.dat. Poté dej obnovit zálohu do přístroje. Hotovo !


Offline - Mírně pokročilý Profil 
21. 11. 2014 23:12 Odeslat příspěvek
Zajímavý trik, tíky za tip!


Offline - Junior Profil 
20. 9. 2015 13:00 Odeslat příspěvek
Oooo diky diky! Tohle mi usetrilo nekolik hodin prepisovani kontaktu. I kdyz, je tu jisty nedostatek,m o kterem je dobre vedet - treba Nokia 215 se Series 30+ umi pouze 16 znaku na kontakt. A pri prevodu pokud je ve jmene mezera, tak to vezme jako jmeno/prijmeni a jeste prehodi poradi, coz opravcu znehodnoti nektere kontakty. Predpokladam ze Nokia 225 bude to same...


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 7. 2016 23:00 Odeslat příspěvek
Diky moc!

Obnovil jsem takto kontakty z Androidu do Nokie 230.

E: tak jsem se radoval predcasne, kontakty obnovene, ale bez tel. cisel... To same to dela, kdyz se snazim obnovit kontakty pres bluetooth >:-(


Offline - Junior Profil 
8. 9. 2016 09:58 Odeslat příspěvek
Ahoj,
koupil jsem paní Nokia 230, na dispeji jak je fotoaparát se zobrazuje symbol "Selfie" takže když se zmáčke tlačítko, přepne na fotoaparát, ale přední. Jak to udělat , aby se tam dalo nastavit, že bude nejdřív zadní fotoaparát. Paní ho dost vadí, že musí stále někde to přepínat.

Děkuji Josef


Offline - Kolemjdoucí Profil 
31. 10. 2018 16:05 Odeslat příspěvek
Dobrý den.
Mám podobný problém.
Obracím se na tuto poradnu, protože ofic. podpora Nokie nereaguje.
Mám vytvořeny zálohy z Nokia 6070. Jsou uloženy v souborech *.csv, nebo *.NBU . Potřebuji adresář, tel.č., poznámky z kalendáře, ... přenést do nového telefonu Nokia 215. Neumím jej připojit ani přes USB, ani Bluetooth. Při Bluetooth se po zadání autentizačního čísla objeví připojený PC. Ale program PC Suite ohlásí: "Telefon nelze autentizovat". V programu Nokia PC Suite samozřejmě nelze s telefonem provádět žádné operace.
Předem děkuji za radu, jak data do nového telefonu Nokia 215 překopírovat.
S pozdravem
Karel.


Offline - Junior Profil 
31. 10. 2018 16:43 Odeslat příspěvek
To Karel_S: nelze


Offline - Pokročilý Profil 
31. 10. 2018 21:20 Odeslat příspěvek
No nelze...szantus pise, ze jde kontakty zalohovat a obnovovat z SD karty. Takze by stacilo prevest ty ulozene kontakty do spravneho formatu, spravne pojmenovat soubor a obnovit. Zbytek asi ne, ale alespon kontakty.

Tedy bud hledat spravny program nebo to udelat to (asi rucne) sam a nebo sehnat nekoho, kdo je to ochotny udelat.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 20 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies