MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Nokia 7.1 – obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
5. 1. 2020 21:46 Odeslat příspěvek
Jo v číslo sestavení mám tohle 00WW_4_08B
Já se plánují 7.1 stejně asi zbavit a půjdu do Redmi Note 7/128GB možná, pokusnyho králíka dělat nebudu s chci větší displej.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
7. 1. 2020 13:59 Odeslat příspěvek
Mě by zajímalo kdo určuje který telefon dostane update? Nebo jste se přihlásili do nějakého testování? Mě zatím nic nedorazilo.


Offline - Junior Profil 
7. 1. 2020 15:13 Odeslat příspěvek
Já se třeba nikde nehlásil a aktualizace cíleně nevyhledávám. Nicméně mi chodí aktualizace pravidelně cca do týdne, co se dočtu (většinou tady) že vyšly. Naopak, teď když tady Cheetah007 psal o problémech s poslední bezpečnostní aktualizací, tak jsem ji ani nechtěl instalovat. Ale mobil si ji stáhnul sám a při nejbližším restartu, který jsem musel udělat z jiného důvodu, se nainstalovala. Naštěstí pro mě nakonec bez problémů. Obdobně se to chová u syna, ale jak už jsem psal, máme oba verzi 4/64 GB, z distribuce od O2.


Offline - Junior Profil 
7. 1. 2020 18:03 Odeslat příspěvek
Celkem se divím že už máš android 10 a chodí ti pravidelně updaty zabezpečení.
Přece jen máš telefon od operátora a ty dostávají updaty později než ty z volného trhu, asi se to zlepšilo


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 1. 2020 20:23 Odeslat příspěvek
Nazdárek, tak dneska mi dorazil na model TA-1100 (single-sim, 3 GB, z volného prodeje) Android 10 ve verzi 4.08B (s opravami z listopadu). Systém jsem nainstaloval bez problémů.
Pak jsem zkusil vyhledat nové aktualizace, a to mi hned nabídlo prosincovou aktualizaci 4.08C. Ta proběhla také bez problémů.

Nicméně oproti původnímu androidu 9 ta desítka není teda žádná sláva... Telefon je pocitově pomalejší, některé aplikace reaguji opožděně, některé občas spadnou (dokonce i aktuální googlovský appky, cože kua???), je hrozně pomalé odemykání otiskem (naskenovat nový prst nepomůže), ve smart locku zmizela volba obličeje.
Menu a nastavení jsou zase jinak poskládaný, některé volby jsou jinde, než jste byli zvyklí, některé jsou nesmyslně zanořené ještě hlouběji, než je nutné, některé možnosti nedávají smysl.

Ale konečně s desítkou dorazil tmavý motiv. Jenomže Google je zase úplně natvrdlej a neskutečnej ignorant a dělá věci napůl - proč proboha nelze nastavit automatické přepínání motivů dle denní doby, jako to má třeba iOS?


Takže ve strucnosti - jestli vám funguje devítka, vydržte na ni co nejdéle. Tohle je tragédie. Moje první a poslední Nokia s Androidem.


Naposledy upravil Dartin dne 7. 1. 2020 20:28, celkově upraveno 1


Offline - Junior Profil 
7. 1. 2020 20:27 Odeslat příspěvek
Divný mám totéž co ty a po nahrání prosincové bezpečnostní aktualizace se mi mobil restartuje xkrat za sebou až skončí v recovery ze kterého je jediná cesta Factory reset.
Mam mobil také z volného prodeje, varianta Blue.....tohle nechápu


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 1. 2020 20:54 Odeslat příspěvek
Já u dua Nokia-Google nechápu více věcí.
Tak například mi nejde do hlavy toto - model TA-1100 máme v rodině dva, oba modely jsou naprosto stejné, stejná konfigurace, byl tam stejný systém, stejné záplaty, stejné sestavení systému, stejné systémové aplikace a googlovský výchozí doplňky, ale přesto měl každý ten telefon lehce jiné nastaveni.
U jednoho třeba neslo nastavit rozsvícení displeje po zvednutí telefonu, prostě ta položka chyběla v nastavení gest. Druhý telefon to tam měl.
Obrazovka v nastavení 'System' vypadala na každém jinak (jiné položky, jiné pořadí).

Kdybych to na vlastní oči neviděl a nemusel s tím bojovat, tak tomu nevěřím.

Nevím, jestli za to může HMD nebo Google, ale zcela jistě jsou v oběhu různý prasácký a různě zabugovaný verze téhož systému, který nejen že se liší typem modelu, ale dokonce se liší i dle šarží totožného modelu...


Offline - Junior Profil 
7. 1. 2020 21:29 Odeslat příspěvek
No ja už to neřeším a po tehle zkušenosti Nokii víc nechci.
O problémů se ví od 20.12 viz odkazy a nic se neděje.
Koupil jsem Redmi Note 7 a Nokie se zbavím.


Naposledy upravil Cheetah007 dne 7. 1. 2020 21:55, celkově upraveno 1


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 1. 2020 21:36 Odeslat příspěvek
Rozumím. Já počkám, jestli lednová oprava vyřeší ty záseky a čtečku otisků a pokud ne, taky se jí zbavím.
Už nemám takovou trpělivost jako zamlada :-), abych se porad rozčiloval, že půlka funkcí pořádně nejde... Betatestera jim dělat nebudu.


Offline - Junior Profil 
7. 1. 2020 21:53 Odeslat příspěvek
Přesně, vidím to stejně.
Xiaomi jsou co vim v pohodě a s MIUI problém taky nemám.

Jinak se záseky na android 10 ani čtečkou jsem problém neměl,
ničeho jsem si nevšiml a čtečka reagovala stejně rychle jako dřív.

S těmi odlišnostmi dvou totožných telefonu se stejným sw, to se teda nestačím divit.
Patrně je těch verzi víc, myslím že zcela určitě, jak je jinak možné že u tebe v pořádku a u mě po aktualizaci prosincové záplaty, není jiná možnost než HR.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
8. 1. 2020 00:22 Odeslat příspěvek
ilja2001 píše
… ale jak už jsem psal, máme oba verzi 4/64 GB, z distribuce od O2.
Zajimave, mam tu taktez DS 4/64 (TA-1095) od O2 a zadnou aktualizaci to nehlasi. Teda ne ze by mi to vadilo :)

Dartin píše
… model TA-1100 máme v rodině dva, oba modely jsou naprosto stejné, stejná konfigurace, byl tam stejný systém, stejné záplaty, stejné sestavení systému, stejné systémové aplikace a googlovský výchozí doplňky, ale přesto měl každý ten telefon lehce jiné nastaveni.
Je stejna i hardwarova verze?
system - o telefonu - model


Offline - Junior Profil 
8. 1. 2020 10:51 Odeslat příspěvek
Cheetah007 píše
No ja už to neřeším a po tehle zkušenosti Nokii víc nechci.
...

Dartin píše
Rozumím. Já počkám, jestli lednová oprava vyřeší ty záseky a čtečku otisků a pokud ne, taky se jí zbavím.
Už nemám takovou trpělivost jako zamlada :-), abych se porad rozčiloval, že půlka funkcí pořádně nejde... Betatestera jim dělat nebudu.

Já teda po tom cca 1 roce používání N 7.1 nemůžu na ten telefon nadávat. Výjimečně (1x za 1-2 měsíce) se stane, že se něco sekne a musím udělat restart, ale to tak nějak beru. Je to sice můj první hlavní telefon s Androidem, takže nemám úplně relevantní porovnání a spíše jsem si dlouho zvykal na systém po přechodu z WM10, ale jinak mu nemám co vytknout.


Offline - Junior Profil 
8. 1. 2020 12:12 Odeslat příspěvek
Tak telefon je to povedený nebýt teď těch problémů, jinak se mi občas restartoval při sledování YouTube...bez varování zánět a za pár vteřin restart


Offline - Junior Profil 
8. 1. 2020 14:39 Odeslat příspěvek
Já to tady také čtu poměrně překvapen, nemám sice N7.1 ale Sirocco, ale on to zase taková rozdíl asi nebude. Já si totiž na telefon nemohu ani slůvkem stěžovat, vše pracuje jak má. Je to také můj první Android po přechodu od WM, takže nejsem kovaný Androiďák, ale u mě prostě pohoda...............
Proto mě překvapuje, když tady čtu jaké máte problémy, možná jsem klikař? :-D


Offline - Kolemjdoucí Profil 
8. 1. 2020 16:59 Odeslat příspěvek
Ilja + lada:

Já jsem s tím telefonem taky nadmíru spokojenej, za ty peníze to skoro nemá chybu.
Ale rozčiluje mě právě těch pár potíží, které se pravděpodobně objevují v závislosti na hardwarové konfiguraci totožného modelu, a které neskutečně komplikují používání (záseky, pády appek, pomalý otisk).

Zkrátka když máš smůlu a máš určitou šarži, tak ti nefunguje třeba to rozsvícení po uchopení telefonu. Nebo když máš jinou šarži, tak ti zase nejde nainstalovat záplata a z telefonu se stane mrtvá cihla. Další je po aktualizaci zase línej. Většina uživatelů jako vy má asi štěstí, a funguje jim všechno dobře.

Každopádně za to ale může HMD, protože pravděpodobně neodladili a neotestovali všechny konfigurace. S budoucími záplatami se to snad vyřeší, ale kdo ví...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další stránka
Stránka 7 z 9 [ Příspěvků: 128 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies