MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Sony Ericsson Satio (Idou)

Offline - Mírně pokročilý Profil 
28. 7. 2009 12:04 Odeslat příspěvek
No pokud bude stat vic nez patnact, tak je neprodejnej.
Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
2. 8. 2009 18:53 Odeslat příspěvek
Jak jste si asi vsimli,tak se Satio uz prodava a pod 15 000 ho nesezenete...Telefon se mi libi,ale ja volom radeji levneji mobilni telefony s velmi dobrou vybavou...Jako napr:Lg km 900 arena nebo Viewty smart


Offline - Trvalý BAN Profil 
2. 8. 2009 20:17 Odeslat příspěvek
Kde se prodává?


Offline - SEkáč Profil 
3. 8. 2009 09:49 Odeslat příspěvek
8.zdenek+seterwohipikule: ehm.. o něco jsem přišel? Kde se prodává a za kolik? Dost by mě zajímalo kde, jelikož minimálně ve střední Evropě to nebude. A vzhledem k tomu že jsou stále prototypy, tak bych tomu nevěřil. Ale i já se často pletu, takže se rád něčemu přiučím. Ale informace o tom že by se prodával prostě nemám.
A PŘEDPRODEJ nebo že někdo kecá o skladovém množství se nepočítá. O PŘEDPRODEJI či rezervacích na pár e-shopech vím, ale i když jeden má telefon údajně skladem, při objednání přijde e-mail s tím, že dostupnost bude během několika měsíců a že vás budou informovat.


Offline - Trvalý BAN Profil 
3. 8. 2009 11:18 Odeslat příspěvek
jack: já tomu samozřejmě nevěřím, proto jsem se ho ptal ;-)


Offline - Junior Profil 
3. 8. 2009 11:20 Odeslat příspěvek
doufam , ze Sony dokazala zmensit vydej energie , jelikoz jinak ta 1000 MaH baterka nema sanci coz je skoda :(


Offline - Trvalý BAN Profil 
3. 8. 2009 11:29 Odeslat příspěvek
inpernak: docela pochybuju, že o výdrži toho telefonu něco víš. Nebo tipuješ podle papírové hodnoty baterky? Kdyžtak hoď odkaz, o výdrži a zkušenostech si rád počtu


Offline - Junior Profil 
3. 8. 2009 11:49 Odeslat příspěvek
promin ,ale je jasny ze 1000 MAH baterka neudrzi moc dlouho 3,5" display , 12Mpx fotak,Wifi,GPS ...


Offline - SEkáč Profil 
3. 8. 2009 18:56 Odeslat příspěvek
Inpernak: je jasný? Proboha! To že někde je nějaké číslo ještě NIC nevypovídá o skutečnosti. Vezmi si třeba jak dlouho vydržela baterie v Siemens C35i s jeho displejem a jak dlouho vydrží baterie dnes třeba u G705 (budeme používat jen to co má Siemens, tj ne 3G, ne GPS,.......).
WIFI a GPS samozřejmě bude brát. Ale NENÍ to o tom zvyšovat kapacitu baterie! To je naprostá hloupost a lidi kteří toto razí by měli být postaveni před nastoupenou popravčí četu. Jde o to jaký má telefon odběr. A jenom displej, foťák, GPS či WIFI nic neznamená.
Podívej se třeba na výdrž Xperie. Ta má taky GPS, WIFI.. A podívej se na výdrž třeba C905..

Další věc - zvyšovat kapacitu baterie nejde do nekonečna. Tedy jde, ale při zachování velikosti baterie se nedá zvyšovat kapacita do nekonečna. Věřím tomu, že inženýři ve vývoji by dokázali napájet telefon nějakým akumulátorem z atomové elektrárny. Ale obávám se, že velikost by byla trochu někde jinde ;)

Co povídáš je nesmysl.


Offline - Trvalý BAN Profil 
3. 8. 2009 19:33 Odeslat příspěvek
Hlavní je, si zanadávat, přestože víš prd, co inpernaku? Radši se, prosímtě, neztrapňuj..


Offline - Junior Profil 
4. 8. 2009 06:40 Odeslat příspěvek
tak prominte mno ...Jen jsem znal uz dost telefonu ala N95 ...Stejne si myslim ze vydrz pri castem pouzivani den nepretahne a rikejte si co chcete ...uvidi se v Listopadu.Osobne proti SE a Satiu nejsem zaujaty ba naopak doufam ze se EU povede a tento model taky .Kdyz Nokia a ostatni vyrobci dokazi do mobilu dat 1500 MaH baterku tak proc by to nedokazal SE ,ale vy jste odbornici tak uz mlcim ,nazor jsem napsal ...Vsadim se ze vydrz bude zalostna ...


Naposledy upravil Inpernak dne 4. 8. 2009 07:14, celkově upraveno 1


Offline - VIP uživatel Profil 
4. 8. 2009 07:03 Odeslat příspěvek
Při častém používání den nevydrží(pravděpodobně), ale to snad žádnej telefon s OS a dotyk. displejem.


Offline - Moderátor Galerie Profil 
4. 8. 2009 07:10 Odeslat příspěvek
Ale zas to není žádná těžká matematika, sice nelze podle kapacity baterie odvodit výdrž, ale zas je jasné, že žádný přeborník to nebude. Aspoň moje odhady se vždycky naplnily. Když např. vidím 1000 mAh baterii u LG KC910, Pixon, Viewty tak u všech je ona výdrž ve skutečnosti opravdu žalostná. Když pak vidím např. 1200 mAh u N79ky, tak by naopak výdrž mohla být slušná - a ona je, třeba i 4 dni při intenzivním použivání.

Pochybuji, že s baterii 1000 mAh vydrží Satio (Idou) nějak dlouho, prostě to bude na dennodenní nabíjení...A taková baterie 1500 mAh by šla dát, není to nic nemožného.


Offline - SEkáč Profil 
4. 8. 2009 11:16 Odeslat příspěvek
Inpernak: 1) co je "časté" používání a třeba "běžné" používání? Tyto termíny jsou jen nesmysly. Stejně tak jako pohotovostní režim. Smiř se s tím že telefon vydrží 5 hodin hovoru, pokud používáš WIFI tak mnohem méně. Při vypnutém displeji a přehrávání hudby vydrží až 20 hodin. Což je jeden den. Podle tvých příspěvků usuzuji že bydlíš někde mimo dosah elektřiny. V tom případě si musíš buď pořídit více náhradních baterií a nebo si sehnat nějakou autobaterii.
2) znovu ti opakuju že vyšší kapacita baterie neznamená vyšší výdrž. Na střední škole se toto probírá.
Kapacita nabíjecí baterie je množství elektrického náboje, který je schopna baterka pojmout. Jednotky jsou miliampérhodiny. Takže je jasné že baterie s kapacitou třeba tvých 1500mAh dokáže dodávat proud o velikosti např. 100mA po dobu 15 hodin. Chápeš? Takže se klidně může stát že nějaká Nokie s 1500mAh baterií vydrží MÉNĚ než jiná značka s 900mAh.

Tonda512: mám Xperii a starou K800 (baterie nová). Denně provolám tak 3 hodiny, něco SMS (zapnutý displej) a internet na cestě do práce (hodina). Telefon nabíjím každý večer. Problém v tom ale nevidím, jelikož nežiju mimo dosah civilizace a po bytě se pár zásuvek najde.
Když nejsem v práci, provolám denně na Xperii tak hodinu a půl, dvě hodiny. Do toho je stále zapnutý bluetooth, když jsem doma a je hnusně, tak i WIFI. Nabíjím každý den.

carreaum17: viz výše - dát tam baterii s vyšší kapacitou jde. Ale proč když to lze odladit aby i 1000mAh vydržela déle než 1500mAh? To je stejné jako když se neodladí operační systém a pak se to řeší zvyšováním taktu CPU. Stejná hloupost.
Tím chci říct že 1000mAh může mít blbou výdrž na některých telefonech - telefon nevydrží ani 5 hodin hovoru. Ale to je o tom právě to odladit. Stejně nesmyslně se dá argumentovat tím, že zvyšováním kapacity se bude zvyšovat výdrž. Ano, bude. Ale odběr telefonu bude furt stejný.
Přirovnal bych to k hlášce "Čím víc megapixelů, tím větší (l)Ego" ;)


Offline - Moderátor Galerie Profil 
4. 8. 2009 11:30 Odeslat příspěvek
jacktalking - odladěné jsou snad všechny telefony ne ? xD mě se teda vždy projevilo, nízká kapacita baterie = nízká výdrž. Podle mě je kapacita baterie v Idou nepochopitelná, ale nebudu spekulovat, třeba překvapí. I výdrž třeba Tube 5800 je velmi slušná, několik dní i při plném využití vydrží a lví podíl na tom bude mít baterie 1350 mAh.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 29  Další stránka
Stránka 5 z 29 [ Příspěvků: 433 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies