MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

4ka - Štvorka - nový operátor na Slovensku

Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
12. 10. 2015 10:37 Odeslat příspěvek
Českou platební kartou to asi dobít nejde že ? Ukazuje to LTE ?
Poslední příspěvek


-
12. 10. 2015 11:13 Odeslat příspěvek
Zatím vypadá že se dá koupit pouze na slovenských poštách. Dobít buď kupónem nebo přímo na slovenské poště. LTE telefon nemám takže nevím.
Jinak teď mám zrovna roaming přes Vodafone, takže asi nasmlouvaný u nás se všema operátorama.


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
12. 10. 2015 11:34 Odeslat příspěvek
Dá se koupit kupón dobíjecí a jakou má platnost? Mám na mysli, že jak bude člověk na slovači, že by si koupil kartu a jeden kupón na dobití třeba za rok. A půjde to tím kupónem z česka dobít ? :?: No jestli pojedu na Slovensko, tak si tu kartu určitě koupím taky. ;-]


-
12. 10. 2015 11:59 Odeslat příspěvek
Kupón jsem nekupoval, já na Slovensku byvam casto. Ale určitě budě mět minimálně platnost jako simka a kredit tj. 16 měsíců a zřejmě se prodává jen na poště.
Teď jsem vyzkoušel volání v česku a za 30 sekund to odečetlo 2 centy.
Jinak na cestování po EU ideální, i ty data za 4centy/MB se celkem dají.
Když jsem se na poště bavil s paní tak říkala že už prodali od záhájení moc karet a mají tam pouze zbyteček ze kterého mě nechala vybrat číslo-zadarmo. Přímý výběr čísla je placený.


Offline - Junior Profil 
23. 10. 2015 15:12 Odeslat příspěvek
Chci se zeptat, kdou používáte Štvorku v ČR roamingu, fungovali vám zatím bez problému odchozí hovory do všech sítí a příp. dovolali se vám taky lidi ze všech sítí? (i když asi většinou kartu na příchozí hovory nepoužíváte)

Ptám se proto, že někde na slovenské mobilmánii byl příspěvek, že se snad nějakou dobu na Štvorku nedalo dovolat ze slov. O2.
díky


Offline - Junior Profil 
23. 10. 2015 22:16 Odeslat příspěvek
Četl jsem, že 4KA používá duální SIMkarty s dvojím sériovým číslem, jedno pro vlastní síť n Slovensku a jedno pro roaming. (I.E. že se to jeví jako dvě SIM v jedné.) Nevíte někdo, jakého partnera pro roaming používají? A jestli ten partner neposkytuje nějaké podobné služby 4KY v obdobné cenové relaci bez toho, aniž by bylo nutné pro jejich pořízení jezdit jednoúčelově mašinkou do Čadce?

Ta cena je totiž fajn i pro volání v ČR.


Offline - Junior Profil 
25. 10. 2015 18:32 Odeslat příspěvek
Tak se mi trochu zdá, že si z nás dělají naši tři velcí operátoři asi legraci. Dobře se to dá ilustrovat právě na cenách slovenské Štvorky.

U ní jak známo stojí jak minuta volání, tak smska a 1 MB dat v přepočtu cca 1,10 kč, a to i v rámci ČR, tarifikace volání 1+1. Pokud pominu možnost, že by operátor Štvorka tyto ceny nějak dotoval, což mi přijde nepravděpodobné, tak mu naši operátoři účtují tyto služby v roamingu za stejné nebo nižší ceny.
Nevšiml jsem si však, že by kterýkoli z naší trojky operátorů nabízel alespoň vzdáleně podobné ceny jako uvedená 1,10 kč za minutu, smsku a 1 MB také přímo vlastním zákazníkům. Tedy minimálně, aniž by po nich požadoval jakýkoli závazek nebo dodržování min. měsíční útraty.
No uvidíme, jestli tyto ceny Štvorky vydrží, každopádně je to zajímavý paradox.

Přitom tato nabídka Štvorky platná i v ČR právě není podmíněna žádným závazkem nebo min. plněním, je to předplacenka s tarifikací 1+1, kde min. měsíční udržovací náklady (v případě nepoužívání karty) mně vychází na 6,88 kč (dobití aspoň za 4 EUR během 16 měsíců). Není to paušální platba, pouze min. náklady
Jediná, i když značná komplikace je to nutné pořízení a dobíjení karty v SR. No dobíjecí kupony by snad bylo možno si koupit do zásoby...
Snad časem bude možno i dobíjení Štvorky online, ale je otázka, zda to půjde z českých plat. karet, tak snad to půjde aspoň převodem z účtu (např. zdarma z Fiobanky) :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 10. 2015 18:52 Odeslat příspěvek
Nemáte někdo cestu na Slovensko? Rád bych si jednu kartu pořídil, ale bydlím na opačné straně republiky :(


Offline - Junior Profil 
25. 10. 2015 18:56 Odeslat příspěvek
dj.kure píše
Nemáte někdo cestu na Slovensko? Rád bych si jednu kartu pořídil, ale bydlím na opačné straně republiky :(


Vzhledem k tomu, že při nákupu musíš předložit občanský průkaz a číslo je pak vedeno na tvé jméno (slovenské zákony), tak dost pochybuji, že někoho takového najděš.


Naposledy upravil Letadlo dne 25. 10. 2015 18:59, celkově upraveno 1


Offline - Mírně pokročilý Profil 
25. 10. 2015 18:58 Odeslat příspěvek
Ajo, to jsem netušil. No, tak příště, až budu mít výlet na Moravu, tak si zajedu za hranice na nejbližší poštu :)


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
27. 10. 2015 15:08 Odeslat příspěvek
Před úplným zrušením roamingových poplatků v rámci EU dojde od 30. dubna 2016 ještě k jejich poslednímu snížení. Maximální výše poplatku za minutový odchozí hovor či 1 MB dat bude pět eurocentů (1,35 Kč), za textovou zprávu pak bude činit 0,02 eur (0,54 Kč). Výše maximálního poplatku za příchozí hovor bude stanovena později v tomto roce. Očekává se, že bude podstatně nižší než u odchozích hovorů.Zdroj: http://mobil.idnes.cz/roaming-v-eu-konci-v-roce-2017-ddm-/mobilni-operatori.aspx?c=A151027_141927_mobilni-operatori_LHR

No tak pokud bude ta výše poplatku za příchozí hovor opravdu podstatně nižší jak za odchozí, tak mají tři naši zloději velkej problém. :D 0,30 Kč / min příchozí ? :D Štvorka vyzerá byť zaujímavá aj u nás v Českej republike ;-]


Offline - Junior Profil 
27. 10. 2015 16:56 Odeslat příspěvek
Tak já to chápu tak, že těch pět eurocentů bude maximální výše úřirážky, kterou si operátor bude moci účtovat k ceně za domácí minutu, ne že za minutu v roamingu zaplatím maximálně pět eurocentů. To by z toho naši domácí operátoři měli infarkt. To by nešlo.

Proto mi připadá nabídka 4KY tak zajímavá. Na příchozí hovory člověk může mít zvlášť českou SIMku u lidí, které zná a se kterýma je domluvený. No a u ostatních prostě ten čtyřcentový poplatek účtovaný sekundově prostě překousne. Není to nic strašného.

Nejlepší by bylo, kdybyKU šlo objednat v eshopu tak jako O2 SK Fér, nebo třeba oproti okopírované občance (tak, jak to chtěl šedivkový PLUS4U).


Offline - Moderátor Profil 
28. 10. 2015 20:01 Odeslat příspěvek
Skončí 4ka? Swan o legitimite licencie nepochybuje

4ka má eshop
http://www.fony.sk/clanky/10506-4ka-spu ... -aj-smskou


Offline - Junior Profil 
31. 10. 2015 12:52 Odeslat příspěvek
ide niekomu Blackberry pripojit k BBM na 4ke?
ak ano, ako prosim ste to docielili?

vdaka


Offline - Junior Profil 
31. 10. 2015 12:58 Odeslat příspěvek
OS7 nebo BB10? S OS7 musí mít operátor smlouvu s BlackBerry, takže máš smolika... u 10 nakonec by to mělo byt bez problémů...
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Další stránka
Stránka 2 z 11 [ Příspěvků: 165 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies