MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Samsung Galaxy A40 - obecná diskuze

Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 10. 2019 09:59 Odeslat příspěvek
Ahoj pánové.Mám A40 teprve dva dny a už hlásím nedostatky.Zajímalo by mě jestli je to důvod k reklamaci (může se jednat o vadný kousek).
1.položený telefon na stole se při psaní "kolíbe" myslím tím pokud zmáčknete na Display v pravém dolním rohu.Podotýkám že telefon používám bez obalu a vím že je nahoře čočka od fotoaparátu ale i přesto si myslím že by se to vyskytovat nemělo.Co u Vás????(tady jsi nejsem jist oprávněností to reklamovat)
2.Při položení na podložku,noční stolek apod.jde slyšet v pravém horním rohu mírné praskání.Jako by ten plast špatně těsnil.jde to dobře slyšet i při jemném poklepání o stůl :-( to už asi důvod k reklamaci bude.
:grr:
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
22. 10. 2019 10:13 Odeslat příspěvek
1.Vlastnost související s designem a konstrukcí, nemá smysl reklamovat

2.Vule krytu, to by vzít teoreticky mohli


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 10. 2019 10:25 Odeslat příspěvek
1.Ahoj.Věřím že máš pravdu a že je to třeba způsobeno konstrukcí telefonu.Proto pokládám ten dotaz jestli mají ostatní vlastníci tohoto modelu stejný jev.
2.Asi to bude vůle u krytu ale při pokládání ten zvuk obtěžuje :-(Víš jak to je.Po dvou letech používání bych se nedivil ale je to proboha nové :-(


Offline - Pokročilý Profil 
22. 10. 2019 10:34 Odeslat příspěvek
Si to sedne.


Offline - Junior Profil 
22. 10. 2019 18:12 Odeslat příspěvek
Mirku,dej tomu nějaký čas třeba čtvrt roku, když si to nesedne reklamuj,vypadá to na vadu tvého kusy v recenzích si na konstrukci co vím nestěžovali.
Naopak že se přístroj vinou vystouple cociky na stole vikka,tohle bývá vytykano často


Offline - Junior Profil 
22. 10. 2019 21:31 Odeslat příspěvek
Po nějaký době aktualizace (A405FNXXU2ASJ1, 2019-10-22). Pro nás má význam snad jenom zabezpečení.

:arrow: https://doc.samsungmobile.com/SM-A405FN/ROM/doc.html


pro mirekd11
1. to maj dneska všechny telefony včetně posledního Ajfounu. Koupil jsem si na zadní stranu průhlednej obal specielně kvůli ochraně čočky. Zadní stran se tak zarovná.

2. Slyšim to taky, ale nemyslim, že je to skřípání plastů. Spíš nějakej volnější kablík, asi ten ke čtečce otisků prstů.
https://youtu.be/nX3nBwiuHdo?t=163


Offline - Junior Profil 
25. 10. 2019 15:28 Odeslat příspěvek
Zdravím, nevíte jestli ukládání fotek v HEIF (.heic) formátu ve fotící aplikaci od Samsungu přináší i nějaké výhody co se týče kvality oproti .jpg nebo je tam ten formát jen kvůli úspoře místa :?:


Offline - Trvalý BAN Profil 
28. 10. 2019 21:42 Odeslat příspěvek
Jen uspora mista. Lepsi kvalita opravdu ne.


Offline - Administrátor Profil 
29. 10. 2019 09:34 Odeslat příspěvek
Já si dovolím oponovat, Jirko. HEIF formát je ve všem lepší než JPEG, viz
https://heic.imobie.com/heic-and-jpg.htm

Pro línější uživatele: lepší komprese i kvalita, 8 bit vs 16 bit.


Offline - Junior Profil 
29. 10. 2019 12:31 Odeslat příspěvek
Samozřejmě, že znám rozdíly mezi obstarožním JPEG a moderním HEIF formátem a věřím, že i Jirka je zná, ale na to jsem se neptal. Můj dotaz byl, zda někdo ví, jestli speciálně u Samsungu Galaxy A40 (viz toto vlákno) přinese ukládání do HEIF i nějaké kvalitativní výhody než jen úsporu místa :hm.
Tedy lezou foťáku ke zpracování RAW data s větší než 8 bitovou barevnou hloubkou na kanál, aby se projevila výhoda větší bitové hloubky HEIF :?: Ukládá se hotový snímek rovnou do HEIF, aby se projevila výhoda modernější komprese HEIF :?: Nebo se jen finální snímek překomprimuje z JPEG do HEIF, aby se ušetřilo místo :?:
Osobně se mi zdá, že okometricky nevidím rozdíl mezi JPEG a HEIF. Zatím jedinou objektivní výhodou HEIF bych řekl, že na Google Fotky se i při nastavení vysoké kvality snímky dál nekomprimují na rozdíl od JPEG. Kdežto nevýhod HEIF vidím zatím víc. Snímky se déle otvírají a "zaostřují", po vyfocení nevidím hned v Google Fotkách EXIF informace a ty se tam objeví až po uploadu na server a dost programů (většinou starších) si s HEIF moc nerozumí např. ZPS18.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
10. 11. 2019 20:44 Odeslat příspěvek
Nesetkal js-te se někdo s problémy při použití GPS? Mam problém při použivání GPS při běhu. Na kilometru mne to ukazuje třeba 800-900 metrů. Nezachycuje mne to přesně. Nevíte prosím co stím?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
10. 11. 2019 21:15 Odeslat příspěvek
asi zalezi co pouzivas za aplikaci. Ja pouzivam mapy.cz a pokazde kdyz si rozsvitim displej ze chci kouknout kde jsem tak poloha cukne nekam do haje a o 2 vterinky pozdeji se zacili tam kde jsem skutecne... starej samsung J510 tohle nedelal. A to mam zapnute i vsechno zvysovani presnosti v nastaveni. Tak jestli tvoje aplikace nahodou nebere to prvni hlaseni polohy :(


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 11. 2019 12:52 Odeslat příspěvek
Ahoj, chtěl bych se zeptat majitelů, zda jim funguje na notifikaci událostí nějaká aplikace jako např. Notification buddy. Vybírám náhradu za Lumii 640 kolem 5000 a A40 mě zaujal. Diky


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 11. 2019 13:52 Odeslat příspěvek
pouzivam NoLED... funguje ALE
1. pokud je aktivovany adaptivni jas, tak ti sezere dalsich 10% baterky (ten asi funguje ikdyz sviti jen jeden pixel) tj ten musis vypnout a celkove ozelet
2. mimo ikonek sviti obcas i soft tlacitka ac na nejde logicky klikat
3. pokud je nejaka notifikace aktivni tak blokuje odemceni, je potreba jeste navic klikat apod (napr. odemknu otiskem, tak se mi zobrazi spodni soft tlacitka a musim kliknout na prostredni abych se dostal do telefonu)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
22. 11. 2019 15:47 Odeslat příspěvek
Díky za info, úplně mě to nepotěšilo. Nakonec jsem o fous přidal a objednal z Alzy Mi9 SE LTE.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Další stránka
Stránka 5 z 11 [ Příspěvků: 161 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies