MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

V Čechách ako na Slovensku aneb O2 SK zrušilo roaming v ČR

Offline - Mírně pokročilý Profil 
13. 2. 2020 09:43 Odeslat příspěvek
OT: Pak blbe hledas, protoze je to jeden z oficialnich nazvu statu, do ktereho patri i ta vychodni cast, kterou mas ve svem nicku.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
13. 2. 2020 10:45 Odeslat příspěvek
https://www.mzv.cz/jnp/cz/zahranicni_vz ... anici.html


Offline - Junior Profil 
13. 2. 2020 17:06 Odeslat příspěvek
Na Androidu lze GPS polohu podvrhnout, stejně tak trasování.
https://www.svetandroida.cz/fake-gps-location-aneb-nastavte-si-gps-polohu-jak-chcete/


Offline - Vrátnej na ČTÚ Profil 
14. 2. 2020 06:10 Odeslat příspěvek
vladaman píše
Ahoj Rediteli. Mohl bys me poradit. Napsalo me to ze jezdim po Cechach. Procital jsem vlakno ale nikde jsem se nedocetl jak to odblokovat. Jak to mam odblokovat. Reinstalace nepomohla. Diky.


Je to popsané asi ve vlákně "Volnosť". Tak si to tam najdi, nebude to nic težkého to najít. :-) Není to o žádném odblokování, jen musíš rychle konat. 8-)


Offline - Junior Profil 
21. 2. 2020 09:00 Odeslat příspěvek
Využívám kartu O2 Volnosť v České republice, kde si za 3 EUR koupím 1GB internetu.(LTE)

Mám dotaz, jaké máte zkušenosti s rychlostí internetu v ČR přes operátora O2 CZ, stejná jako u tarifů O2 nebo to snižují?
Nevíte, jaká je pak rychlost internetu třeba v Neměcku, Polsku?

Tady čtu diskuzi - Rychlost LTE v roamingu.
http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=21&t=4782


Offline - Junior Profil 
25. 4. 2020 07:48 Odeslat příspěvek
Tak jsem právě volal na zákaznickou linku O2 s.r.o. má nálsedující info:

Od 29.6.2020 budu bohužel Česká republika vyjmuta z vyjímky, kterou měla a budou přípatky následující:

Info se týká karty O2 Volnosť,:

Hovory - 1 hovor bude sice nadále za 0,10 EUR ( cca. 2,70 Kč), ale bude účtován příplatek ve výši 0,0384 EUR za minutu hovoru ( tj. 1,036 Kč za minutu hovoru navíc) a SMS za 0,012 ( cca. 0,324 Kč) EUR za MMS - 0,00924 EUR.

Příklad: Hodonový hovor vyjde na 2,70 + 60 x 1,036 = cca. 64,86 Kč


Data - vždy co je nad rámec je to - 0,0042 EUR za 1MB ( 0,1134 Kč)

Příklad 500MB - 500x 0,1134 = 56,70 Kč, za 1CB příplatek - 113,40 Kč

Zrušení karty se provádí zasláíním dopisu na adresu společnosti O2 Slovakia s.r.o. do Bratislavy. Stačí napsat žádost o zrušení telefonních čísel z důvodů změny obchodních podmínek, podpis nemusí být úředně ověřen, postačí klasický. Číslo bude zrušeno do 10. dnů. Operátoři budou klienta ještě kontaktovat, že změna proběhla v pořádku.
( důležité - nemusí se na prodejnu!!!!, ani nevím, jak by tam člověk v dnešní době šel)


Řešením je také nedobíjet kredit, číslo se pak zruší samo, ale je lepší jít spíše touto oficiální cestou.

Hovory uskutečněné mimo území Slovenska budou bez vyjímky, pečlivě sledovat a příplatek bude v každém případě nekompromisně účtován!!!!

Adresa pro zaslání žádosti o zrušení čísla je:
O2 Slovakia, s.r.o.
Einsteinova 24
85101 Bratislava

Ještě jsem se dozvěděl, že dobíjení kreditu z karet českých bank budou řešit, pravděpodobně to zruší, aby nemohli obyvatelé ČR využívat kartu pouze v zahraničí. ( nikoliv jen na krátkodobé vycestování, jak je v plánu)

-- 25. 4. 2020 08:47 --

Já osobně, číslo zruším a poštou tam pro pořádek zašlu písemnou výpověď.

Důvod:
V současné době jsem pro dlouhé hovory ( 60 minut) využíval vždy tuto kartu O2 Volnosť - za bezkonkurenční cenu 2,70 Kč za hovor velmi často. ( to za cenu 64,86 Kč nejsem blázen)

Data: Sice mě by možná 1GB za 3EUR ( ten je bez přípatku stačil) , ale už mám objednanou kartu Twist, kde si dobiji kredit s úvodním bonusem 100 Kč a ještě 50% bonusem a aktivuji si roční balíček internetu 12GB ( tj. na měsíc 1GB internetu)

Občasné dlouhé hovory budu muset vyřešit jiným způsobem, ještě něvím jakým.

Je to ke vzteku, byla to paráda toto využívat, ale bohužel Slováci, nás odřízli a nic s tím bohužel nenaděláme.

Dovolám kredit,( mám ho minimum) připravím dopis, odešlu žádosto zrušení čísla a zařídím, alesoň Twist od T-Mobilu s internetem za bezkonkurenční cenu!!!

Hezký den

pedrysek7
Junior


Offline - Junior Profil 
25. 4. 2020 08:00 Odeslat příspěvek
Jsi byl asi jediný čech, co to používal na volání, všichni si to pořizovali kvůli levným datům.


Offline - Junior Profil 
25. 4. 2020 08:23 Odeslat příspěvek
Není jediný :)

-- 25. 4. 2020 09:50 --

To vypadá dost drsně, a tak jsem ještě jednou kontaktoval O2 Guru. Tady je resumé:
- hovory budou nadále 10 centů za hovor
- roamingový minutový příplatek se bude účtovat pouze po předchozím upozornění, že došlo porušení přiměřenosti využívání služby
- SMS analogicky k hovorům - opět bude důležitá přiměřenost
- Datové balíčky budou platit jako na Slovensku, jen v roamingu nebude možné je obnovit/navýšit před koncem jejich platnosti.

Extra jsem se ptal na Datahit a má platit, že objem dat, se kterým opustíte SK a přejdete do roamingu, bude v roamingu k dispozici do jeho vyčerpání.

Takže pokud používáte O2 Volnosť výhradně v ČR, tak na hovory to ztratí smysl, ale data by měla být normálně použitelná i nadále s jediným omezením ohledně navyšování objemu.
Pokud pendlujete mezi SK a ČR, tak by se vás chystané změny neměly moc dotknout.


Offline - Junior Profil 
25. 4. 2020 08:57 Odeslat příspěvek
suram píše
Jsi byl asi jediný čech, co to používal na volání, všichni si to pořizovali kvůli levným datům.


Jsi úplně mimo a nemáš pravdu. Sice nejsu Čech ale taky to používám jen volání a data v mobilu ignoruji nemusím byt celé dyn vycapený na netu v zaměstnání místo práce jak u některých co chodí jen do zaměstnání a ne do práce.
Volám z toho aj na jakékoliv hovory aj na ty kratší a ne jen ty hodinové (můj hovor maximálně do dvaceti minut) do všech sítí mimo do sítě O2 CZ a na pevné linky v České republice.

Takže nenažraný "z m r d" Keller má smůlu a s O2 Sk vypovím aj 02 Cz a nebude mít ode mne už ani haléř!!! Kdo se nespokojí s málem tak nebude mít nic. Na příchozí hovory bude za 50 Kč/rok Kaktus nebo za 25 Kč/měsíc přes Moraviatel a.s. s VPN ve vlastní síti a bude opět více volání přes Odorik jako v minulosti. nebudu podporovat nenažrané zloděje jako je Kellner a podobně!!!


Offline - Pokročilý Profil 
25. 4. 2020 09:24 Odeslat příspěvek
Pro ty co to používaly na dlouhé hovory je řešením VPN např. Emtéčko za 25/SIM/mesíčně kdo potřebuje volat dlouhé hovory do různých sítí tak Emtéčko Mega za 300, nebo ČEZ stejná cena oba v Kellnerovo síti O2 s neomezenkou. Pár desetikorun by se dalo ušetřit u šedivek. Dobře už bylo...


Offline - Junior Profil 
25. 4. 2020 09:32 Odeslat příspěvek
Volat lze také přes data, pomalu se blíží doba videohovorů, klasické hovory budou brzo přežitek.


Offline - Junior Profil 
25. 4. 2020 10:17 Odeslat příspěvek
hauzz píše
Pro ty co ,to používaly na dlouhé hovory je řešením VPN např. Emtéčko za 25/SIM/mesíčně kdo potřebuje volat dlouhé hovory do různých sítí tak Emtéčko Mega za 300, nebo ČEZ stejná cena oba v Kellnerovo síti O2 s neomezenkou. Pár desetikorun by se dalo ušetřit u šedivek. Dobře už bylo...


Aj když Moraviatel a.s. není přímo O2 ale jen v jeho síti tak asi ne protože tohoto nenažrance nemíním podporovat.
Až mi někdo nabídne neomezené voláni bez dat (i když ho nepotřebuju) do 121 Kč s DPH tak budu mít zájem. Když dovede přímo Vodafone (ne firemní rámcová smlouva atd.) nabídnout stávajícím zákazníkům při prodloužení smlouvy neomezené volání s SMS a 2 GB dat za 298 Kč tak bez dat by mohli dat na 99 Kč bez DPH což je s DPH 119,79 Kč.
U Odoriku mám běžné voláni s tarifikací 1+1 následující: pevná ve špičku 0,49 Kč a mimo 0,25 Kč, mobil 0,59 Kč a Slovensko: pevná 0,25 Kč a mobil 0,96 Kč.

Takže tímto pádem mě mobilní operátoři s nabídkami za 298 Kč možou bozať riť. Maximálně jsem ochoten zaplatit 120 Kč měsíčně za neomezeňák bez dat. Nesedím celý den na telefonu a nevolám kde komu jen tak z nudy a podobně jak někdo jen protože má neomezeňák.


Offline - Junior Profil 
25. 4. 2020 10:17 Odeslat příspěvek
hauzz píše
Pro ty co ,to používaly na dlouhé hovory je řešením VPN např. Emtéčko za 25/SIM/mesíčně kdo potřebuje volat dlouhé hovory do různých sítí tak Emtéčko Mega za 300, nebo ČEZ stejná cena oba v Kellnerovo síti O2 s neomezenkou. Pár desetikorun by se dalo ušetřit u šedivek. Dobře už bylo...


Aj když Moraviatel a.s. není přímo O2 ale jen v jeho síti tak asi ne protože tohoto nenažrance nemíním podporovat.
Až mi někdo nabídne neomezené voláni bez dat (i když ho nepotřebuju) do 121 Kč s DPH tak budu mít zájem. Když dovede přímo Vodafone (ne firemní rámcová smlouva atd.) nabídnout stávajícím zákazníkům při prodloužení smlouvy neomezené volání s SMS a 2 GB dat za 298 Kč tak bez dat by mohli dat na 99 Kč bez DPH což je s DPH 119,79 Kč.
U Odoriku mám běžné voláni s tarifikací 1+1 následující: pevná ve špičku 0,49 Kč a mimo 0,25 Kč, mobil 0,59 Kč a Slovensko: pevná 0,25 Kč a mobil 0,96 Kč.

Takže tímto pádem mě mobilní operátoři s nabídkami za 298 Kč možou bozať riť. Maximálně jsem ochoten zaplatit 120 Kč měsíčně za neomezeňák bez dat. Nesedím celý den na telefonu a nevolám kde komu jen tak z nudy a podobně jak někdo jen protože má neomezeňák.


Offline - Junior Profil 
25. 4. 2020 11:42 Odeslat příspěvek
Mohli by zlevnit, ale nezlevní, protože klienti platí i předražené ceny. Až jim bude klientů ubývat, začnou zlevňovat.


Offline - Junior Profil 
25. 4. 2020 11:49 Odeslat příspěvek
hauzz píše
Pro ty co to používaly na dlouhé hovory je řešením VPN např. Emtéčko za 25/SIM/mesíčně kdo potřebuje volat dlouhé hovory do různých sítí tak Emtéčko Mega za 300, nebo ČEZ stejná cena oba v Kellnerovo síti O2 s neomezenkou. Pár desetikorun by se dalo ušetřit u šedivek. Dobře už bylo...

Obávám se, že náhrada v ČR neexistuje. Emtéčko (a další) umožňují sice VPN ale to musí být i volaný ve stejné síti. Na dlouhé hovory kamkoliv náhrada není. A to už vůbec nemluvím o dlouhých hovorech do zahraničí (v rámci EU).
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56  Další stránka
Stránka 52 z 56 [ Příspěvků: 834 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies