MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka 

Nokia E52 - pripojeni k internetu

- Kolemjdoucí Profil 
9. 5. 2020 06:06 Odeslat příspěvek
Prosim o radu .Jak dostat Minioperu do Nokie E52,když zabudovaný(interní)prohlížeč omezeně funguje a tudíž Opera nejde"natáhnout"?Děkuji(Pozn.Pevný Kompo mám k dispozici.)Miki :-l
Poslední příspěvek


- Junior Profil 
9. 5. 2020 08:18 Odeslat příspěvek
Dobrý den .
Mám ještě starou symbianovou Nokii E52 a dvě Nokie E72. Ano, poté co šla Nokia do kytek na těchto founech nefachčí ani vestavěný prohlížeč a přestala být podporovaná i
Opera mobile.sisx . Jediné co mi donedávna na těch Nokiích jelo byla javová Opera mini.jar
Javovou minioperu ,její instalační soubor jsem se teď díval stáhnete z uložto. Stačí tam do vyhedávání zadat Opera mini.jar No a když tento soubor si stáhnete do komplu, tak pak do E52 z boku píchnete USB kabel propojíte ho z PC a na Nokii, na displeji vám vyskočí možnosti propojení. Zvolte "Přenos médií" Z pravého spodního rohu monitoru PC vám vyjede roletka "E 52 - Zvolte,co se má stát s tímto zařízením" Klikněte na to vyberte prohledat toto zařízení nebo tak nějak. Zkrátka se vám ve Správci souborů v PC ukáže složka E52 . Tu když rozkliknete, tak tam uvidíte vnitřní uložiště telefefonu (Phone memory). V případě, že používáte micro SD tak tam bude ještě vidět uložiště karty (Memory card) . Vy rozklikně Phone memory a tam do podsložky "Instals" přetáhněte ten instalační soubor Opera mini.jar z PC.
Až to budete mít přetaženo tak v E52 vlezte do Ovládací panel > Správce aplikací > a ten instalační soubor miniopery byste měl najít v druhé složce od vrchu "Instal.soubory" (prvá složka je ta zeměkoule Stáhn.aplikace a třetí složka je Instal.aplikace) . Přes "Volby" pak tu minioperu dáte instalovat. Je zřejmé a jisté, že té miniopeře již dávno propadl certifikát, a při její instalaci vám nejspíš vyskočí hláška nejde nainstalovat, neplatný certifikát. V takovýchto případech bylo nutné nastavit v telefonu datum a čas, na dobu, kdy ještě byl ten certifikát platný, tedy tak na rok 2011 plus mínus . A ty datumy, roky měnit tak dlouho, až vám mobil ten instalační soubor miniopery schroupe a nainstaluje se. Až bude miniopera v E52 nainstalovaná, tak pak už můžete datum i čas nastavit zpět na reálný. Kvůli vám jsem si ten telefon zapnul a oživil si vzpomínky, jak jsem to kdysi s instalacemi do E52 a E72 dělával. Tak snad vám to nějak pomůže.


- Junior Profil 
9. 5. 2020 10:33 Odeslat příspěvek
Opera Mini jde stáhnout i z oficiálních stránek https://www.opera.com/cs/mobile/download/versions
Co jsem zkoušel, tak jde stáhnout v.7.1 pro S60 2nd Edition (.sis) nebo v.8 pro telefony s Java (.jar)


- Pokročilý Profil 
9. 5. 2020 15:35 Odeslat příspěvek
Mikirosa>> Ten telefon už v dnešní době není k běžnému používání. Když Ti to nejde v E52 tak si Operu stáhni v čemkoliv jiném a přesuň do E52. Např. s paměťovou kartou je to brnkačka. bobasso>> Proč tak krkolomně? Ale chápu, když v práci ze služebních E52 přecházeli na Android a převod kontaktů řešili taky krkolomně, i když to šlo x násobně jednodušeji.


- Junior Profil 
9. 5. 2020 17:18 Odeslat příspěvek
..... šulda
Návod mám napsán možná krkolomně, ale píši návody vždy jak slohové cvičení, aby tazatel netápal a vše měl jednoznačné. A pak jsem vůbec netušil, že ještě dnes lze na stránkách Opery najít odkaz na instalační soubory jar a jad miniopery.


- Kolemjdoucí Profil 
31. 3. 2021 11:12 Odeslat příspěvek
bobasso, díky!
Mám kromě dotykáče pořád starou dobrou Nokii E52 (druhou v pořadí) a internet mi cca před půl rokem na ní přestal chodit. Díky tvým radám už zase funguje. Jsi jednička :-)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1, 2, #
Stránka 2 z 2 [ Příspěvků: 21 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies