MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Jak vyčerpat kredit O2

Offline - Junior Profil 
19. 7. 2020 12:22 Odeslat příspěvek
Mám předplacenou kartu O2. Aby mi kredit nepropadl, tak musím dobíjet 300 Kč jednou za půl roku. Nicméně ještě mám služební telefon, který mi stačí na všechny hovory a internet. Takže ze soukromého kreditu neutratím vůbec nic, ale číslo si chci nechat. Občas někdo zavolá.
Nevíte někdo jak by se dal kredit utratit?
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
19. 7. 2020 12:54 Odeslat příspěvek
nejaka charita?


Offline - Junior Profil 
19. 7. 2020 13:04 Odeslat příspěvek
Tak jednak se dají zaslat DMS, dá se platit v MHD za jízdenku, dá se dobít účet na ulož.to. Já sem kupoval přes m-platbu vstupenky na hokej.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 7. 2020 13:21 Odeslat příspěvek
Je pravda, ze dobrocinosti se meze nekladou, ale proc vymyslis, jak utratit kredit, ktery nevyuzijes a misto toho cislo neprevedes jinam, kde tolik neutratis?
Namatkou Kaktus za 50Kc na rok.


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 7. 2020 13:30 Odeslat příspěvek
Číslo se dá při nejhorším převést jinam a požádat a vrácení peněz za kredit. (pak se může převést klidně zpět).
Jinak kredit na předplacenkách utracim za parkování a pod, nebo za nějaké šikovné aplikace v Google play. Na uloz.to a podobné to moc výhodné není.


Offline - Junior Profil 
19. 7. 2020 13:57 Odeslat příspěvek
Díky za rady. Poslal jsem nějaké DMS na psí útulek. Převedení na jiného operátora a požádání o vrácení peněz je dobrý tip, to mne nanapadlo.


Offline - Pokročilý Profil 
19. 7. 2020 14:43 Odeslat příspěvek
Pro zachování čísla je asi nejlepší Kaktus kde stačí 1x za 12 měsíců dobít 50kč. Nulový tarif od Vodafone už začínají rušit resp. zavádí se tam nějaký paušální poplatek tak asi ten Kaktus bude ideální. Nebo si nechat zadarmo poslat předplacenky T-mobile a Vodafone a podle platnosti (T-mobile má 12 měsíců Vodafone nevím) tak číslo převádět mezi jednotlivými operátory a člověk nemusí zaplatit ani korunu.


Offline - Junior Profil 
19. 7. 2020 17:40 Odeslat příspěvek
Ještě poznámka.
V internetbankingu některých bank (např. FIO), na terminálech Sazky, terminálech partnerů, prodejnách (se zavěšenými kartičkami, např. Tesco) a v bankomatech by mělo být ještě nyní minimum 200,- Kč.

Mám to nějak obdobně, se soukromým (navíc sekundárním) číslem a firemním telefonem.
Také mi kredit O2 nabývá, srazím ho občas nějakými DMS nebo zaplacením nějaké služby.

http://www.platmobilem.cz/pro-verejnost
https://www.supraphonline.cz/napoveda-m ... latby.html


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 7. 2020 19:07 Odeslat příspěvek
Ani teda nevím jestli jde kaktus dobíjet přes bankovní účet nebo sazka terminál, ale jde to přes jejich web jakoukoliv kreditkou. Rychle a jednoduše (a od 50 Kč)


Offline - Moderátor Profil 
19. 7. 2020 19:49 Odeslat příspěvek
přes bankovní účet jde a Sazka terminál taky, volba T-Mobile


Offline - Mírně pokročilý Profil 
19. 7. 2020 19:54 Odeslat příspěvek
jirkajiri píše
Díky za rady. Poslal jsem nějaké DMS na psí útulek. Převedení na jiného operátora a požádání o vrácení peněz je dobrý tip, to mne nanapadlo.


Třeba na nulový tarif ČEZu, stačí jednou za 3 měsíce poslat textovku a to jsou (zatím) veškeré náklady na udržení čísla. Vrácení kreditu je teď novinka a je to právě super, že člověku odpadají tyto starosti. Dříve ty operátorské svině jednoduše všechny předplacenkáře, kteří nepostřebovali kredit, okrádali. V dávných dobách to šlo ještě tak, že člověk převedl předplacenku na paušál, kredit se mu převedl do přeplatku, o jehož vrácení šlo požádat, a pak číslo hned zrušit. Člověk přišel "jen" o peníze za ty dny, kdy měl ten paušál - dříve bývaly velmi nízké nebo nulové paušálu docela běžné, ne jak dneska. A pokud měl na předplacence několik tisíc (tenkrát běžná věc), tak to bylo výhodné. Ovšem pokud nechceš rušit číslo, tak je tato možnost bezpředmětná.


Offline - Moderátor Profil 
20. 7. 2020 10:07 Odeslat příspěvek
lokomot1 píše
Číslo se dá při nejhorším převést jinam a požádat a vrácení peněz za kredit. (pak se může převést klidně zpět).
Jinak kredit na předplacenkách utracim za parkování a pod, nebo za nějaké šikovné aplikace v Google play. Na uloz.to a podobné to moc výhodné není.

Jak takové vrácení peněz za kredit vlastně probíhá? Zajímá mě ideálně konkrétně T-Mobile. To ty peníze pošlou na bankovní účet? Děkuji.

EDIT: Odpovím si sám. Nakonec jsem se zeptal přes Messenger operátora, ale nečekal jsem, že bude potřeba něco někam fyzicky posílat.

Přílohy

Screenshot_20200720-115017_Messenger.jpg
Screenshot_20200720-115017_Messenger.jpg
[ 192.34 | Zobrazeno 134 krát ]




Naposledy upravil peta809 dne 20. 7. 2020 10:52, celkově upraveno 1


Offline - Junior Profil 
20. 7. 2020 10:35 Odeslat příspěvek
hauzz píše
Nulový tarif od Vodafone už začínají rušit resp. zavádí se tam nějaký paušální poplatek...

Nějaký zdroj? V posledních 5 vyúčtováních o tom nemám žádnou informaci.


Offline - Junior Profil 
20. 7. 2020 11:42 Odeslat příspěvek
Ještě popis vrácení kreditu u Vodafone, ale simkartu asi nepožadují vrátit:
https://www.vodafone.cz/pece/osobni-a-f ... tu/?page=1


Offline - Mírně pokročilý Profil 
20. 7. 2020 12:57 Odeslat příspěvek
Lexx píše
hauzz píše
Nulový tarif od Vodafone už začínají rušit resp. zavádí se tam nějaký paušální poplatek...

Nějaký zdroj? V posledních 5 vyúčtováních o tom nemám žádnou informaci.

Tipuji, ze jde o prevadeni FIREMNICH uzivatelu na zpoplatnenou variantu.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 25 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies