MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

iPhone 11/Pro/Pro Max - obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
7. 3. 2021 12:25 Odeslat příspěvek
Mám nově iPhone 11. Měl bych dotazy ke klasickým SMSkám.
1) Při úvodním nastavování iPhonu jsem si přenesl ze stávajícího Androidu SMS (přes WiFi). U všech SMS se mi ale nastavil stejný datum a čas, ne od nejnovějších po nestarší (stejně jako to mám v tom Androidu). Pomůže ty SMS přenést přes PC iTunes?

2) Zjistil jsem, že časy odeslání/přijetí u jednotlivých SMS se ukáží po přejetí prtem doleva. Jak ale zjistím datumy přijetí/odeslání jednotlivých SMS?

3) Když otevřu zprávy a překlopím telefon naležato, obraz se otočí. Když ale začnu psát novou SMS (objeví se klávesnice) a překlopím telefon, obraz se už neotočí. Má to tak být? Překlápění obrazu mám zapnuté.
Díky.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
7. 3. 2021 13:09 Odeslat příspěvek
2) Časy a data odeslání nebo přijetí jsou vidět vždy přímo nad konkrétní zprávou, není potřeba nikam přejíždět prstem.

3) Nemá. Normálně se obraz otočí.


Offline - Junior Profil 
7. 3. 2021 19:29 Odeslat příspěvek
masOn:
2) Myslím klasické SMS, ne iMessage. Já nad zprávami nic nemám (iOS 14.4), viz tento návod.


Offline - Junior Profil 
8. 3. 2021 05:45 Odeslat příspěvek
Běžně bývají počáteční datum a čas zobrazeny mezi konverzacemi:

Obrázek

U textovek, které byly importované v jediném čase, to samozřejmě moc dobře vidět nebude, ale nové konverzace už budou časovou značkou uvozeny. Platí to jak pro iMessage, tak pro klasické SMS.


Offline - Junior Profil 
8. 3. 2021 17:18 Odeslat příspěvek
Díky Majkle. Počítal jsem, že při importu těch SMS z Androidu v nich bude zaimplementován i jejich datum a čas. Dále dotaz, jak se provádí záloha SMS na iOS? počítám, že na iCloud se nezálohují (alespoň jsem tam nenašel záložku SMS). Přes PC v iTunes je zálohovat asi lze, ale provede se záloha celého telefonu (nemohu vybrat jen SMS). Díky.


Offline - Junior Profil 
8. 3. 2021 18:25 Odeslat příspěvek
Vse jede do cloudu. Nemusis se obavat.
Jen tam musis mit zaskrtle messages.


Offline - Junior Profil 
8. 3. 2021 20:28 Odeslat příspěvek
Je to tak; iCloudí záloha probíhá pro všechny zprávy; SMS i iMessage.


Offline - Junior Profil 
9. 3. 2021 11:32 Odeslat příspěvek
Stačí mít zapnuté toto a celý obsah zpráv (iMessage+SMS) se ti bude zálohovat na iCloud

Přílohy

messages.jpg
messages.jpg
[ 104.64 | Zobrazeno 50 krát ]




Offline - Junior Profil 
12. 3. 2021 17:21 Odeslat příspěvek
Přátelé, ještě dotaz k oznamování SMS. Lze nastavit, aby na zamykací obrazovce u oznámení nové SMS se nezobrazovalo od koho je (tedy aby bylo skryté jméno)?

Přílohy

Zprávy.jpg
Zprávy.jpg
[ 32.33 | Zobrazeno 1737 krát ]




Offline - Junior Profil 
12. 3. 2021 18:41 Odeslat příspěvek
Ano, samozrejme ze jde. I my s iPhonem mame nemanzelsky sex :D
Nastaveni:notifikace: zpravy a tam uz si to natukej.


Offline - Junior Profil 
12. 3. 2021 20:52 Odeslat příspěvek
SerifJohn: Tam jsem na to koukal, ale nenašel jsem kde se nastavuje, aby odesílatel nebyl vidět.

Přílohy

SMS.jpg
SMS.jpg
[ 45.81 | Zobrazeno 1657 krát ]




Offline - Junior Profil 
13. 3. 2021 07:37 Odeslat příspěvek
Víc úrovní skrytí už není, jméno je bohužel u textovek vidět pořád. U kontaktů, kde by to mohlo vadit, doporučuju buď přejmenovat (jak za starých časů), nebo používat jiný komunikační kanál: u messaging aplikací třetích stran se v zamknutém stavu neobjeví nic víc než výmluvné "Notification".


Offline - Junior Profil 
13. 3. 2021 10:12 Odeslat příspěvek
Lze jednoduse nastavit, ze nebude viditelna na lockscreenu. To je asi nejlepsi reseni.

A nebo vypni proste show previews ;)


Offline - Junior Profil 
13. 3. 2021 13:20 Odeslat příspěvek
I když se vypne "Show Previews", jméno odesílatele zprávy je vidět — proto to tu řešíme.

Pokud to nebylo jasné už z tohoto screenshotu, tady snad bude:

Příloha
IMG_7274.JPG
IMG_7274.JPG
[ 64.08 | Zobrazeno 50 krát ]



Offline - Junior Profil 
13. 3. 2021 14:35 Odeslat příspěvek
Pisu toto.
Viz:

https://www.leawo.org/tutorial/how-to-n ... -1387.html

Step 2 Turn off "Show on Lock Screen" to disable name displaying on lock screen.

Pak se ukaze jen ze prisla sms a ne od koho a co.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Další stránka
Stránka 11 z 13 [ Příspěvků: 185 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies