MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Plné úložiště Samsung Galaxy S20 Ultra 5G 128GB

Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 3. 2021 00:07 Odeslat příspěvek
Ahoj, mám problém s následujícím telefonem.

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G 128GB
SM-G988B/DS
Verze systému Android 10.0
Verze základního pásma G988NKSU1ATBY
Verze jádra 3.18.35+
Číslo sestavení MMB29K.G9700FXXU1APF0

Za měsíc užívání mi systém hlásí plné úložiště a chod zařízení není plynulý. V telefonu jsou nainstalované 2-3 aplikace proti výchozímu obsahu. Analýzou využité kapacity jsem nezjistil nic podezřelého. Přibližně 1,23GB je v aplikacích, 100,23MB jsou média (obrázky), videa, zvuk je na 0 a kategorie jiné hlásí 296kB. Data uložená v mezipaměti zobrazuje 3,77MB. Něco zabírá asi systém, ale určitě to nebude 99% zbylé kapacity. Aktuálně mi ukazatel hlásí využito 111GB z 128GB

Dočasné pomáhá tovární nastavení, avšak problém se dostavuje přibližně po měsíci opětovně. Vyzkoušel jsem pro účely vyloučení problémů s Google účtem vytvořit nový login (nepomohlo).

Neřešil někdo něco podobného?
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
16. 3. 2021 08:26 Odeslat příspěvek
Co si tam doinstalováváš za aplikace a telefon jsi koupil nový? To není CZ distribuce, že?


Offline - Junior Profil 
16. 3. 2021 09:03 Odeslat příspěvek
Můžeš udělat screen úložiště a informace o software hned po továrnu a telefon neprihlašuj k žádnému účtu,pouze přeskoč všechno ohledně prvotního nastavení a obnovy telefonu.
Jakým způsobem děláš továrko?


Offline - Junior Profil 
16. 3. 2021 09:24 Odeslat příspěvek
V podrobných informacích musíš mít info, co/kde zabírá v úložišti... Blbej dotaz - je to originál.mobil - není to fake s malou vnitřní pamětí?


Offline - Junior Profil 
16. 3. 2021 12:28 Odeslat příspěvek
Dobrá otázka.Kde jsi k telefonu přišel a nebyl podezřelé levný?


Offline - Junior Profil 
16. 3. 2021 13:59 Odeslat příspěvek
Ono stačí jen jedna maličkost, jestli má na google 100 GB fotek a videí, ty se postupně stáhnou přes WIFI do mobilu, což by odpovídalo postupnému zaplnění paměti... Zatím fotky nejsou omezené velikostně.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 3. 2021 23:50 Odeslat příspěvek
orgasmic píše
Co si tam doinstalováváš za aplikace a telefon jsi koupil nový? To není CZ distribuce, že?


Instagram, Messenger. Nic víc. ;-)

-- 17. 3. 2021 00:53 --

Kitt2002 píše
Můžeš udělat screen úložiště a informace o software hned po továrnu a telefon neprihlašuj k žádnému účtu,pouze přeskoč všechno ohledně prvotního nastavení a obnovy telefonu.
Jakým způsobem děláš továrko?


Tovární nastavení dělám přes Recovery režim-Wipe data (factory reset).

Požadované obrázky jsou zde těsně po resetu. Všiml jsem si, že v telefonu píše využití cca 16GB, ale po připojení k PC je volná kapacita pouze 1,6GB.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

-- 17. 3. 2021 00:54 --

szantus píše
V podrobných informacích musíš mít info, co/kde zabírá v úložišti... Blbej dotaz - je to originál.mobil - není to fake s malou vnitřní pamětí?


Doložil jsem fotografie analýzy využití úložiště... Netuším, zda je originál. Koupil jsem ho z druhé ruky. Je možnost nějak ověřit?

-- 17. 3. 2021 00:56 --

Kitt2002 píše
Dobrá otázka.Kde jsi k telefonu přišel a nebyl podezřelé levný?


Ano, byl dosti levný a telefon jsem zakoupil z druhé ruky...

-- 17. 3. 2021 00:57 --

KrylP píše
Ono stačí jen jedna maličkost, jestli má na google 100 GB fotek a videí, ty se postupně stáhnou přes WIFI do mobilu, což by odpovídalo postupnému zaplnění paměti... Zatím fotky nejsou omezené velikostně.


Ne, opravdu se z Google účtu nic netahá. Vyzkoušel jsem pro tyto účely založit úplně čistý account, kde nebyla ani čárka. Zasílám fotografie ještě před resetem.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Offline - Pokročilý Profil 
17. 3. 2021 00:05 Odeslat příspěvek
Úroveň zabezpečení 1.února 2020 je špatně. Odnes to někam do prodejny mobilů nebo servisu kde tomu rozumí jestli se ti na to můžou kouknout co to máš.


Offline - Moderátor Profil 
17. 3. 2021 00:50 Odeslat příspěvek
@superzoom
zda máš originál zjistíš přes IMEI v servisu nebo na info Samsungu
IMHO podle mě tohle originál Samsung není


Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 3. 2021 09:09 Odeslat příspěvek
Vyzkoušel jsem prohnat IMEI nějakou DB na internetu a toto mi to vyhodilo.

Obrázek


Offline - Pokročilý Profil 
17. 3. 2021 09:15 Odeslat příspěvek
IMEI se dá přepsat

Zkus zaktualizovat soft co ti to napíše, máš rok starou a Samsung pritom aktualizuje minimálně jednou za 3 měsíce.


Naposledy upravil polda dne 17. 3. 2021 11:02, celkově upraveno 1


Offline - Junior Profil 
17. 3. 2021 09:22 Odeslat příspěvek
Pokud je to fake, tak IMEI nic neřeší - může být z obšlehlé z pravého mobilu (a počítá se s tím, že se nikdy nepotkají ve stejné zemi/síti), zatím jsem padělek vždy rozeznal na první "pohled" - zpracování hran, kvalita displeje, výstup z fotoaparátu... Pro laika je nejednoduší, když je k tomu krabička - na té je to poznat nejlépe (ale ne vždy - může být z originálu - proto se s orig.krabičkama velmi živě kšeftuje).
Ještě možnost že to je přeflešovaná tzv. živá maketa (originál, ale ne pro běžný prodej/použití) - ty občas měli menší paměť (buď na ní pouze běží video-reklamní smyčka v obchodě, nebo je vystavena pro vyzkoušení na pultech).
Doporučím návštěvu autorizovaného servisu, tam to pozná i holka na vstupní recepci...


Offline - Junior Profil 
17. 3. 2021 11:12 Odeslat příspěvek
napis polozku alebo ukaz verzie od operatora,zistime z ktorej krajiny to mas.


Offline - Administrátor Profil 
17. 3. 2021 11:26 Odeslat příspěvek
Tak dle pásma je to South Korea.

Btw. "makety" většinou neměli celullar modul, takže z nich nešlo volat. Jde volat z tohoto telefonu?
Stáhni appku CPU-Z a hoď sem screeny.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
17. 3. 2021 14:37 Odeslat příspěvek
Posílám výpis.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, #  Další stránka
Stránka 1 z 2 [ Příspěvků: 29 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies