MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Samsung S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G - obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
19. 3. 2021 11:56 Odeslat příspěvek
Dneska jsem opet vyrazil se psem ven a na prakticky stejnych mistech jsem delal zase fotky a i kdyz jsem daval ruzna nastaveni, optim. sceny on/off, ale i dalsi, tak opet byl pes, ale i pozdeji treba budovy strasne tmave a musel jsem to posuvnikem prisvetlit.
Poslední příspěvek


Tento příspěvek byl označen jako off-topic. Klepněte pro zobrazení příspěvku.


Offline - Junior Profil 
19. 3. 2021 12:22 Odeslat příspěvek
Když fotíš proti světlému pozadí, nebi a podobně, tak si zamkni fokus na focený objekt, třeba toho psa, foťák zaostří podle něho. To není o automatice nebo optimalizaci scény. Zamčení fokusu snad nemusím popisovat?


Offline - Junior Profil 
19. 3. 2021 14:42 Odeslat příspěvek
Tohle jsem delal. Fokus, kdyz uz musim ostrit, tak vzdycky zamykam, protoze se dost rychle, pokud ho nezamknes, zase vypne. A stejne to je pak tmave.


Offline - Junior Profil 
19. 3. 2021 14:45 Odeslat příspěvek
Snad nebude vadit, ze sem hodim dotaz pro pripadne zajemce...

Pokud by mel nekdo zajem, vymenil bych svou Ultru za klasickou S21. Vice do zprav. Diky.


Offline - Junior Profil 
19. 3. 2021 21:20 Odeslat příspěvek
Chci se jeste zeptat...napr. u S10 byl AOD, resp. velikost toho pisma hodin skoro o pulku tenčí. U s21U jsou hodiny nejak tučné. Dival jsem se i do galaxy store, ale nenasel jsem. Poradi nekdo?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
20. 3. 2021 14:00 Odeslat příspěvek
Sateza píše
Dneska jsem opet vyrazil se psem ven a na prakticky stejnych mistech jsem delal zase fotky a i kdyz jsem daval ruzna nastaveni, optim. sceny on/off, ale i dalsi, tak opet byl pes, ale i pozdeji treba budovy strasne tmave a musel jsem to posuvnikem prisvetlit.


Pri klasickem foceni, se na tohle pouzije napr. blesk, ruzne odrazove desky atd...


Offline - Junior Profil 
20. 3. 2021 14:10 Odeslat příspěvek
stoupa88
PROBOHA UŽ HO NECH, NEBO TOHO PSA TEN FOTOGRAF TĚMA DĚSNEJMA PROCHÁZKAMA UTEJRÁ :lol: :lol:


Offline - Junior Profil 
20. 3. 2021 16:51 Odeslat příspěvek
Stoupa: nemyslis si, ze fotit v prakticky slunecny den na vzdalenost odnobjektu cca 4 metry je tak nejak zbytecne a o nicem?

Renek: nevim, jestli ve tvem prispevku opet necitim ironii a pokus o dotceni, ale neboj, pes se prochazkama urcite neutyra a ja taky ne. Jsem zvykly behat ultra maratony po horach a jsem po covidu, takze zatim jen prochazky kvuli plicim a dechu.


Offline - Junior Profil 
20. 3. 2021 19:32 Odeslat příspěvek
Sateza píše
...tak opet byl pes, ale i pozdeji treba budovy strasne tmave a musel jsem to posuvnikem prisvetlit.


Mám to samé. Udělám fotku z okna a budovy a ulice jsou v porovnání s oblohou nepřirozeně tmavé. Plus problém číslo 2: nějak špatně se mi ostří na blízko. Zkoušel jsem dnes pupen od stromu a buď se nezaostřil vůbec, nebo se zaostřil ale za cenu masakrálního bokehu...Taky jsem zkoušel různě čachrovat s nastavením, ale bylo to tak nějak na stejno. Jakoby ten foťák nechápal o co mi jde:)

U S10e to vždycky hned pěkně zaostřilo

ale udělal jsem s tím zatím pár fotek...je brzo na nějaký závěry


Offline - Junior Profil 
21. 3. 2021 08:10 Odeslat příspěvek
kecate o nicem, hodte sem fotky s exifem at je videt co ste a jak fotili...takhle se neda nic posoudit ani radit. Treba nevite nic o mereni expozice a pri dane scene cekate od mobilu nemozne co by nedal ani profi kompakt nebo zrcadlovka. Proste ukaz foto...


Offline - Junior Profil 
21. 3. 2021 09:00 Odeslat příspěvek
jj je to možný (doufám). Zatím fotku nedám, ještě si s tím chci trochu pohrát. Nicméně nesrovnávám se zrdcadlovkou ale s Galaxy S10e co jsem měl předtím...Prostě vidíš berušku, přijdeš k ní, telefon zaostří a je to. Vše na automatiku, žádné nastavování a složité vymýšlení. Samozřejmě je těch fotek třeba 5 a 4 hned vyhodíš...
Ale je tam ostrá beruška a kolem vidět i stonky trávy trochu...

Včera jsem taková "makra" zkoušel různě asi hodinu a je to prostě nějaký divný.

Ale víšco, já už tu S10e nemám. Čili kldině je možný že kdybych to v reálném čase zkusil a porovnal, že by se ukázalo, že to je trochu jinak ...

Uvidím za pár dní


Offline - Junior Profil 
21. 3. 2021 09:15 Odeslat příspěvek
Tahle diskuze už není o S21 jako takovém, ale hromada stránek furt dokola o tom jak fotí a porovnávání fotek. Je to nuda. Je to jako koukat nonstop na jeden film. Dva se tu baví dokola o foťáku na dvaceti stránkách, stejně nic nevyřeší a když už to vypadá, že se tu budou probírat postřehy a dotazy z jiného soudku, tak se přidá třetí trouba co debatu o fotkách zase otevře, ty dva se zas probuděj a jede to nanovo. Tohle téma má název OBECNÁ DISKUZE a pokud se tady chce někdo věnovat pouze foťáku, pak prosím založte nové téma Samsung S21 5G, S21+ 5G, S21 Ultra 5G - JAK FOTÍ a dejte konečně prostor tomuto tématu a něčemu jinýmu než je focení. :oboze


Offline - Junior Profil 
21. 3. 2021 09:26 Odeslat příspěvek
Pouzivate nekdo u VDF 5G ? Nezlobi Vas volani ? Obcas neni par sekund nic slyset, vetsinou treba kolem 10. sekundy hovoru, (dle Netmonster po preladeni z 4G+5G na samotny 4G) ??


Offline - Junior Profil 
21. 3. 2021 10:41 Odeslat příspěvek
Capita ... ja mel S10+ 2roky a jak pises ze si mel 10e a zmack si spoust na auto a vyfotil si berusku ..zrejme zblizka tak makro ani ma byvala S10+ nemela zdaleka takove jak ma S21U ... tak co tu pises za pohadky .. S10e byla nejslabsi S10 .....
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 222  Další stránka
Stránka 95 z 222 [ Příspěvků: 3326 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies