MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Google Pixel 5 a 4a 5G: informace

Offline - Junior Profil 
18. 7. 2021 20:47 Odeslat příspěvek
Snažím se to také sledovat, když se dostanu do oblasti, kde by mělo být 5G. Ale zatím všude jsem viděl na liště jen 4G. Nemyslím, že by to byla chyba Googlu, spíš si myslím že by nebylo na škodu optat se operátora. Také mám Vodafone.
Ale rád si poslechnu názory a zkušenosti i ostatních.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
19. 7. 2021 06:35 Odeslat příspěvek
Pokud mas jen EDGE, tak marne patras po 5G... kde je 5G, musi bejt 4G.


Offline - Junior Profil 
19. 7. 2021 07:14 Odeslat příspěvek
Možno zle vidím,ale u Vodafone nevidím Pixel ako podporovaný mobil na 5G

P.S. A vlastne ani O2 a Tmobile :pozor
Takže Pixel len na parádne fotky :tleskani


Naposledy upravil bumbummelon dne 19. 7. 2021 11:11, celkově upraveno 1


Offline - Kolemjdoucí Profil 
19. 7. 2021 09:42 Odeslat příspěvek
5G nenaskočí. Vodafone u Pixelů nepodporuje.
Nechybí mi to, ale je to slabina.


Offline - Junior Profil 
19. 7. 2021 10:45 Odeslat příspěvek
Upřímně řečeno, 4G je pro moje používání naprosto dostatečné, ale stejně nerozumím úplně tomu, že když zařízení je schopno 5G přijímat, proč ho operátor neposkytne?


Offline - Junior Profil 
19. 7. 2021 12:28 Odeslat příspěvek
Asi to neumi to pseudo 5G co tu mame...


Offline - Junior Profil 
18. 9. 2021 12:13 Odeslat příspěvek
Ahoj, nějaké novinky ohledně podpory 5G na Pixelu 5? Nechal jsem si u o2 zapnout podporu u paušálu, protože na baráku vedle je vysílač. A ani po 48h 5G nevidím. Frekvenci n77 co tu mám ten telefon podporuje a na podpoře o2 mi nenapsali ani ň, že by to nemělo fungovat (vím, že Pixel není na stránce jako podporovaný telefon, ale těch podporovaných už tam chybí fakt hodně). Těšil jsem se, že zruším FUP na jeden test a ono nic :( :D


Offline - Junior Profil 
18. 9. 2021 20:24 Odeslat příspěvek
Nedávno jsem byl v Německu, myslel jseem si že se alespoň tam připojí na 5G, ale nepřipojil. Že by to bylo SIMkou, to asi ne, tak nevím. I v Německu jsem byl samozřejmě na Vodafonu, německém.


Offline - Junior Profil 
19. 9. 2021 09:33 Odeslat příspěvek
Mám Pixel 5 z Německa a v CZ na T-Mobile se mi 5G ještě nikdy nezobrazilo....né, že bych to nějak prožíval, ale je to prostě fakt.


Offline - Junior Profil 
26. 9. 2021 07:22 Odeslat příspěvek
Zrovna včera jsem zjistil, že u T-Mobile CZ je možno aktivovat e-sim bez návštěvy pobočky. Sice oficiálně Pixel 5 není mezi podporovanými telefony u T-Mobile CZ, ale aktivace se zdařila během 10 minut v klidu….používáte někdo spojení Pixel 5-T-Mobile CZ - esim? Jaké máte zkušenosti?


Offline - Junior Profil 
26. 9. 2021 08:21 Odeslat příspěvek
Vzhledem k tomu, že i u Kaktusu kvůli eSIM netřeba nikoho navštěvovat a vše vyřešíte v online samoobsluze, tak u mateřského T-Mobilu mi to přijde jako samozřejmost. Přiznávám, že doteď jsem neměl potuchy, že operátor musí kvůli eSIM daný telefón přímo podporovat. Měl jsem za to, že eSIM je už standard stejně jako mini SIM, micro SIM, nano SIM a netřeba ještě zvlášť řešit podporu určitého telefonu operátorem. Když jsem kupoval Pixel 4a, tak jsem teda žádnou kompatibilitu neřešil, jen jsem se ujistil, že můj operátor podporuje eSIM :D. A jaké byste chtěl znát zkušenosti s používáním eSIM? V používání rozdíl mezi eSIM a standardní fyzickou SIM žádný není. Jediný asi rozdíl oproti klasickým SIM, který jsem zaznamenal, že defaultní PIN1 u Kaktusu je 0000 a kód PUK1 jsem musel řešit přes online chat :-)


Offline - Kolemjdoucí Profil 
26. 9. 2021 08:32 Odeslat příspěvek
U T-M i Kaktusu je ovšem problém, že ten QR kód na stažení eSIM profilu je pouze dočasný. U Vdf dostaneš papírovou kartičku s QR kódem, a tam budeš mít eSIM trvale, eSIM profil můžeš stáhnout do telefonu přes to kdykoliv.


Offline - Junior Profil 
29. 9. 2021 11:02 Odeslat příspěvek
Co by mě vlastně mělo motivovat, abych vyndal z telefonu klasickou plastovou SIM a nahradil si ji e-sim? Nějak mi to asi uniká.


Offline - Junior Profil 
29. 9. 2021 11:44 Odeslat příspěvek
Můj důvod je hlavně bezpečnost. Mám iPhone a eSim - když by mi telefon někdo ukradl, mohu ho trackovat, protože simku nevyndá a nezahodí. Mohu telefon na dálku vymazat atd. Pokud nezná můj kód, ani nezapře airplane. Zloděj proste získá bezcenné těžítko.


Offline - Junior Profil 
29. 9. 2021 11:46 Odeslat příspěvek
Ve tvém případě to důvod nemá.

czhook: Vždy mě zajímalo jak si všichni to trackování představují. Aplikace ti ukáže akorát okruh v průměru desítek metrů, takže ve městě to bude stěží vystopovatelné a když bude signál někde v budově, ani nepoznáš v jaké.
A když si budeš myslet, že ten telefon má asi támhleten týpek po hodinovém sledování a vylučování možných to ho jako oslovíš, ukaž mi telefon? Zavoláš policii a ta s tebou bude hodiny čekat, kdo to asi tak může být? :D
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Další stránka
Stránka 7 z 16 [ Příspěvků: 229 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies