MobilMania.cz

Přihlásit se




Náhrada za Blackberry KeyOne

Offline - Kolemjdoucí Profil 
10. 8. 2021 18:31 Odeslat příspěvek
Už skoro čtyři roky mám Blackberry Key One a jsem s ním velmi spokojen. Bohužel, už nějakou dobu nemá aktualizace a navíc v poslední době podezřele přibylo míst, kde jedu jen na edge- asi jak operátoři přechází na LTE a 3G vypínají :?: Takže přišel čas začít se poohlížet po novém.

Nutné požadavky:

- Android
- HW QWERTY klávesnice
- LTE

"Nice to have" požadavky:

- Cena do 20 tisíc cca
- Co nejdelší podpora
- Pokud možno ne-čínský systém, čistý Android je plus
- Dostupnost flip pouzdra, jehož zavření zamkne telefon - super věc u Key One
- Velikost zhruba jako ten Key One

Zkoušel jsem tady v databázi dát vyhledat telefony s HW QWERTY klávesnicí, ale našlo mi to jen jeden a to navíc tu klávesnici vůbec neměl, asi to mají nějaké rozbité :?:

Díky za tipy!
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
10. 8. 2021 19:29 Odeslat příspěvek
Asi nezbyde, než znovu vybrat nějaké Blackberry... Nevím o jiném smartphone s androidem, který by měl hw klávesnici.


Offline - Junior Profil 
10. 8. 2021 20:21 Odeslat příspěvek
Nějak nechápu tu poznámku o 3G. Keyone má normálně LTE, které dneska funguje. Spíš asi problém s modemem na tom telefonu, ne s operátorem.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 8. 2021 07:49 Odeslat příspěvek
Alpha: Já mám KeyOne, který opravdu LTE ještě nemá (řešil jsem to i při koupi, že ho nemá). Pár měsíců poté přišel Key2, který LTE už měl.

Sentry: Jenže ty už se nevyrábí, ne? Jediné co jsem našel je bazarový Key2, ale to je tři roky starý model a aktualizace už taky asi nemá (?) Pak jsem našel nějaké zmínky o Key3 co měl být v první půli 2021, ale je srpen a kde nic tu nic :-/


Offline - Junior Profil 
11. 8. 2021 08:30 Odeslat příspěvek
Tak buď budeš čekat, jestli BlackBerry nějaký nový telefon v dohledné době vypustí, nebo se smíříš s faktem, že hw klávesnici mít nebudeš a v tu chvíli už máš celkem slušný výběr dle tvých požadavků (jen s tou velikostí jako KeyOne to bude problém).


Offline - Junior Profil 
11. 8. 2021 10:16 Odeslat příspěvek
lemming: Jako spokojený uživatel BlackBerry Passport se obávám, že budeš rád, pokud vůbec seženeš nějaké zařízení s HW klávesnicí. Na "nadstavbu" typu flip pouzdro, které zavřením uzamkne telefon, jak píšeš, bych se raději už vůbec netěšil.

Onward Mobility, kteří by měli vyrábět nové 5G mobily BB, mají již teď zpoždění s jejich uvedením na trh. Oficiálně to mělo být do konce 1.pololetí 2021.

Teď se na Crackberry.com objevila nový článek obsahující link na Pre-Commitment program (https://www.onwardmobility.com/waitlist/), kde se můžeš zaregistrovat.
Vzhledem k tomu, že registrovaní uživatelé mají údajně mít ještě možnost ovlivnit vlastnosti a funkce telefonu, se obávám, že od uvedení aspoň jednoho telefonu na trh jsme ještě hodně daleko. :-(

Osobně odhaduji jako reálnější konec 1.pololetí 2022.

Pokud nebudeš chtít čekat do té doby, máš 2 možnosti, a to:
1. Unihertz Titan - kopie BB Passport, již v prodeji
2. na Kickstarteru nebo podobné stránce byla kdysi nabídka na slider s HW klávesnicí - podobný jako někdejší originální Nokie řady myslím N. Ten už se také prodává. Hledal jsem odkaz, ale asi jsem si ho neuložil. Snad Ti pomůže aspoň toto.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 8. 2021 12:00 Odeslat příspěvek
KeyOne samozřejmě LTE má. LTE už měly i předchozí BB10 zařízení (Passport a starší). Nějak nechápu, co máte za verzi bez LTE. Asi máte něco rozbitého. Sám jsem KeyOne používal v síti O2.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 8. 2021 12:51 Odeslat příspěvek
Sentry: HW QWERTY klávesnice je v nutných požadavcích. Bez ní je pro mne telefon prakticky nepoužitelný.

Ještě mi teď došlo, že jsem zapomněl na jeden požadavek s velmi vysokou prioritou: čtečku otisků prstů. Ale to má dnes snad každý trochu lepší telefon.

jiri.filip: Díky za shrnutí. Je to bída. S různými p*čovinkami jako by se roztrhl pytel ("průstřely", úzké a vysoké telefony, ohebné displeje, ...), ale základní užitečné věci nikdo nedělá i když je po nich poptávka. Svět se asi definitivně zbláznil :-(

mberd: Ty jo. Tak jsem to ještě prozkoumal a ve specifikacích fakt je. Prohrabal jsem se menu a našel jsem preferované mobilní sítě, kde jsem měl z nějakého důvodu zaškrtnuté "3G/2G". Přepnul jsem na "4G/3G/2G" a už mi to hlásí, že jsem na 4G :-O Přitom si jasně pamatuju, jak jsem při koupi řešil, že nemá LTE a že doufám, že se nerozšíří moc rychle. Nemohlo tam přijít při nějakém update? No, nevadí, sice vypadám jako blbec, ale jeden z problémů se zázračně vyřešil :-D

Děkuji všem za příspěvky! Celkově mě ale situace moc nepotěšila :-( Budu doufat, že se brzy objeví výrobce co bude chtít moje peníze. Leží na zemi, jen je zvednout.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 8. 2021 13:05 Odeslat příspěvek
Ma ho od výroby, žádný update. V té době by už bez LTE byl neprodejný s ohledem, kolik za něj BB chtělo peněz.


Offline - Junior Profil 
11. 8. 2021 14:10 Odeslat příspěvek
Co Unihertz Titan, případně má v listopadu jít na trh F(x)tec Pro¹
Jinak se prý chystá nové blackberry
https://www.techradar.com/news/blackberry-5g-2021


Offline - Junior Profil 
11. 8. 2021 14:21 Odeslat příspěvek
Koukni na toho Titána https://www.youtube.com/watch?v=a56d_VATDBY

Nebo tohle https://www.fxtec.com/


Offline - Junior Profil 
11. 8. 2021 18:16 Odeslat příspěvek
Ahojte, mám BlackBerry KEY2, aktualizace jsou nulové.
A také hledám náhradu za tento jinak skvělý tlf.
Tyto Vaše odkazy jsou super. Rád si přečtu, co poradíte ,lemmingovi.
Ty parametry co napsal, bych chtěl i já.
Jsem zvědavý, co kdo poradí.


Offline - Junior Profil 
12. 8. 2021 18:56 Odeslat příspěvek
Aspoň s funkčním LTE nemusíš tak rychle přecházet. Pokud ti telefon vyhovuje, kup novou baterku a používej ho dál. Samozřejmě, absence bezpečnostních aktualizací zamrzí, ale Keyone má dle specifikací Android 8.1, to není ještě taková tragédie...


Offline - Junior Profil 
30. 8. 2021 10:36 Odeslat příspěvek
Blackberry znovu ožije. Těšte se na HW klávesnici, Android a 5G

https://cdr.cz/clanek/blackberry-znovu- ... android-5g
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď

Stránka 1 z 1 [ Příspěvků: 14 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies