MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Mobil (Tablet) bez PWM a bez cenového stropu

Offline - Junior Profil 
9. 8. 2021 16:33 Odeslat příspěvek
Ludmila.Stanova píše
Rozdíl ve výkonu je spíše přes 30% a to už je dost. Naopak 90Hz displej je sice hezký, ale... 12 hodin denně koukáme do TN panelu počítače, v lepším případě IPS, ale stejně na 60Hz a budu řešit maličký displej mobilu?
A ty fotky? IMHO stejně hnusné z obou.

Rozhodně Nova 5T pořád patří mezi favority na výběr mobilu 100% bez PWM. A pokud někdo chce kompaktnější, tak jiná volba není.


Ak je pre niekoho benchmarkom TN monitor, tak potom nemá význam riešiť s dotyčným displeje :)
vormen píše
Ale je, iphone SE2020, mám ho a displej s True Tone je balzám na oči, foťák TOP, ale není to android :)


iPhone-y novšie ako 8 Plus používajú Temporary Dithering, ktorý na princípe podobnom PWM zaťažuje oči. Nie každý je na to citlivý, ale väčšina ľudí to pozoruje. Ešte raz, x-krát som to v tomto vlákne opakoval, dokonca pridával odkazy na zahraničné fóra, kde riešia iPhonisti novšie modely resp. kvôli spomínanej technológií ich nedokážu používať.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
10. 8. 2021 10:03 Odeslat příspěvek
SE mám jako druhý mobil. Ale to původní, vycházející z 5s. Tam je ještě displej 100% bez PWM v jakékoliv formě.


Offline - Pokročilý Profil 
11. 8. 2021 07:40 Odeslat příspěvek
Realme Narzo 30 5G je doma potvrzuji, zcela bez PWM, telefon je oproti Xiaomi/Redmi překvapivě svižný a hlavně funkční, výborná citlivost na signál, žádné výpadky wifi,BT, bezdrátové připojení k android auto. Zatím jediná výtka oproti lepším telefonům je absence olejofóbní vrstvy na displeji, strašně se patlá.


Offline - Pokročilý Profil 
11. 8. 2021 18:02 Odeslat příspěvek
Narto 30 5G perfektní na oči bez PWM, ALE ne to levnej telefon a nemá olejofóbní vrstvu. Většinou používám telefony vyšší střední nebo vlajky a tohle asi nepřekousnu, sice nebliká, ale je to tak upatlaný, že obraz je rozmazanej a na displeji jsou fleky. Už uvažuji na Motorolou G100, asi bude mít PWM, ale to bych asi přežil pokud bude nad 2000MHz a třeba až pod 20%, ale fatální dotaz, má olejofóbní vrtstvu? Vzede. k ceně by tam být mohla.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
11. 8. 2021 18:15 Odeslat příspěvek
Tu vrstvu tam můžeš aplikovat sám ne?
https://www.sunnysoft.cz/zbozi/086PDS-002/polywatch-protector-ochranna-kryci-vrstva-na-displeje-a-sklo-s-technologii-nano-tech-sealing.html


Offline - Pokročilý Profil 
11. 8. 2021 18:30 Odeslat příspěvek
to by byla pecka, má s tím někdo zkušenost?


Offline - Pokročilý Profil 
12. 8. 2021 08:16 Odeslat příspěvek
Takže telefony bez PWM s procesorem Dimensity mají problém při používání Android Auto a to, že se po odpojení USB kabelu resp. i po odpojení bezdrátového AA, sekají a lagují a jediné řešení je restart telefonu. Tak nevím co pro moje zdraví bude lepší, blikající displej, nebo stokrát denně restart telefonu :D


Offline - Junior Profil 
12. 8. 2021 13:29 Odeslat příspěvek
když volíš takové obskurní značky, přestože píšeš, že většinou používáš "vlajky", tak se potom nediv, že na nich nefunguje to i ono a že nedostaneš aktualizaci jak je rok dlouhý atd. atd.
EDIT: hlavně tomu PWN přikládáš moc velký význam, radši si zajdi na oční, uděláš lépe a zjistíš, kde je opravdu chyba


Offline - Kolemjdoucí Profil 
13. 8. 2021 03:10 Odeslat příspěvek
No ja bych dal radeji prednost ocim. Android Auto zbytecna appka, k rizeni auta nepotrebna.


Offline - Pokročilý Profil 
13. 8. 2021 06:37 Odeslat příspěvek
Měl jsem 7x iphone, 3x S a 1x Note od Sasmusngu, nespočet Honor/Huawei, dále Sony, Redmi, Poco a teď Realme. Od vlajek jsem upustil, protože už nehodlám dávat tolik peněz za telefon, nepotřebuji ultimátní výkon a foťák s vyšším skére z DxO, když při tisku na formát 10x15 není poznát rozdíl, jestli je to z mobilu za 30 nebo za 5 tis. Telefony kolem 8tis. už dneska nabízí naprosto dostatečný výkon a výbavu. Telefonů vystřídám asi 3-4 ročně, protože mě to baví a nehledám nic na dlouhou dobu ani s dlouhou podporou, na druhou stranu je příjemné mít vždy aktuální záplaty pro daný měsíc. Ze všech androidů nejlíp vychází Samsungy co do spolehlivosti a dostupnosti aktualizací, jenže AMOLED. Telefon mně nahradil tablet a z velké části i NTB, proto do něho hledím několik hodin denně a večer je už poznat, jestli má PWM nebo ne, pálí oči. Pokud má telefon LCD a bez PWM, což má Realme, večer absolutně bez příznaků. A na očním jsem byl a vidím i za roh :)


Offline - Junior Profil 
13. 8. 2021 20:41 Odeslat příspěvek
BukCZ: Ono bohužel obvykle nic jiného než obskurní značky volit nelze, třeba takový Samsung už má cca 10 let nevhodné displeje, Sony už pár let taky. Blackberry se na mobily vykašlalo... Ano, Huaewei má 5T, ale to je tak vše.

A jít k očnímu? Nevím, jak nyní, ale když jsem problémy s migrénami a podobně kvůli monitorům řešil cca před 10 lety, tak rada mého očaře byla "tak se do těch monitorů nedívejte". A myslím si, že problémy způsobované PWM a ditheringem jsou mimo působnost očního lékaře, ale spíš spadají na neurologii, na evokované potenciály atp.


Offline - Junior Profil 
16. 8. 2021 18:17 Odeslat příspěvek
s nezdarem sem zkoušel zjistit hodnotu PWM u vivo v21... ví někdo?


Offline - Junior Profil 
16. 8. 2021 21:10 Odeslat příspěvek
Je to AMOLED, takže hodnota nízká. Podobné Vivo má 250Hz.


Offline - Junior Profil 
17. 8. 2021 14:49 Odeslat příspěvek
díky za info takže ještě horší jak xiaomi 11 lite 373....


Offline - Junior Profil 
17. 8. 2021 15:17 Odeslat příspěvek
Myslím si, že je hlavně důležité při jakém nastavení jasu se PWM projeví. Při podobném nastavení je pro citlivé asi jedno, jestli to má 250 nebo 400.

Třeba do Xiaomi má PWM pod 68% jasu a třeba takový Áčkový Samsung až pod 10% jasu, což je enormní rozdíl a myslím si, že hodně z vás klidně Ačkový Samsung může zkusit, jak často polezete pod 10% jasu?
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 51  Další stránka
Stránka 27 z 51 [ Příspěvků: 762 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies