MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

Pevný internet vzduchem T-Mobile

Offline - Junior Profil 
30. 7. 2021 10:30 Odeslat příspěvek
Zkusím tam ještě zas zavolat, technik odmítl instalaci že to jede 30-42, objrdnal jsem 50mbit..

Tmobile nabízí max 20 a 20to jede..

Chtěl jsem to i když to nejede plných 50,ale nabíd že může instalovat tedy jen spolehlivých 20.. Ale kdyby poslali jen sim klidně budu platit za 50..ikdyz to pojede o kus míň.
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
30. 7. 2021 14:46 Odeslat příspěvek
Tmobile to nechce davat na vic jak 20, protoze mu vetsina pada do 800 MHz a tam to maji hodne preplneny. U o2 objednej 20 a pak treba zvysis rychlost (na zkousku)…?

Me takto nastavil TM na zkusebne nafurt pevnou ip adresu protoze se ten jejich nat strasne sekal.

Ale pkd vim tak nektery sajty ma TM sdileny s O2, tedy signal jde i ze stejnych anten.


Offline - Junior Profil 
1. 8. 2021 19:51 Odeslat příspěvek
O2 se dá ukecat jen na samotnou sim, já ji mám taky. Řekl jsem, že mám vlastní zařízení pokud možno které mají v nabídce aby se nevymlouvali na vzájemnou nefunkčnost.


Offline - Junior Profil 
2. 8. 2021 04:34 Odeslat příspěvek
Super, díky za info, odpolko tam cinknu, minule se paní moc netvářila a poslala technika, mám tp Link mr200 ten dávali driv tak by to mohlo být v pohodě :-)


Offline - Mírně pokročilý Profil 
2. 8. 2021 10:43 Odeslat příspěvek
snoop69 píše
O2 se dá ukecat jen na samotnou sim, já ji mám taky. Řekl jsem, že mám vlastní zařízení pokud možno které mají v nabídce aby se nevymlouvali na vzájemnou nefunkčnost.


Samozřejmě, taky máme jenom simku. Modem není nutné brát od nich. A nemuseli jsme je nijak ukecávat, jenom prostě že modem nechceme.


Offline - Junior Profil 
8. 8. 2021 13:17 Odeslat příspěvek
A co O2 s modemem ale pro pevne pripojeni, jak nabizeji na urcite adresy na 6 mesicu za 1,- a pak za 249,-?

Tam mi rekli ze to je JEDINE S MODEMEM, ktery me mesicne cca 60 Kc? Ze be6 modemu to nejde, pritom tady aby pozadovali modem je uplna blbost (jde o bezny modem pro vdsl s VDSL2 profil 17a G.Vector (ITU G.993.5) anebo od 100 Mbit? pak lepsi model s

ITU G.993.2 Annex Q (supervectoring 35b) - coz u o2 umi asi jen ten jejich smartbox?

Tady nutit modem to je zjevne vydelavani na modemu.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
16. 8. 2021 17:32 Odeslat příspěvek
Ahoj - mám modem B2338-168 - původně od VF, ale nyní s TM sim. Funguje ok - ukazuje 4 čárky, ale přes noc signál spadne na 1 čárku (s tím i rychlost). Po restartu zas naskočí 4 čárky. Na stránkách VF jsem našel FW novější, než ten, co mám - (V100R001C00SPC191, 19.9.2018) - nevíte, zda je také v pohodě možné používat TM SIM? . Četl jsem, že novější modem B2368 si VF blokuje novým FW jen pro VF SIM.
Nevíte, jestli je nějaký novější FW třeba přímo od Huawei? Nejde se mi zaregistrovat na jejich stránkách. :(
díky moc


Online - Pokročilý Profil 
16. 8. 2021 18:09 Odeslat příspěvek
V noci se kvůli sníženému provozu některé vysílače vypínají. Máš to dobře nasměrované na vysílač?


Offline - Junior Profil 
18. 8. 2021 06:38 Odeslat příspěvek
Musis TM rici, aby tvou BTS nevypinal.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 8. 2021 08:45 Odeslat příspěvek
O víkendu jsem řešil s technikem z TM. BTS se nevypíná a nasměrováno je v pořádku. Bohužel přes noc se modem připojí na jinou BTS, vzdálenější a na ní zůstane i když ta bližší má lepší signál. Zakázat se připojit na té vzdálenější nedokážou.
Na stránkách TM jsem našel FW 168_V100R001C00SPC212 (13.1.2020), ale po nainstalování se mi v rozhraní modemu zobrazí, že mám nainstalovanou 168_V100R001C00SPC146 (04/18/2019).
Co máte v modemu za verzi FW? díky moc


Offline - Junior Profil 
23. 8. 2021 10:00 Odeslat příspěvek
Co vyzkoušet nainstalovat fw od O2 a zamknout si zvolený vysílač :hm


Offline - Junior Profil 
23. 8. 2021 10:40 Odeslat příspěvek
No na tomto modemu B2338-168 určitě ne. Kdyby měl B2368-66 tak to by šlo.


Online - Junior Profil 
29. 8. 2021 20:39 Odeslat příspěvek
Mám už skoro druhým rokem na chalupě pevný internet od TMO, dostal jsem ho postupně do jakžtakž stabilního stavu, nicméně používám starší LTE modem od netgearu https://www.netgear.com/support/product/LB1111.aspx s externími anténami a pak klasický wifi router pro připojení klientů. Síla signálu je tak 2-3 čárky z pěti a to musím mít připojenou externí anténu (čínská panelka s přísavkou na sklo). Maximálních 20Mbit tak dosahuju jen zřídka, spíš je to tak 12 Mbit, na občasné použití ale docela ok. Super je, že tenhle modem ukazuje cellID i pásmo (B20) takže vím, na který vysílač jsem připojený a v praxi to ani jiný být nemůže.

Protože jsem tu ale zkoušel nedávno i simku datamanie v obyčejném malém kapesním modemu a signál byl OK bez externí antény a rychlost taky (ta ale u O2 dost kolísá, co jsem si všiml), tak stále více podezřívám netgear, že je nějaký nakopnutý.

Sehnal jsem starší Archer M200 v1, ale je brandovaný od O2. Simka od TMO se načte, ukáže 3 ze 4 čárek ale nedokáže se připojit. Když do Archera strčím SIM datamánie tak internet jede (ale jak píšu výše, je to nahodilé - dopoledne 23 Mbit, teď večer jen 3 Mbit; kdežto tmobile jede pořád těch svých ~12 Mbit). Ale když jsem datamanii dám do netgearu, tak se připojí a rychlost stejně bídná jako v archeru (podle cellID vysílač na stejném místě jako u tmobile).
I tak bych ale Archera rád zprovoznil pro Tmobile a měl tu místo dvou zařízení jen jedno. Vypadá to, že O2 ho blokovalo? Firmware mám aktuální (jediný, co na webu O2 je), tak mě napadlo, jestli by se nedal flashnout stock firmware nebo nepomohl flash na openwrt https://openwrt.org/toh/tp-link/archer_mr200 ?


Offline - Mírně pokročilý Profil 
30. 8. 2021 20:26 Odeslat příspěvek
Nestacilo by spis vytvorit nove APN?


Offline - Junior Profil 
30. 8. 2021 20:54 Odeslat příspěvek
Tmo to fixuje na IMEI, jedina možnost je přehrát imei ma jine ala stejny huawei modem.. Například mobily s androidem a MTK procesorem a chipsetem lze celkem jednoduše upravit (zkoušel jsem) jinak ti ti v jinem než schválenem modemu nepujde
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73 ... 97  Další stránka
Stránka 70 z 97 [ Příspěvků: 1446 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies