MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

iPhone 13/Mini/Pro/Max - obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
22. 9. 2021 17:41 Odeslat příspěvek
https://youtu.be/ZoP80SfGscM

Zkusim popsat zkusenosti podle videa(mam S21U) ale znacky jsou mi ukradeny...

1. "Ficurky" maj Androidy uz X let "lepsi" protoze jich nabizi vic. iPhony jsou proste na to zakladni foceni a "ficurky" dohanej az v appkach...ale zase kdyz uz neco do sveho SW pridaj je to vyladenejsi.
2. Zoom. Tam se neni o cem bavit. S21U i diky updatum dosel dost daleko a optickej zoom je proste optickej...ale 3x uz je celkem ok a iPhony maj skvele vyreseny hybridni zoom takze jak rikal i sam...3-10x bude u iPhonu lepsi...cokoliv nad zase S21U
3. Macro: no nevim ale mne ty fotky(soudim podle videa) prijdou takovy maznuty a rozhodne maj min detailu. Plus nevim jak moc to zkousel ale ja moje "krava" umi zaostrit i na predmety co jsou +- 1cm od snimace...
4: Noc...na tu jsme zvedavej nejvic. Z toho videa sam nevim. S21U ma nadherny fotky ale pri priblizeni jsou vic maznuty a maj min detailu nez napr na iP12Pro/Max...iPhony maj ale zase vic sumu takze tam je to kdo z koho.
5.Portret bych rekl ze maj Max iPhony asi porad o neco lepsi...i kdyz diky updatu na S21U kde se da konecne pouzivat 3x zoom jako portret se rozdil hodne smaznul...i tak tady mi prijdou rozdily tak malicky ze bych dal spis remizu a mne osobne o tohle nejde.
6. Selfie video...prijde mi ze ji ma iPhony o neco lepsi...ale tohle ja nepouzivam vubec takze u sebe to nedokazu porovnat.
7. Mikrofon...kazdej ma asi "jiny" usi a hlavne v tomhle pripade repraky/sluchatka ale prijde mi ze iPhone je tady lepsi.
8. Selfie foto: sam to moc nepouzivam ale kdyz ano tak mne prekvapilo jak Samsung dobre foti. I lidi co maj iPhony rikaj at to vyfotim ja...cekal bych ze v tomhle bude iPhone lepsi. Ale zase neni to zadny rozdil den/noc.
9. Slow-mo...no tohle mne vubec nezajima a nemam na to nazor takze bych dal remizu nebo "S21U" diky tomu ze dokaze natacet "pomaleji" i kdyz to vypada strasne :-D
10. Fotky...tady by se dalo "hadat" porad dokola. Podle videa mi prijde ze je situace porad stejna. Samsung ma asi "libivejsi" fotky na Insta atd...ale mne osobne se vic libi iPhony...nehlede na to ze mi prijde ze jeho fotky maj daleko vic detailu...zase neni to den a noc ale preferoval bych iPhone.
11. Video...nema cenu se bavit jasne iPhone :-)
12. Stabilita...no nevim ale mne se zda ze iPhony ja ma o neco lepsi...jo Samsung se sice "neklepe" tolik ale to video nevypada stejne v porovnani s tim nic moc...

A nakonec zaver.

Prijde mi ze se nic moc nezmenilo. Apple bude tvrdit jak je vsechno zase o X lepsi ale ve vysledku to bude jen o chlup lepsi jak iPhone 12(Pro Max)
Kupodivu nedostal nic navic(snad jen macro) a o 0.5 delsi zoom.

Takze za mne to bude porad stejny co se tyce fotaku. Kdo chce stabilnejsi fotky a lepsi video tak iPhone.
Kdo chce vyzdimat z max moznosti foceni co jsou dneska tak S21U.

V konecnem vysledku je to ale zase +- stejny a nikde(snad az obcas to video) nejsou daleko do sebe a ja osobne kdybych se rozhodoval jaky telefony koupit tak pri vyberu bych u fotaku neudelal chybu ani s jednim :-)

BTW se*e mne ze iPhone 13 mini nedostal aspon nejakej zoom :-( Navic siro u nej nema AF
Poslední příspěvek


Offline - Junior Profil 
22. 9. 2021 18:07 Odeslat příspěvek
Přešel jsem z iP 12 Pro Max na S21 Ultra a mam objednano 13 Pro Max, tak se za žádnou ovečku nepovažuji.
Podle mě největší devizou iPhonu ohledně focení je to, že snad každá vyfocená fotka je super.
Na Samsungu se občas stane, že musíš fotit víc jak jednu fotku dané situace, protože ne vždy ji vyfotí pěkně.


Offline - Junior Profil 
22. 9. 2021 22:16 Odeslat příspěvek
Albert.Bert píše
Podstata mého předešlého příspěvků byla v tom, že informace poskytnuté Applem vyvolenými jutubery nemají žádnou vypovídací hodnotu a jsou to jen a pouze reklamy. Dostali se totiž k iPhonům podstatné dříve a za to se od nich očekává tahle službička. Dělá to tak každý výrobce a Apple je v tomhle na špici, to musím uznat.

Když tak čtu jak někteří podléhají reklamním žvástům, mám obavy o budoucnost lidstva.:(


Takže chceš říct, že jeden z nejprestižňjších technických webmagazínů, The Verge, lže, protože mu Apple za tu lež platí? A pokud vyjde najevo, že měli pravdu, omluvíš se?


Offline - Junior Profil 
22. 9. 2021 23:13 Odeslat příspěvek
Kamaráde, nikde nepíšu nic o lži. Ale vyvozovat jakékoli závěry doslova pár desítek hodin po uvedení na trh je nesmysl.

A k objektivitě obecně. Neexistuje. Objektivní je jen ten, kdo si za vlastní prachy na základě svých potřeb koupí produkt, ten běžně nějaký čas používá (určitě ne pár dnů) a pak je buď nadšen nebo nas**n a rozhodne se to sdělit celému světu. A i v tom případě je to tak subjektivní, že o nějakém obecném dogma nemůže být řeč. Ale skládáním těchto kousků lze pochopit zda mě osobně to bude či nebude vyhovovat.

Až se objeví názorů více a zjevně nepůjde o placenou propagaci, můžu si vytvořit názor. Zatím je to jen dílek skládačky. A nutno říci, že promo dílek. Dohadovat se o tom, jestli je týden po vydání nového produktu (který mimochodem běžní lidé stále ještě nemají) novinka skvělá či nikoli, na základě propagačního testu (slovo recenze bylo výše v diskuzi kritizováno ;-) ) je absurdní samo o sobě. I bez provokativních příspěvků některých přítomných. 8-)


Offline - Junior Profil 
23. 9. 2021 06:28 Odeslat příspěvek
Naprostý souhlas. Je to stejně objektivní jako Honza Strach na Tydýtworld.


Offline - Junior Profil 
23. 9. 2021 09:57 Odeslat příspěvek
Albert.Bert píše
Kamaráde, nikde nepíšu nic o lži. Ale vyvozovat jakékoli závěry doslova pár desítek hodin po uvedení na trh je nesmysl.

A k objektivitě obecně. Neexistuje. Objektivní je jen ten, kdo si za vlastní prachy na základě svých potřeb koupí produkt, ten běžně nějaký čas používá (určitě ne pár dnů) a pak je buď nadšen nebo nas**n a rozhodne se to sdělit celému světu. A i v tom případě je to tak subjektivní, že o nějakém obecném dogma nemůže být řeč. Ale skládáním těchto kousků lze pochopit zda mě osobně to bude či nebude vyhovovat.

Až se objeví názorů více a zjevně nepůjde o placenou propagaci, můžu si vytvořit názor. Zatím je to jen dílek skládačky. A nutno říci, že promo dílek. Dohadovat se o tom, jestli je týden po vydání nového produktu (který mimochodem běžní lidé stále ještě nemají) novinka skvělá či nikoli, na základě propagačního testu (slovo recenze bylo výše v diskuzi kritizováno ;-) ) je absurdní samo o sobě. I bez provokativních příspěvků některých přítomných. 8-)


Pochopitelně, že to nepíšeš a já se schválně ptal proto, abych zjistil jak konzistentní jsi ve svých názorech. Ono si úplně stačí přečíst ten první, docela hystericky zabarvený komentář o tom, jak to s těmi previews je.

Recenze na The Verge čtu už zhruba 10 let, ty na nové iPhony jsou venku jako každý rok zhruba 5 dní po zahájení předobjednávek a ještě nikdy jsem nezaznamenal, že by napsali něco, co by ve finále bylo silně zkreslené nebo ohnuté na stranu Applu.

Obecně platí, že produkty Applu jsou pod tak brutálním drobnohledem celého technického světa, že stačí o milimetr uhnout od reality a všichni se můžou s prominutím pos*at. Apple naopak musí dbát na to, že bezpečně zůstává v toleranci, jinak to schytává ze všech stran takovým způsobem, že by to pro 3rd party výrobce telefonů s Androidem bylo kolikrát likvidační. Proto těch 18hod u Apple Watch ačkoliv je reálná výdrž zhruba dvojnásobná, proto těch +1,5hod ačkoliv už z těch recenzí a previews je nabíledni, že u základního iPhone 13 se jedná o masivní skok ve výdrži, který tuhle +1,5hod hravě přeskočí.


Offline - Junior Profil 
23. 9. 2021 10:14 Odeslat příspěvek
https://imageupload.io/i/U9e8XBORLD

Tak to vypada, ze jeden ze 2 iphonu, co jsem predobjednal, dostanu. Toto mi prislo na 13pro max Silver.
Modra varianta nic.

Kdyztak dejte vedet, jak to jde vam. A jestli je nekde maji vystaveny, dejte vedet, rad se podivam. Ta modra me zajima.
Ostatni asi budou uplne stejne odstiny.


Offline - Junior Profil 
23. 9. 2021 11:09 Odeslat příspěvek
Vystavené bohužel až v den prodeje. Nějak tu strategii Apple nechápu. Jako by se báli, že jim to vedle těch dvanáctek nevynikne :D


Offline - Pokročilý Profil 
23. 9. 2021 12:48 Odeslat příspěvek
Tak APPLE Store mi mé dva kousky již odeslal. Zítra budou doma. :-)


Offline - Junior Profil 
23. 9. 2021 13:05 Odeslat příspěvek
Jaky jsi objednal?


Offline - Pokročilý Profil 
23. 9. 2021 13:14 Odeslat příspěvek
13 Pro Modrý 128 a 256GB.


Offline - Junior Profil 
23. 9. 2021 13:48 Odeslat příspěvek
No snad me dorazi i ten modrej. Asi se rozhodnu na prodejne, az tam zitra pojedu. Bud stribro, nebo modra.
Ja teda kapacitu mel jasnou. Momentalne mam 242GB vyuzito, talze 512ka je pro me jasna :(
Jinak u te 128GB verze nepujde ten novy video rezim, tak si to ohlidej, jestli to chces ;)


Offline - Junior Profil 
23. 9. 2021 13:54 Odeslat příspěvek
Kolik uživatelů ten ProRes reálně využije? To nebude ani procento :D


Offline - Pokročilý Profil 
23. 9. 2021 13:57 Odeslat příspěvek
Kromě toho si myslím, že to v nějaké aktualizaci APPLE uvolní i pro 128GB. Já moc videa netočím, jen hodně fotím, takže za mě v poho. Kromě toho si asi nechám můj 12 Pro Max.


Offline - Kolemjdoucí Profil 
23. 9. 2021 15:10 Odeslat příspěvek
Bude Apple měnit konektor na USB-C?
https://www.penize.cz/nakupy/429065-pro-vsechny-telefony-jedna-nabijecka-chce-evropska-komise
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 61  Další stránka
Stránka 6 z 61 [ Příspěvků: 913 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies