MobilMania.cz

Přihlásit se


Předchozí stránka  |  Další stránka

iPhone 13/Mini/Pro/Max - obecná diskuze

Offline - Junior Profil 
30. 5. 2022 07:21 Odeslat příspěvek
Ahoj,
já používám Gboard. Za mě je výrazně lepší než origo klávesnice.
Držák mám Baseus a spokojenost. Telefon i držák drží. https://www.alza.cz/tv-foto-audio-video ... 264837.htm
Kryt ESR.
Různá hlasitost podle mě nastavit nejde.
Poslední příspěvek


Offline - Schvalování příspěvků Profil 
1. 6. 2022 15:42 Odeslat příspěvek
Měl bych na vás zase nějaký ten dotaz.

Jednak k fotoaparátu a portretnimu rezimu…. Zpočátku jsem si říkal, ze iPhone snad vůbec neumí portrét. Až později jsem si všiml, ze je tam ono “f”, u kterého je defaultne nastavena hodnota 4,5 a ze to je možné změnit jak při foceni, tak i následně při úpravě fotky a tím se změní hloubka ostrosti. Je nějaká možnost tu hloubku nastavit na nižší hodnotu a aby zůstala zachována i kdyz opustil fotoaplilaci a zase se vrátím?

Dále pak mě zajímá, proc, kdyz u fotaku nastavim casovac 10 sekund, proc tam je pak sekvence 10 fotek? Ja chci jen jednu fotku, ne deset.

A pak jeste, jak jsem se tady ptal na jiné klávesnice, např. Gboard… nějak mi přijde, jak u té applacke, tak i gboardu, ze někde funguje a někde ne. Například tady to jakžtakž funguje, kdyz píšu, ale treba u whatsappu ne. Mam na mysli automatické opravy atd. I kdyz ta applacka a přeci jen hází různé slova, které dodané věty ani vůbec nezapadají.
Díky za odpovědi.


Offline - Junior Profil 
3. 6. 2022 05:25 Odeslat příspěvek
Ahoj, po 10 letech u Androidu jsem si koupil iPhone a samozřejmě mám spoustu otázek :) Předem řeknu, že mě velice překvapilo, jak v pohodě iOS je. Čekal jsem, že se z toho osypu, ale ta plynulost to víc než vyvažuje.
Ale k tomu, co mě teď nejvíc pálí. Během prvního spuštění jsem využil aplikaci Přechod na iOS, která přenesla hafo věcí, ale nepodařilo se mně přenést fotky (spadlo to na straně Androidu). Jak přenesu fotky z Androidu na iPhone tak, abych je pak ideálně viděl ve Windows? A obecně, jak nejlíp přenášet soubory mezi iPhone a Windows (bohužel komplet přechod na iOS asi v nejbližší době nehrozí).
Díky


Offline - Schvalování příspěvků Profil 
3. 6. 2022 07:13 Odeslat příspěvek
Libb: jak vidíš, moc lidi tady nepřispívá. Je to dáno asi tím, ze iP funguje a není potřeba moc problému řešit.
Ale jak vidíš můj příspěvek výše, tak má nej nikdo zatim nereagoval. Asi sem moc lidi uz nemá potřebu chodit, kdyz jim vše funguje jak má.


Offline - Junior Profil 
3. 6. 2022 07:40 Odeslat příspěvek
Jo, to dává smysl :)


Offline - Junior Profil 
3. 6. 2022 08:54 Odeslat příspěvek
Tak ono co od iPhonu chces. Je to uz par let to "same" a proste to vyjde a funguje. Tech par chyb opravi hned aktualizace takze se pak neni o cem bavit.

Navic lidi co maj iPhone nejsou z velky casto technologicky "nerdi" takze je nejaky klaboseni o HW/SW moc nezajima.

iPhone proste jede a funguje a tak to ma bejt...preci jen za to tam platite.

Ja sam o prechodu obcas premyslim...zvlast ted kdyz ma S22(U) problemy...a hlavne ten internet je proste sh*t...


Offline - Junior Profil 
3. 6. 2022 09:01 Odeslat příspěvek
Experiment ukončuju :) Zdá se, že ty soubory se fakt s Windowsema nedají rozumně synchronizovat :/
A S22 bude mít opravu v dalším releasu


Offline - Junior Profil 
3. 6. 2022 10:37 Odeslat příspěvek
Možná ti pomůže toto �
https://youtu.be/mWhsVGazBio


Offline - Junior Profil 
3. 6. 2022 10:40 Odeslat příspěvek
Díky, mrknu


Offline - Pokročilý Profil 
3. 6. 2022 11:44 Odeslat příspěvek
A proč nevyužít Disk a Fotky od Googlu? Nebo potřebuješ připojovat telefon kabelem do cizího Pc, třeba u zákazníka? Co sis pořídil za model? Já bych tomu dal šanci. Ono po letech se Samsungem to bude fakt šok a sposuta kompromisů, ale nakonec ta ultimátní spolehlivost to vyváží.


Offline - Administrátor Profil 
3. 6. 2022 13:03 Odeslat příspěvek
Domin7 píše
Ale jak vidíš můj příspěvek výše, tak má nej nikdo zatim nereagoval.


Tak já zareaguji.

Hloubka ostrosti: budu muset vyzkoušet až budu mít čas. Ještě mám aplikaci Halide, ta by to asi uměla.
Timer: https://www.iphonelife.com/content/tip- ... nes-camera (dělá to jen jednu fotku, teď jsem to vyzkoušel - začne blikat dioda, poznáš že to odpočítává - umí 3s nebo 10s)

S klávesnicí neporadím, neboť používám jen tu Apple. iOS klávesnice je naprd, používám iPhony přes 10 let a ty našeptávače, následné korekce, nesmyslná slova.. hrůza ale pořád ji používám. :D

K diskuzi file sharingu nebo správě fotek se nemohu vyjádřit, já mám iCloud storage + sync na Mac a iPad. Pamatuji si ale, když jsem kolem roku 2014 přetahoval fotky z Google Photos a byl to porod (práce s exportem, metadata etc.)

L.


Offline - Junior Profil 
4. 6. 2022 06:06 Odeslat příspěvek
matty7 píše
Možná ti pomůže toto �
https://youtu.be/mWhsVGazBio

Zkouknul jsem a bohužel, mám v telefonu asi 150 složek a v nich 20 000 souborů /a to nepočítám archiv, kde mám 700 000 souborů) a představa, že to po jedné složce musím importovat, je šílená.

Mrzí mě to, telefon jsem ale vrátil. Práce s iOS mě fakt velice mile překvapila, čekal jsem, že to bude absolutně šílené, ale jak tu někdo psal, ta plynulost to víc než vyvažovala.

Děkuji všem za snahu poradit.


Offline - Junior Profil 
7. 6. 2022 06:51 Odeslat příspěvek
Libb píše
Experiment ukončuju :) Zdá se, že ty soubory se fakt s Windowsema nedají rozumně synchronizovat :/
A S22 bude mít opravu v dalším releasu


A co aplikace Documents?

https://apps.apple.com/cz/app/documents ... d364901807


Offline - Junior Profil 
7. 6. 2022 07:24 Odeslat příspěvek
Jak by měla pomoct? Asi nerozuím, co má dělat - prohlížet dokumenty? S tím jsem poblém vůbec neměl.


Offline - Junior Profil 
7. 6. 2022 08:16 Odeslat příspěvek
Přihlásit se na PC do iCloud, tam fotky naimportovat a pak sesynchronizovat s iPhone?

Co se přenosu souborů týče, na multimedia (zvuk/video) můžeš použít buď VLC nebo stahovat z share stránek rovnou do iPhone a na soubory typu PDF/doc apod jsem použil metodu poslání mailu a následné stažení v iPhone.
Nejspíš existuje jednodušší cesta, ale já to moc nevyužíval, tak mi to takhle stačilo.
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku Předchozí stránka  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 61  Další stránka
Stránka 43 z 61 [ Příspěvků: 913 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies