MobilMania.cz

Přihlásit se


 Další stránka

Výpověď smlouvy s operátorem

Offline - VIP uživatel Profil 
6. 4. 2007 11:57 Odeslat příspěvek
Časté téma diskuzí, výpovědi smluvních vztahů u mobilních operátorů:

Obrázek
u O2 je několik možností smluvních vztahů, a to:
s mobilním telefonem, s tarify Neon, Max tarifem, nebo simple tarifem.

a) pokud uzavřete smlouvu s dotovaným mobilním telefonem na 24 měsíců, odstoupení od ní KDYKOLIV je možné tím, že vyrovnáte rozdíl plné ceny mobilního telefonu a dotované ceny telefonu v době prodeje. V tuto chvíli se vám ruší závazek.

b) Dotace na tarif (NEON, Podnikání, Simple, Max): smlouva je uzavřená na 24 měsíců.
odstoupení od smlouvy s max tarifem (NEON) je možné rovněž kdykoliv, ovšem jako smluvní pokuta se vypočítává částka 150 Kč násobeno počtem neuskutečněných měsíců, včetně započatého.

c) Dotace na tarif i telefon: (Neon, smlouva 36 měsíců).
odstoupení od ní je možné kdykoliv tím, že zaplatíte pokutu 250 Kč za každý nesplněný měsíc závazku


možnosti výpovědi:
klasická - výpověď trvá 1 kalendářní měsíc a počíná běžet od 1.dne v měsíci následujícím po měsíci, v němž byla výpověď doručena, telefonicky, písemně nebo na prodejně
přechod na předplacené služby - pouze na prodejně, operátor vymění sim za předplacenkovou, převod bývá hotový nejpozději k půlnoci, datum převodu nelze nastavit (na kartu se dobíjí 300 Kč, je naúčtováno v posl. faktuře),
přechod k jinému operátorovi - standardní lhůty pro přechod mezi operátory, telefonicky, písemně nebo na prodejně

Obrázek
u T-Mobile je možné uzavřít smlouvy 2; s HIT variantou, nebo s dotovaným telefonem. T-Mobile neumožňuje klasicky ukončit smlouvu, je třeba ji nechat "dojít". Ovšem pokud se vám podaří docílit výpovědi "dohodou", řídíme se následovně:
a) smlouva s mobilním telefonem:
doplácí se počet nedokončených smluvních měsíců, včetně započatého a násobí se výší aktuálního tarifu /proto je dobré provést změnu na čistě nejnižší před ukončením smlouvy/. Pokud je smlouva ukončena v prvním roce její existence, je nutné uhradit minimální plnění za počet měsíců, kdy nebylo splněno.

b) smlouva s HIT variantou:
doplácí se počet nedokončených smluvních měsíců a je násoben paušálem, v té době aktivním /vhodné je ho před ukončením smlouvy snížit na nejnižší, např. Kredit 150/

možnosti výpovědi:
klasická - výpovědní lhůta činí 30dní
přechod na twist - dle dohody, výpovědní lhůta až 30dní
přechod k jinému operátorovi - klasické lhůta pro přechod mezi operátory

Operátor T-Mobile nikdy telefonní číslo neruší přímo, pokud si jej nepřenášíte k jinému operátorovi, tak vždy je převedeno na Twist a záleží na vás, zda jej využijete či nikoliv. Simkarta má platnost 12 měsíců, čímž prakticky poskytnete operátorovi další 12měsíční "smlouvu"

Obrázek
Vodafone nabízí smlouvu jednu, pokud si pořizujete mobilní telefon a to jen na 6 měsíců.
Zrušením před skončením závazku vzniká povinnost doplatit MMP.

možnosti výpovědi:
klasická - probíhá k nejbližšímu dni účetního období (specifikem je zadání nejpozději 4 dny před ukončením období)
přechod na Vodafone kartu - k následující půlnoci, do tří dnů, nebo k účetnímu období
přechod k jinému operátorovi - standardní lhůty pro přechod mezi operátory

Výpověď jakýmkoliv způsobem je možná vždy na zákaznické lince *077 nebo *007 (firemní)

toto téma je pravidelně aktualizované při změnách, aktualizaci vždy vidíte ve spodní části příspěvku

:idea: Vizte též: Uzavřeli jste smlouvu na ulici? Můžete odstoupit.



Naposledy upravil Snekac dne 2. 12. 2011 21:29, celkově upraveno 15

Aktualizace

Poslední příspěvek


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 4. 2007 07:17 Odeslat příspěvek
Mam za to, ze u O2 je v pripade vypovedi MAX ci Simple 150 x pocet zbyvajicich mesicu (vc. DPH)... :?


Offline - Kolemjdoucí Profil 
7. 4. 2007 09:12 Odeslat příspěvek
Mám kamaráda u T-Mobilu, zrovna nedávno jsme se o těchto věcech bavili, takže bych rád korigoval několik špatných informaci. MM

Citace
T-Mobile:
u T-Mobile je možné uzavřít smlouvy 2; s HIT variantou, nebo s dotovaným telefonem. T-Mobile neumožňuje klasicky ukončit smlouvu dohodou, nicméně, pokud smlouvu vypovíte "natvrdo"


co je to vypovědět na tvrdo? U T-Mobilu, pokud je doba určitá, nejde smlouvu vypovědět! Možná se najdou jednotky případů, kdy na základě stížnosti tomu bylo jinak, ale to není předmětem tohoto shrnutí


Offline - Junior Profil 
7. 4. 2007 09:36 Odeslat příspěvek
Citace
přechod k jinému operátorovi - klasická lhůta pro přechod mezi operátory


Toto platí pouze, pokud má zákazník smlouvu na dobu neurčitou. Jinak je jeho žádost o převod čísla obvykle zamítnuta právě kvůli trvání smlouvy na dobu určitou.


Offline - VIP uživatel Profil 
7. 4. 2007 09:54 Odeslat příspěvek
pepik007: nezlobte se, ale takto to tam přesně napsané je

mobilni muffin: proto je tam napsáno, že smlouvu klasicky vypovědět nelze, přesto však existují případy, kdy, pokud jste ochoten uhradit zbývající tarify, si smlouvu vykoupíte, podáním výpovědi. Takto mi poradil zaměstnanec T-Mobile a sám jsem to tak prováděl před 2 měsíci. Po "vykoupení" doplatkem paušálů jsem byl převeden na twist "dle dohody" za 3 dny. Proto uvádím všechny případy, se zaměstnancem t-shopu se dá domluvit na postupech.

DarkLady: možnosti výpovědi jsou pak již samozřejmě popsány pro případ, kdy je uživatel "vykoupen".


Offline - Pokročilý Profil 
7. 4. 2007 10:06 Odeslat příspěvek
snowboarder: Také si myslím, že pokuta za předčasnou výpověď u O2 je 150 Kč s DPH x počet zbývajících měsíců, nikoli 178,50 Kč, jak píšeš ty.


Offline - VIP uživatel Profil 
7. 4. 2007 10:10 Odeslat příspěvek
jj, tady je skutečně chyba, také jsem to měl za 150Kč a nechal jsem se zmást alešem, který uváděl, že je to bez DPH. Je to opravdu s DPH. Díky ;-)

//ales76: Taky mě musel někdo zmást, kopíroval jsem to určitě přímo z webu O2 :? No nic, už je to opraveno i zde.


Offline - Junior Profil 
7. 4. 2007 12:31 Odeslat příspěvek
Měl bych dotaz...
Když uzavřete smlouvu s O2 na třeba rok, je potom možné změnit si u nich tarif, aniž by se rušila smlouva? tedy bez nějakých pokut?


Offline - Redaktor MobilMania.cz Profil 
7. 4. 2007 12:35 Odeslat příspěvek
N3o21 :

1) U O2 je smlouva buď na dobu neurčitou, 6 měsíců a nebo 24 měsíců.
2) Tarif si můžeš zdarma změnit 1x za účtovací období.


Offline - Junior Profil 
7. 4. 2007 12:38 Odeslat příspěvek
No, kamarádka má nějaký SMS MAX, nebo co to je...
No, a zjistila že já mám Student, a že je to daleko výhodnější. Takže mi jde o to jestli to může změnit. A podle toho co píšeš tak to jde ;)


Offline - Pokročilý Profil 
7. 4. 2007 12:39 Odeslat příspěvek
N3o21: V případě koupě dotovaného telefonu je ale nutné dodržet zvolené minimální plnění po dobu 1 roku, nehledě na to s jakým tarifem.

ales76: Ale nejsem si jistý, zda Max tarif lze změnit. Dříve to bylo tak, že se musela podepsat nová smlouva. Aspoň doufám, že se nepletu.


Offline - Junior Profil 
7. 4. 2007 12:48 Odeslat příspěvek
A jak to bude v mém případě? Loni v létě jsem bral dotovaný telefon a teď nedávno jsem změnil tarif na Pohodu Simple. Ale při změně tarifu mi nikdo žádnou smlouvu nenabízel, ani na 6 ani na 24 měsíců. Tak by mě zajímalo, jestli je u mě možné odstoupit ze smlouvy tím, že doplatím cenu telefonu.


Offline - Junior Profil 
7. 4. 2007 13:00 Odeslat příspěvek
Takze kdyz ma ten tarif, ma 24m, ale nebrala si k nemu telefon, muze bez problemu prejit na studenta? :)
Pokud sme to pochopil spravne je to tak...
Diky moc ;) ja se chtel zeptat primo v prodejne, ale kdyz se tu zacalo resit odstupovani, tak proc se nezaptat ;)


Offline - Pokročilý Profil 
7. 4. 2007 13:10 Odeslat příspěvek
*****: Myslím, že doplatit cenu telefonu a zbývající minimální plnění. Ale jistý si zcela nejsem. Tyto výpovědní podmínky nemá O2 moc dobře formulované. :hm

Vyrovnání při předčasné výpovědi smlouvy na dobu určitou

Pokud společnost Telefónica O2 Czech Republic, a.s. uzavře s účastníkem Smlouvu na dobu určitou a účastník tuto Smlouvu vypoví před uplynutím sjednané doby trvání Smlouvy, má společnost Telefónica O2 Czech Republic, a.s. nárok na přiměřené vyrovnání. Nestanoví-li Smlouva jinak, určí se toto vyrovnání jako součin sjednaného minimálního měsíčního plnění za Služby poskytované na základě Smlouvy a počtu (byť i započatých) měsíčních zúčtovacích období zbývajících do uplynutí sjednané doby trvání Smlouvy.


U tarifů Simple a smlouvy na 6 měsíců je toto:

V případě deaktivace tarifu v období 6 měsíců, je požadována smluvní pokuta ve výši 150,00 Kč, za každý měsíc zbývají do konce 6-ti měsíční smluvní lhůty.


Offline - Junior Profil 
7. 4. 2007 13:48 Odeslat příspěvek
No tak ty 3 měsíce toho plnění snad ještě vydržím, ale šlo mi o to, že u nás v rodině se koná teď hromadný exodus k Vodafonu a chceme si dát tu službu Rodina nebo jak se to přesně jmenuje tak že bych se taky co nejrychleji připojil :)
Nahoru

Odeslat nové téma  Odeslat odpověď
Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 100  Další stránka
Stránka 1 z 100 [ Příspěvků: 1490 ]
Předchozí téma | Následující téma
Verze pro tisk


Hledat
Přeskočit na
 

Hledat

Zobrazit v normálním vzhledu
Podmínky pro užívání služby informační společnosti | Informace o zpracování osobních údajů | Cookies