Dead flash přes Phoenix - oživení mrtvého telefonu

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Odeslat příspěvekod dejvidek 17. 3. 2010 21:10

Pokud se vám stane, že telefon nelze zapnout, resp. při zapnutí jen zavibruje, zabliká a podobně, nebo se nepovede aktualizační proces, je ještě šance jak telefon oživit. Možnosti jsou v podstatě tři. Zkoušejte je popořadě podle toho jak jsou napsané.

 • Při zapnutí telefonu udělejte trojhmat. Tzn. držet zároveň se zapnutím hvězdičku, trojku a zelené sluchátko. Toto platí u smartphonů se Symbianem!
 • Pokud je počítač schopen detekovat telefon, je možné zkusit tzv. dead Flash pomocí Phoenixu.
 • Servis, zda to uzná, neuzná je na jeho individuálním posouzení, já s tím problém neměl.

  První a třetí možnosti nemá smysl popisovat, vrhneme se tedy na dead flash přes Phoenix, od klasického flashe se liší pouze nastavením Phoenixu. Telefon zatím nepřipojujte k USB kabelu!

  Budeme potřebovat Phoenix, odkazy ke stažení níže. Stahujte vždy nejnovější verzi (2012), pokud by nefungovala, tak po odinstalaci nahoďte verzi starší.

  Phoenix Service Software 2009.34.014.40684 - download z Rapidshare (120MB, exe)
  Phoenix Service Software 2011.2.0.44842 - download z Rapidshare (101MB, exe)
  Phoenix Service Software 2011.14.003.45843 - download z Rapidshare (100MB, exe). Pokud by nejel Rapidshare tak tady je uloz.to.
  Phoenix_Service_Software_2012.24.000.48366 - download z Rapidshare (110MB, exe)

  A budeme potřebovat i firmware, stahuje se pomocí Phoenixu - návod :arrow: Jak stáhnout firmware? a nebo pomocí NaviFirmu.

  Obrázek
 • Zatím nepřipojujte telefon k počítači. Zapněte Phoenix nastavte spojení jako je na obrázku! Tedy volba musí být NO CONNECTION

  Obrázek
 • Následně jděte do menu File a vyberte možnost Open Product

  Obrázek
 • Objeví se vám tato tabulka, do políčka Type filter napiště typ vašeho telefonu ve formátu RM-123 (číslo je smyšlené, na obrázku je RM-469 = Nokia E52). Jaké označení má váš telefon najdete v tomto tématu :arrow: Product Code pro telefony Nokia - FAQ, návod. Volbu potvrďte tlačítkem OK.
 • Pozor na rozlišení například amerického a evropského typu!! Pokud si nevíte rady, tak se zeptejte.


Obrázek
Potom už postupujte jako u klasického flashování přes menu Flashing a Firmware Update s tím, že zatrhnete volbu Dead Phone USB flashing

Pokud Phoenix zahlásí chybu, tak s největší pravděpodobností je telefon ve stavu, kdy ho prostě počítač potažmo Phoenix nevidí. Řešením je pak servis.

Aktualizace 21.10.2012
dejvidek
VIP uživatel

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků