Nefunkční GPS v mobilu z Číny

Diskuze o dalších značkách (BlackBerry, Vodafone, Mivvy, Siemens atd.)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pavlman 11. 9. 2014 14:08

Zdar všem, koupil jsem si telefon z Číny, vše OK, jen mi nejde rozchodit GPS. Prý je potřeba "navést" ho na evropské satelity. Má někdo zkušenost s podobným problémem? GPS modul by měl být funkční, jen pořád hledá a nic nenajde. Díky za každou radu.
pavlman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramses33 11. 9. 2014 14:19

Zapni A-GPS a povol v systému vyhledat - určit polohu

Stáhni si tuto apku ať vidíš co se děje.

https://play.google.com/store/apps/deta ... tus2&hl=cs

A zapni si google mapy a dej vyhledat polohu . Pokud je nemáš, stáhni jiné mapy s určením polohy , třeba mapy.cz
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod pavlman 11. 9. 2014 21:45

Zkusil jsem, bez výsledku. Asi to má nefunkční gps modul...
pavlman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramses33 11. 9. 2014 22:01

Co to je za model ?
Doufám, že jsi to zkoušel na volném prostranství a ne v bytě ;-]
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod pavlman 11. 9. 2014 22:18

http://www.aliexpress.com/item/2GB-RAM- ... 79341.html tento

no zkoušel jsem to jen teď doma :D zítra zkusím venku
pavlman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramses33 11. 9. 2014 22:29

Tak ten telefon je v pohodě. A-GPS má, měl tě lokalizovat na mapě i doma v mapě při wi-fi při použití A-GPS.
Jen GPS modul fachá z principu pouze venku ve volném prostoru, dej to někomu , kdo tomu trochu rozumí.

Info z popisu telefonu.
Build-in GPS Navigation+AGPS

Dobrá koupě ;-)
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod pavlman 12. 9. 2014 15:47

Spíš to vypadá na špatnou koupi. Popis je sice jedna věc, ale skutečnost je jinde. Nefunguje to...hledá to a nic to nenajde.
pavlman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MarSad 12. 9. 2014 16:34

Zkus si stáhnout v telefonu informace o satelitech. Já to mám v Nastavení -> Přístup k poloze -> Satelity GPS -> Nastavení EPO -> a dole tlačítko Stáhnout.
Když by se ti to napoprvé nestáhlo, zkoušej to opakovaně, někdy se to prostě nestáhne.

A první fix zkusit udělat venku ze zapnutým A-GPS i EPO.

Ale nevím, jestli to mají tak všechny telefony, respektive všechny verze Android. Mám jiný telefon s Android 4.2.1
"Pravda má jednu velkou výhodu: člověk si nemusí pamatovat, co řekl."

AUGUSTE RODIN
MarSad
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 12. 9. 2014 16:36

V telefonu zapni root (většina čínských ho má v nastavení ) Z google play stáhni apku GPS status a faster Gps. Ve faster nastav Evropu a ČR, se zaplými daty nebo Wi-Fi jdi pod volnou oblohu a pusť GPS status, v menu vyber studený start se stažením A-GPS dat. Do tří minut by si měl mít fix, pokud ne, reklamuj.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 12. 9. 2014 21:07

A v cem ti to hleda ? Mas pustene aspon Mapy ? Uz podle napadu hledat to doma...... bych se nedivil.
polda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pavlman 13. 9. 2014 14:37

Hledá to v mapách, gps statusu, gps fixu. Zaplé všechno, funguje jen A-GPS. Polohu to najde jen při zaplých datech. Když stojím venku nebo jízdě se satelity nenačtou, A-GPS nestíhá. Takže asi špatnej kus.
pavlman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ramses33 13. 9. 2014 14:49

Na A-GPS nepotřebuješ mít zaplá data.
Obrať se na někoho ve svém okolí, kdo tomu trochu rozumí.
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod roy1 13. 9. 2014 14:54

Ramsses A-GPS musí mít zaplá data, pro vysvětlení se obrať na někoho kdo tomu rozumí.
@pavlman: A-GPS neslouží k určování polohy, pouze usnadňuje telefonu fix tím, že mu dává informace o poloze družic, kterou získává z netu . Polohu tlf určuje i podle sítě, popřípadě Wi-Fi, ale nanavigování to není. Aplikoval jsi ten postup, který jsem ti psal výše?
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ramses33 13. 9. 2014 14:57

roy1
oprav si fatální chybu a příště cituj přesně nebo se na to vyprdni..! Příspěvek má potom jiný význam.

Ramsses A-GPS musí mít zaplá data, pro vysvětlení se obrať na někoho kdo tomu rozumí.

Správně:
ramses33 13. 9. 2014 15:49
Na A-GPS nepotřebuješ mít zaplá data.
Obrať se na někoho ve svém okolí, kdo tomu trochu rozumí.
ramses33
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod roy1 13. 9. 2014 15:04

Jo vlastně máš pravdu Na A-GPS nemusí mít zaplá data, jen to pak tak trochu nefunguje. Zachovej se podle své dobré rady a nech si to vysvětlit od někoho kdo tomu alespoň trochu rozumí.
edit teď mi to došlo, to nebyla citace, ale to už je na tebe asi moc....
roy1
Pokročilý

Další stránka