tomtom GO *10 a RDS/TMC

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod suvel 4. 1. 2007 22:08

Prokristapána, jak je v 21. století možné, že u TT nejsou schopni vyrobit FM tuner, který funguje? Ostuda!!!
suvel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod P800 4. 1. 2007 22:19

Myslím si, že je to věcí software. Rozum ovšem zůstává stát.. :?
P800
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod P800 5. 1. 2007 12:31

Volal mi rozezlený známý, který včera zakoupil nové mapy na TomTom GO x10 CZ PL SK HU verze 660.1223 (psal jsem na http://mobilforum.mobilmania.cz/viewtopic.php?p=415736#415736). Zapojil TMC přijímač a vyskočila hláška, že zvolená oblast nepodporuje dopravní informace :?

Že by takto TomTom vyřešil problémy s příjmem TMC informací?
Naposledy upravil P800 dne 8. 1. 2007 20:02, celkově upraveno 1
P800
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod P800 8. 1. 2007 20:01

Volal jsem dnes na infolinku TomTom a žádal informace o funkčnosti a dostupnosti služby TMC v České republice. Byl jsem ujištěný, že tato funkce je na přístrojích GO x10 plně funkční :?
P800
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod adamis 8. 1. 2007 20:12

... a to dnes vyšla zprávička, že TT se chystá vyrobit držák s FM vysílačem. To zas bude sr..., teda průšvih :lol:
Vzhledem k mistrovství vývojářů v TT můžeme taky čekat, že se náhle povel:"Až to bude možné, otočte se!" ozve z místního rozhlasu v právě projížděné vesnici a všichni vesničani si ukroutí hlavy...
Milan Suchý - Česká Lípa - tomtom GO 910 + RDS/TMC
adamis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 9. 1. 2007 10:48

Jen postřeh: Občas jezdím do Prahy a tak jsem vypozoroval následující: Mimo Prahu se TT vůbec nechytá, jen zběsile prolaďuje. V Praze naopak velmi spolehlivě naladí Reginu (držák mám v levém spodním rohu okna, slavný drát od něj vede vodorovně po spodku okna a vpravo v rohu zatočí podél okraje okna nahoru, asi 15 cm). Mně se tedy zdá, že by mohlo být něco v nepořádku s ČRo1, nebo TT neumí AF.
suvel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod adamis 9. 1. 2007 11:00

Můžu potvrdit - v Praze signál OK (Regina) - mimo Prahu (ČR1) velmi nestabilní a náhodný.
adamis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod P800 9. 1. 2007 11:41

Vytáhl jsem z auta TMC přijímač, dock a TomToma a napnul kabel venku. Signál se okamžitě chytil. Vyzkoušel jsem na několika místech v Brně a se stejným výsledkem. Jak vrátím kabel za sklo, opět nastává nekonečné skenování frekvence.
P800
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod adamis 9. 1. 2007 11:51

Jak jsem psal už na začátku této diskuse: řešením by podle mě bylo pouze připojení modulu RDS/TMC ke stávající anténě na autorádio. Přeci by na to musela jít vyrobit nějaká redukce. Co vy na to, odborníci z TomTomu??? Určitě čtete i tuto diskusi. Troufám si to tvrdit, protože na můj zkomolený anglický dotaz do TomTomu mi přišla odpoveď v perfektní češtině, z čehož usuzuji, že TomTom má spolupracovníky i pro český trh.
adamis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod P800 9. 1. 2007 13:53

Zastavil jsem se u nejmenované společnosti která se již roky věnuje navigačním systémům a technikem prodiskutoval problém s příjmem TMC signálu na TomTomovi.

Přijímač prodávaný jako příslušenství TomTom GO je prý velmi málo citlivý oproti např. Garminům a jeho uvěznění za sklo je smrt. Takže jsem na konec měsíce domluvený na propojení na anténu k rádiu, která ve spojení se zesilovačem je mnohem citlivější. Běžně náš problém prý takto řeší ke spokojenosti uživatelů. Zároveň mi zapojí napájení docku napevno do vozu, takže již žádné dráty po palubce.
P800
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod adamis 10. 1. 2007 02:41

WOW!!! Tak to je to, co jsem psal už na začátku této diskuse!!! Počkám na tvé zkušenosti a jestliže to bude dobré, poprosím tě o kontakt.
adamis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kmarty 12. 1. 2007 14:25

Tak jsem zkousel TMC prijimac s vysledky:
  • Doma nabehne Regina jak brus a slope data. Proste parada.
  • V aute (kde jsem dal prijimac uplne stejne jako suvel) to akorat smejdi po frekvencich a celou cestu napric Prahou ani tuk :-(
kmarty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x007 12. 1. 2007 16:10

Tak já taky přispěji se svou troškou do mlýna :)
Po řadě pokusů a nekonečném googlování jsem narazil na něco, co (alespoň u mne) trochu pomohlo. Rozebral jsem TMC přijímač (tu šišku na konci kabelu) a připájel 75cm dlouhý kabel, jako přídavnou anténu. Postup na rozebrání najdete např. ZDE. Dokument se sice týká připojení konektoru pro externí anténu, ale mně se osvědčil i jen ten kabel, který jsem umístil podél horní hrany předního skla. Výrazně se mi zlepšila rychlost nalezení stanice a signál drží i v oblastech, kde předtím vypadával. Na zahraničních forech je sice řada příspěvků, kde se tvrdí, že plošky, kam jsem kabel připojil jsou jen pomocné montážní a nemají s VF částí nic společného, ale mně to funguje. Takže, pokud máte někdo další "odvahu" přijít o záruku, tak to zkuste a dejte vědět...
x007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 15. 1. 2007 21:50

x007 píše:Po řadě pokusů a nekonečném googlování jsem narazil na něco, co (alespoň u mne) trochu pomohlo. Rozebral jsem TMC přijímač (tu šišku na konci kabelu) a připájel 75cm dlouhý kabel, jako přídavnou anténu. Postup na rozebrání najdete např. burl=http://www.pocketgpspoi.com/downloads/How_To_Modify_Your_TomTom_TMC_Receiver.pdf]ZDE[/url].

Vážení přátelé, ANO! Vykašlal jsem se na záruku něčeho, co stejně pořádně nefunguje, rozlousknul jsem tu pecku, připájel 75 cm kablíku a v autě nainstaloval tak, že původní kabel jsem smotal, pecku přilípnul na sklo hned vedle dokovací stanice a nový kablík vyvedl kolmo nahoru, kde jsem ho ještě kousek zahnul do vodorovna neb byl o kousek delší. Celý den jsem jezdil po Středočeském kraji, kde se mi NIKDY nic nechytlo a tentokrát mi signál ani jednou nevypadl! Zkrátka chodilo to jak z praku. Jen mi vrtá hlavou, proč ten malilinký tišťák z pecky nemohli u Tomtomů dát dovnitř do vlastní navigace a ven vyvést jen konektor na připojení externí antény - ať už kousku drátu, nebo přes rozbočku na anténu autorádia :oboze . My bychom si ušetřili opičárny za sklem a u TT by si ušetřili ostudu.
x007, díky za radu!
suvel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod P800 16. 1. 2007 08:32

Jaký kabel jsi použil a s jakým zakončením? Jak je možné, že takový kabel přijímá signál lépe než makový kabel?
P800
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka