Tip: Nokia - podsložky v Symbian 2nd Edition

O mobilních telefonech značek Nokia i Microsoft

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Ve fóru rozjíždíme nový bazar. Pojďte prodávat, nakupovat nebo měnit

Potřebujete dohrát ČEŠTINU do své Nokie?

Najděte product code pro svůj telefon a postupujte dále dle tohoto návodu.

Odeslat příspěvekod Radek E. 19. 11. 2006 19:46

Podobný návod jsem nedávno našel na jiném webu, ovšem s dovětkem, že postup lze provést pouze na Symbian 3rd Edition. Hned mě napadla otázka, proč by toto nebylo technicky proveditelné i na předchozí verzi Symbian, tedy například 8.1, 8.0. S malými úpravami to jde, a protože na našem fóru návod není, pouštím se do jeho sepsání, včetně fotodokumentace.

Nainstalujte si jakoukoliv aplikaci, doporučuji něco většího, aby následná odinstalace chvíli trvala. Já jsem použil javu Nav4All o velikosti 260 kB. Dále (po doinstalování) v hlavní úrovni menu vytvořte novou složku, která bude následně přesouvána.

Seřaďte nově nainstalovanou aplikaci (kterou budeme následně odstraňovat) a nově vytvořenou složku (která se stane následně podsložkou) na první a druhou pozici v menu. Viz obrázek.

Obrázek

Správcem aplikací nyní pomocnou aplikaci odinstalujeme. Poté, co se Symbian dotáže, zda chcete pokračovat, toto hlášení potvrďte (stejně jako případná další, bez nichž odinstalace nezapočne). Nyní se rychle vraťte do menu (pakliže bylo již předtím otevřeno, stačí pouze jednou zmáčknout klávesu pro vstup do menu), najeďte na ikonu právě odinstalovávané aplikace, levou kontextovou klávesou dejte Volby a vyčkejte dokončení odinstalace. Jak vidíte na následujících dvou obrázcích, po dokončení odinstalace na první místo naskočí předem připravená složka. Díky tomu, že zůstalo otevřené příkazové menu s položkou "přesunout do složky", můžeme nyní složku přesunout kam je libo. (Na obrázcích, v pozadí za dialogovým oknem, si všimněte zmizení aplikace z prvního místa, jejíž místo nahradila připravená složka. )

Obrázek Obrázek

Výsledkem je podsložka ve složce hlavního menu. I když samotný proces vytvoření podsložky nezabere více než minutu, uznávám, že to není postup uživatelsky komfortní. Věřím ale, že ti, kteří sem tam po nějaké podsložce toužili, tuto možnost ocení.

Obrázek

Děkuji za inspiraci člověku, jenž na tento způsob přišel u Symbian 3rd Edition.
Naposledy upravil Radek E. dne 11. 6. 2007 19:46, celkově upraveno 3
"De Funès"
Radek E.
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod muhehe_ 19. 11. 2006 19:57

Super postup. Díky. Hned to vyzkoušim...bude se to hodit.
Naposledy upravil muhehe_ dne 19. 11. 2006 21:40, celkově upraveno 1
muhehe_
Junior

Odeslat příspěvekod Cream 19. 11. 2006 20:03

To som robil uz na 6600 :lol:
skratky sa mozu pouzivat, ale mali by byt vseobecne zname..!
Cream
Junior

Odeslat příspěvekod babca 30. 12. 2006 23:33

To je haluzz postup :D
babčův HTPC pro rok 2011: AMD Zacate, spotřeba 16W@46°C při idle, just Google it
babca
Junior

Odeslat příspěvekod MartasN 30. 12. 2006 23:44

Tohle delam bezne ale i tak dobry navgod pro ty co s timhle maji problemy...jak to pracuje u 3rd nevim,nikdy jsem nemel tu cest s nim pracovat,stavjici mi plne vyhovuje a v nekblizsi dobe se rozhodne nechystam vymenit moji "milou" N70 za E50 ci N73....bohate mi staci.

Jinak to muzes "soupnout" i do sekce SYMBIAN :wink: :wink: tady to malokdo bude hledat :wink:
Nokia E50+microSD 128MB/Nokia 5140i to Work.
YAKUMO Delta 300-GPS,Panasonic LUMIX DMC-FX3 + 2GB SD Card,Internet CDMA 512k
MartasN
Junior

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 31. 12. 2006 10:29

helejte může mi někdo prosím poradit jak to mám udělat u 3rd? Mě se to tam nchce povést... ;) :)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak

Odeslat příspěvekod koblih.jr 1. 1. 2007 23:12

To Kryštof Korb:
Ač se zdálo, že to půjde jen u jedné verze S60, jde to u všech smartphonů s S60 2. generace výš... ;)
http://www.s60.estranky.cz/clanky/s60_- ... zku-v-menu
koblih.jr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 2. 1. 2007 00:37

moc díky, vyzkouším to :)
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
NokiaManiak