Opera Mini 4

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod berda 7. 11. 2007 13:24

Je tu Opera Mini verze 4 (tedy již nikoli beta verze), oficiáně vydaná ke stažení na operamini.com... ;)

» Tip na aplikace: Opera Mini 4

//filiptoje: Přidán odkaz na tip ...
Berda
TM: G1, HTC Raphael
VF: Samsung E1120
berda
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 8. 11. 2007 19:30

Takže první poznatky z finální verze:
i když se ptá na uložení předchozích dat, smaže RSS zdroje a nahradí svými, které nejdou odstranit.
Zobrazení některých stránek je katastrofa, viz např. iDnes:
Obrázek Obrázek
Takže zatím spíš rozpaky. :?
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior

Odeslat příspěvekod mg11 8. 11. 2007 19:55

Ja som na nej nic zleho nepostrehol a myslim ze funguje tak ako ma a absolutne mi vyhovuje.
mg11
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 8. 11. 2007 22:04

Zaznamenal jsem jedno zlepseni, na iDnes jde konecne bez problemu vstoupit do diskuze a poslat prispevek. Na novinky.cz ale porad nic, vyskakovaci okno pro prispevek se nenacte.
Policak
Junior

Odeslat příspěvekod Patas 9. 11. 2007 10:50

Mám ten samý problém na MDA Touch, zatím jsem zkoušel iDnes a zobrazení textu je stejné - hrůza. Jedná se o jednotlivé články. Dále mi přijde načítání stránek pomalejší než ve starší verzi. MIDlet Manager při každém přecházení na odkazy otravuje dotazem s povolením odchozího spojení. To také ve starší verzi nebylo (zde se nemusí jednat o chybu Opery). Na druhou stranu musím vyzdvihnout posun stránek stylusem. Výrazná změna k lepšímu. Ale zatím jsem v rozpacích.
Patas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Topo 9. 11. 2007 14:24

Ano, rozpaky az rozcarovani. Kdyz jsem porovnal stranku ebay.co.uk nactenou verzi 3 a pote verzi 4, zjistil jsem, ze "ctyrka" neni schopna zobrazit nektere graficke symboly, ktere na strance jsou. "Trojka" s nimi nemela nejmensi problem. Navic mi zobrazeni OM4 prijde dost chaoticke.
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 9. 11. 2007 19:34

OM4 zle zobrazuje napr tu na MM upravit odpovedat a ostatne tlacitka.Sotva ich vidiet a nad nimi je text ktory presahuje do dalsieho tlacitka.To je samozrejme pri vypnuti obrazkov kvoli setreniu dat.A tiez wap je na tom hrozny:slova sa nevmestia do riadku a pozalamuje to,ze sa to zle cita.Ked dam male pismo tak je zas menu sotva vidiet. Ale ma to aj vylepsenia. Stranka sa da otocit o 90stupnov a zmenia sa kontextove tlacitka. A zda sa mi ze rychlejsie zobrazuje stranky.Tiez je tam kurzorova sipka ktora chce ale cvik na pohyb jojstickom.niekedy to zdrzuje rychlejsie sa dostat na nejaky objekt ale ja to nevyuzivam. Iba vynimocne.Ci sa vmesti do cache viac stranok este neviem. Ale na niektore web stranky je lepsia. Aj kvoli tej sipke. Ja vyuzivam aj 3.1 aj 4 podla toho na co. Lebo setrim data. A tiez cim viac funkcii tym zlozitejsie.Ale to treba aby sa dalo plnohodnotne vyuzivat net. :-) ja som spokojny
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Topo 10. 11. 2007 09:16

Krome vyse uvedene neschopnosti zobrazovat nektere graficke symboly, ignoruje OM4 i linky, ktere slo s OM3 bez problemu prokliknout. To jsou myslim docela podstatne zavady, ktere otoceni displeje na sirku a podobna kosmeticka "vylepseni" nemuzou vykompenzovat. OM4 je proste polotovar.
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 11. 11. 2007 23:04

Takže po třech dnech s 4kovou verzí jsem se vrátil k 3.1.8. Už jsem na to neměl nervy. Stránky iDnes nečitelné, na Novinky.cz nešlo psát do diskuze, opakovaně jsem se setkával s tím, že pokud bylo v odkazu číslo, místo jeho otevření se mě prohlížeč ptal, jestli tam má zavolat, aniž by tato "fičurka" šla v menu vypnout... Mám pocit, že to ještě nějakou dobu měla být Beta. :?
Policak
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 11. 11. 2007 23:30

Ta 4 se opravdu zatím nedá. Vrátil jsem se taky o level zpět, na 3.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod pan Y. 12. 11. 2007 19:55

Ani mě zatím čtverka nenadchla natolik, abych zanevřel na ruský mod ;-)
“You and I have unfinished business.”
pan Y.
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kniter 12. 11. 2007 20:21

Ta sipka sa mi nastastie uz neukazuje aj ked mam vsetko povolene ani v bete. Ale zlata 3.1 :-) Zoznam.sk a email cez OM4 KATASTROFA
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB
T♥-Telekom
Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Oops! 12. 11. 2007 20:39

A co opera mini 4 s t-mobile surf+ ?
Oops!
Junior

Odeslat příspěvekod N6600 12. 11. 2007 20:51

A co místo mini tu plnohodnotnou? O té se nikde moc nediskutuje, přitom je zcela jistě numero uno.
N6600
Junior

Odeslat příspěvekod Policak 13. 11. 2007 08:18

Hlavni vyhoda Opery Mini je v objemu prenasenych dat. Proto se pouziva. Klasicka Opera je datove stejne narocna jako vestaveny prohlizec, navic je placena. 8)
Policak
Junior

Další stránka